Избори 2008 - последен ден пред изборниот молк

Статус
Затворена за нови мислења.

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Druze ''socijaldemokrat'', nema sto da reklamiraat SDSM. Nisto sto vetule ne ispolnile. SDSM vetuva, no nikogas ne ispolnuva t.e. SDSM laze :pos: :pos: :pos: :pos:
Извини bitushanec, но не коментирам однапред подготвени партиски текстови.

Ти ја видов новоотворената тема, па така да не требало да се мачиш и да го пастираш цел текст тука, и на оваа тема.

Во иднина доколку можеш, обраќај ми се со друже реален, по никот, или само со друже.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.398
Поени од реакции
21.960
nemoj na krajot da ispadne kako sprskoto scenario ...Makedonija da ne moze da napravi vlada vednas
Споредбата МК и СР од многу причини не држи. Во Србија беше ко референдум за или против ЕУ и плус ЕУ јавно го поддржа Тадиќ. Во Македонија и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се за ЕУ и НАТО и ЕУ е неутрална и не се меша. Значи во Македонија не е изборот за или против ЕУ, иако СДСМ со кампањата сакат да каже дека е за ЕУ и НАТО, оти и ВМРО-ДПМНЕ се за истото. Затоа и не мислам дека ќе има некој друг резултат различен од анкетине ако не се деси нешто спектакуларно. Сепак анкетине имаат некоја врска зошто инаку би се трошеле толку пари и труд за да се направат ;)
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Кој го РЕШИ проблемот? :salut:

Иначе за ваша информација и во програмата на СДСМ стоеше дека за 3 месеци ќе го донесе законот за стечајците, ист онаков како што го предложи во собранието , А ЗА КОЈ ИСТИТЕ ТИЕ ОД ВМРО СЕГА ШТО СЕ НА ЛИСТИТЕ ГЛАСАА ПРОТИВ!!!!

Па како имаат лице сега да седнат и да потпишуваат договори а ги оставија 16 месеци таму да спијат на отворено небо??!!

И да не испадне дека трубам на празно еве и сами уверете се. Обратете внимание некаде од 60та до 90та секунда!


http://youtube.com/watch?v=DLKGYGZH86g
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Извини bitushanec, но не коментирам однапред подготвени партиски текстови.

Ти ја видов новоотворената тема, па така да не требало да се мачиш и да го пастираш цел текст тука, и на оваа тема.

Во иднина доколку можеш, обраќај ми се со друже реален, по никот, или само со друже.
Druze, ne se odnapred podgotveni textovi od nicija partija.
Jas samo postirav izjavi na "Sonce" od kampanjata 2002 g., sto vetija, a sto ispolnija i toa izvadoci od nedelnikot "Makedonsko Sonce" od 2003 godina.
Ispadna deka SDS vetuvaa oblaci, kako i sega, a nisto ne ispolnuvaat.

Ne treba da si clen na niedna partija (kako mene), za da te nerviraat nebivalicine od SDSM, koi se` ke napravat za da dojdat na vlast, a koga se na vlast Makedonija tone od nivnata nesposobnost, neznaenje i neinventivnost.

Tuku, ako nesto gresam demantiraj me. So toa sto ne me demantiras, potvrduvas deka SDSM samo vetuvaat, a nisto ne ispolnuvaat. :smir:
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Рејтинзи ли се рејтинзи.....http://www.ifimes.org/default.cfm?Jezik=Ba&Kat=09&ID=374
како пржен сладолед се топи, рејтингот...чив? проценете сами.
грешка у чекори , се извинувам.:smir:... мислев дека се денешните рејтинзи објавени од "независниот" институт за демократија па избрзав да реагирам, ама овие биле од словенечкиот институт. :)
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Рејтинзи ли се рејтинзи.....http://www.ifimes.org/default.cfm?Jezik=Ba&Kat=09&ID=374
како пржен сладолед се топи, рејтингот...чив? проценете сами.
- NIKOLA GRUEVSKI (VMRO-DPMNE) 31,10 %
- BRANKO CRVENKOVSKI (SDSM) 19,20 %
- MENDUH THAÇI (DPA) 14,80 %.
- RADMILA ŠEKERINSKA (SDSM) 11,70 %
- ALI AHMETI (DUI) 7,70 %
- TITO PETKOVSKI (NSDP) 7,30 %
- STOJAN ANDOV (LP) 5,30 %
- OSTALI 2,90 %

Za kogo li kje glasaat ovie ?
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.398
Поени од реакции
21.960
- NIKOLA GRUEVSKI (VMRO-DPMNE) 31,10 %
- BRANKO CRVENKOVSKI (SDSM) 19,20 %
- MENDUH THAÇI (DPA) 14,80 %.
- RADMILA ŠEKERINSKA (SDSM) 11,70 %
- ALI AHMETI (DUI) 7,70 %
- TITO PETKOVSKI (NSDP) 7,30 %
- STOJAN ANDOV (LP) 5,30 %
- OSTALI 2,90 %

Za kogo li kje glasaat ovie ?
А виде ли за које прашајне ти е ова?

KOJEG POLITIČKOG LIDERA U MAKEDONIJI NAJVIŠE CENITE?

Не треба да се мешаат работите, објективно кажано ;)
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
AAAAAAAAAA, oni go cenatBranko ama kje glasaat za Amdi Bajram, a ovie sto go cenat Grujo kje si glasaat za Grujo ,deka go cenat. Taka ? :):) Srcinja ste.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
MNogu sakam vakvi partiski vojnici kako Bitushanec. Kako gi butkaat neopredelenite nakaj SDSM pa toa e cudo.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.398
Поени од реакции
21.960
AAAAAAAAAA, oni go cenatBranko ama kje glasaat za Amdi Bajram, a ovie sto go cenat Grujo kje si glasaat za Grujo ,deka go cenat. Taka ? :):) Srcinja ste.
Ko prvo ja ne sum opredelen i ko vtoro sporedija tvojta anketa so onaa za partiite. Kaj se tie 30% neporedeleni i onie sto ne izlagaat? Mislam, ne e fer zad sekogo koj objektivno ti kazuva deka gresis da gledas nekoj od "drugite" ;)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
грешка у чекори , се извинувам.:smir:... мислев дека се денешните рејтинзи објавени од "независниот" институт за демократија па избрзав да реагирам, ама овие биле од словенечкиот институт. :)
А овој словенечкиот демек не е "независен", или неговата филијала овде : )))

Седи.

Изнаникнаа институти и експерти ко печурки. Добар дожд врне изгледа, им годи :)
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
364
Поени од реакции
13
23 општински ограноци на НСДП во Македонија му откажале послушност на Титота Петковског.. :tv:
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
А овој словенечкиот демек не е "независен", или неговата филијала овде : )))

Седи.
Па не викам дека и они се "чисти" ама некако ми се поверодостојни. Зашто институтот за демократија го води Горѓи Иванов, поранешен приврзаник на СДМС , сегашен "експерт" во ДПНМЕ, и затоа сите нивни анкети за мене се гола вода или да речеме со точносто од 0% !

Е сеа словенечкиве незнам како да ги оценам , но мислам дека се поверодостојни, но кога ќе ми текне дека и они предвидуваа победа на радикалите, значи и кај нив нешто не штима. :)
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.398
Поени од реакции
21.960
23 политички ограноци на НСДП во Македонија му откажале послушност на Титота Петковског.. :tv:
Петковски поред мене направи голема грешка оти ќе изгуби доста гласови, слично како и ЛП. Обете партии се наоѓат во некојси хаос, и сите органи (локални итн) си работат по своје. Некој се лојални на Груевски, други пак се лојални на лидерите, трети се фракционизираат...

Ама најбитно Стојан и Тито ќе седнат во парламентот иако барем Петковски ако излезеше сам поред мене ќе добиеше повеќе гласови и во предност ќе беше и да коалицират. Ама изгледа самиот не веруваше дека ќе успејт.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.398
Поени од реакции
21.960
Па не викам дека и они се "чисти" ама некако ми се поверодостојни. Зашто институтот за демократија го води Горѓи Иванов, поранешен приврзаник на СДМС , сегашен "експерт" во ДПНМЕ, и затоа сите нивни анкети за мене се гола вода или да речеме со точносто од 0% !

Е сеа словенечкиве незнам како да ги оценам , но мислам дека се поверодостојни, но кога ќе ми текне дека и они предвидуваа победа на радикалите, значи и кај нив нешто не штима. :)
Зависит. Секој сериозен институт транспарентно покажува на кој начин ја направиле анкетата. Има и тука правилности кој морат да се почитуваат. А ако е репрезентативна тогаш нема бегајне иако морам да признам дека има институтие поблиску до некоја опција, тоа го има во цел свет ама сепак анкетите од едните и од другите се слични и максимално 2-3% оддалечени.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom