Фан Клуб: ФК 11 Октомври

Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Фудбалскиот второлигаш со прволигашки амбиции 11 Октомври, оформи и Б-тим. Планирано е да се натпреварува во Трета лига - Југ, каде што е пријавена новоформираната Викторија, наследничка на суспендираната Победа. На повидок е градско дерби

- Имаме доста млади играчи, околу 19-20 години, кои ја надминале возрасната граница и не можат да играат во младинската екипа, па на овој начин им овозможуваме да продолжат со развојот. Тука се и неколкумина отстапени или со двојна регистрација, членови на А-тимот - велат од 11 Октомври.

Во меѓувреме, искусниот голман Пеце Коруновски (27) стана нов член на 11 Октомври. Повратник е од албанскиот суперлигаш и многукратен првак Тирана. Претходно бранеше за Беласица, Пелистер, Вардар и за Напредок.

Нови се уште осуммина: Филип Спиркоски, Филип Мирчески, Новче Ацески, Влатко Петрески, Стојанче Дунимаглоски, Драган Димитровски, Благојче Рутевски (сите од Победа), Владо Данилов (Брегалница Штип). Играчкиот список речиси е комплетиран.

- Размислуваме за уште еден играч во средниот ред. Можно е решението да биде од градот - најави Сашо Иваноски, претседател на 11 Октомври.
 

Голијат&

...зависи...
Член од
10 мај 2010
Мислења
271
Поени од реакции
9
3ти на табела со бод-два разлика од врвот... Наредна сезона 1ва лига, одлично ! !
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
ПОБЕДА - ПРИЛЕП ЗАСЕКОГАШ :bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ај да прашам нешто... Зошто Мајмуни беа на Тиквеш - 11 Октомври во Кавадарци ако навиваат за Победа? :helou:
 

Голијат&

...зависи...
Член од
10 мај 2010
Мислења
271
Поени од реакции
9
Ај да прашам нешто... Зошто Мајмуни беа на Тиквеш - 11 Октомври во Кавадарци ако навиваат за Победа? :helou:
Од истата причина што и одат да навиваат за Прилепскиот кошаркарски тим Ултимејт Баскет, значи се шо е прилепско е наше... :)
 

Голијат&

...зависи...
Член од
10 мај 2010
Мислења
271
Поени од реакции
9
ПОБЕДА - ПРИЛЕП ЗАСЕКОГАШ :bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip:
pusete 11 oktomvri pobeda vo srceto
Досадни ко к*р сте вејче со изјавиве да ви кажам право, знајме дека ги нејчите 11 ама претеравте пичкаму матерна. Ја симпатизирате Победа појче од 11, то нормално, сепак сте од времето на Победа, али ова вашево е претеризам.
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Море само се чека едно грацко дерби па да ви го најдиме крајо на сите.ВИСТИНСКИОТ ПРИЛЕПЧАНЕЦ НАВИВА ЗА ПОБЕДА!!!!!!:bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip:
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
Море само се чека едно грацко дерби па да ви го најдиме крајо на сите.ВИСТИНСКИОТ ПРИЛЕПЧАНЕЦ НАВИВА ЗА ПОБЕДА!!!!!!:bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip:
normalno brat :D jas na toj 2 golman od 11 se da mu izebam po doma
 

Голијат&

...зависи...
Член од
10 мај 2010
Мислења
271
Поени од реакции
9
Море само се чека едно грацко дерби па да ви го најдиме крајо на сите.ВИСТИНСКИОТ ПРИЛЕПЧАНЕЦ НАВИВА ЗА ПОБЕДА!!!!!!:bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip:
Многу нормално дека Победа треба да биде на прво место, но и симпатизирањето наместо плукањето на 11 не те прави НЕ-Прилепчанец. Треба да се има поддршка кон се што е Прилепско, како Македонец за Македонско, Прилепчанец за Прилепско, али вие 2цата над мене потврдувате зошто сите уствари нас не заебаваат, се плукаме меѓусебе, наместо да се подржуваме !
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Многу нормално дека Победа треба да биде на прво место, но и симпатизирањето наместо плукањето на 11 не те прави НЕ-Прилепчанец. Треба да се има поддршка кон се што е Прилепско, како Македонец за Македонско, Прилепчанец за Прилепско, али вие 2цата над мене потврдувате зошто сите уствари нас не заебаваат, се плукаме меѓусебе, наместо да се подржуваме !
Море братче јас сум ULTARS а за тебе незнам сигурно си неко бате кое нема врска од случувањата на трибините во срцето на секој вистински навивач има место само за ЕДЕН клуб и ништо повеќе, од такви како тебе пропаднавме сигурно имаш 12 или 13 години па неможиш да ме разбериш, многу ме интересира дали си дел од сегашниве дечиња кои себеси се нарекуваат мајмуни и рушат се што е градено пред нив цели 23 години.И УШТЕ ЕДНАШ ЗА СИТЕ ФАНОВИ НА 11-ТИ ПУШЕТЕ:pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Море братче јас сум ULTARS а за тебе незнам сигурно си неко бате кое нема врска од случувањата на трибините во срцето на секој вистински навивач има место само за ЕДЕН клуб и ништо повеќе, од такви како тебе пропаднавме сигурно имаш 12 или 13 години па неможиш да ме разбериш, многу ме интересира дали си дел од сегашниве дечиња кои себеси се нарекуваат мајмуни и рушат се што е градено пред нив цели 23 години.И УШТЕ ЕДНАШ ЗА СИТЕ ФАНОВИ НА 11-ТИ ПУШЕТЕ:pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk::pusk:
абе братче... секој си има право да си го кажи своето мислење нема тука шо да се курчиш... јас одам/одев за победа уште од 1992 година (незнам дали си бил тогаш роден) и знам како е да се игра пред преполни трибини место игла да нема кај да фрлиш... го памтам првиот официјален натпревар против вардар во 1992 година кога на стадион имаше преку 15000 публика... тогаш бев дел од маркови внуци, после и од мајмуни... не пропуштав утакмица за победа... за 11 не сум поден на ниедна утакмица, ама факт е дека 11 октомври моментно е клуб број 1 во пп и победа никој не ја есапи за клуб се дури во клубот роварат мајмуни како мантата и ацуле, луѓето кои ја уништија победа... ОНИЕ ПОСТАРИ љубители на фудбалот си одат на фудбал за 11 октомври, не за победа... зошто??? прашај ги и сите исто ќе ти речат... дури е ацуле таму нема шо да барам... то ти е... неммој да вреѓаш, не треси глупости, оти на фан клубов нема ниту еден навивач на 11 октомври за да се контраш??? а баш ме интересира??? од кога си ти дел од мајмуни???
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
ОД 1998 па се до пред 2 год навивав со мајмуни редовно ги мразам и ацуле и мантата и хари и сите арамии сега за победа-јуниор одам кога можам, а за 11ти ниту еднаш и ако добро ја познаваш ситуацијата во Прилеп треба да знајш дека сега мантата е таму(ако добро те разбрав погоре го критикуваше)а во исто време ја обравдувдаш работата на управата на 11ти:toe:, имам разговарано и сум добар пријател со сите повлијателни личности во мајмуни и маркови вници од минато од сите го имам добијано речиси истиот одговор за 11ти никако, и оние кои одат одат само да си го потполнат времето без никакви чувства и емоции ако не веруваш прашај ги сами че ти кажат.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
ОД 1998 па се до пред 2 год навивав со мајмуни редовно ги мразам и ацуле и мантата и хари и сите арамии сега за победа-јуниор одам кога можам, а за 11ти ниту еднаш и ако добро ја познаваш ситуацијата во Прилеп треба да знајш дека сега мантата е таму(ако добро те разбрав погоре го критикуваше)а во исто време ја обравдувдаш работата на управата на 11ти:toe:, имам разговарано и сум добар пријател со сите повлијателни личности во мајмуни и маркови вници од минато од сите го имам добијано речиси истиот одговор за 11ти никако, и оние кои одат одат само да си го потполнат времето без никакви чувства и емоции ако не веруваш прашај ги сами че ти кажат.
1 болд-знам
2 болд-кај прочита такво нешто во мојот пост??? јас само ти пишав дека за некои од ненавивачите и постарите луѓе 11 е клуб број 1 моментално... зошто за победа не одеа по 3000,а??? оти сега не одат по 3000??? ја че ти кажам... оти таму е то лајното ацуле, оти сеуште командува со клубот и си прај шо сака... и да се врати победа во 1 лига, па од незе нема ништо да биди се дури се таму гореспоменатата багра арамии!!! дури е ацуле и мантата во клубот, пиши чавка на победа... дури се тие таму не одам за победа... 11 е градски клуб, но тој за мене како да не постои...
бев постојано со маркови внуци за сите натпревари, живеам добро со сите кои тогаш го водеа навивачкиот клуб, одев со мајмуни и пак ќе одам!!! само да се тргнат копуците од победа... до тогаш, не само јас, туку и 99% од тие со кои одев и навивав нема да одат на фудбал, туку ќе гледаме групи од по 50-100 дечиња кои џавкаат за клубот и ќе бидат предмет на исмевање на другите навивачки клубови!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom