Избори 2008 - последен ден пред изборниот молк

Статус
Затворена за нови мислења.

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
pei ke ima minimum dva pratenika garant a mozda i poveke
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
dali znaete kako se falsifikuvaat izbori? i dali nekoj naprail falsifikat
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
ПЕИ може да биде задоволна ако добие 1 пратеник. Велија мислеше и пред 2 год дека ќе добие мандат ако оди во села со 100 жители и се пали како ќе го корне криминалот. На него и Фијат никогаш не би им го дал гласот.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
pei ima stabilno glasacko telo vo 6 izborna edinica ima mnogu makedonci muslimani (torbesi) ako fiat uspee da gi pridobie toa ke e dobro i za nego i za makedonija bidejki ke gi otrgne ovie makedonci od racete na dui i dpa a i mu vrsat rabota i 6 kite vo fon se razbira 4000 studenti po cetvorica od familija racunaj edno 10000 glasa sigurni
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
96
Поени од реакции
2
хаха имаш интересно размислување...
но за жал ке се разочараш!
на македонците муслимани некако повеке им одговара со дуи и со дпа, во секој случај затоа фиат прави митинзи и сл.но за студентите од фон си во голема заблуда!
сите луге што ги знам што учат на фон (а многу знам) веке се политички ориентирани и фиат кај нив не е ни како помисла за давање на гласот
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
poleka poleka 2006 dobi eden sega dva tri ke zeme ke vidis
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
На прашањето: „За која партија би гласале, доколку утре би се одржале парламентарни избори“, неодреден одговор имале 32,1% од анкетираните.
Рејтинг на партии30,2%ВМРО-ДПМНЕ 10,6%СДСМ 9,2%ДУИ 5,6%ДПАНеопределени во анкетата спроведена непосредно пред почетокот на изборната кампања беа 21%.
Најновата анкета покажува речиси идентичен пораст на рејтингот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ и на опозициониот СДСМ, како и пад на рејтингот на двете албански партии ДУИ и ДПА.
ВМРО-ДПМНЕ има поддршка од 30,2% од испитаниците, 1% повеќе пред почетокот на кампањата, СДСМ - 10,6%, пораст за 0,8%, ДУИ - 9,2%, 1,6% помалку и ДПА - 5,6%, пад за 0,1%.
Рејтинг на политичари32,3%Никола Груевски 12,2%Радмила Шеќеринска 9,1%Али Ахмети 6%Бранко Црвенковски 4%Мендух ТачиСпоред анкетата, најголема доверба меѓу политичарите има лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски - 32,3%, што е пораст за околу 3%.
Пораст има и во рејтингот на лидерката на СДСМ Радмила Шеќеринска од 3,2 на 5 проценти, додека опаѓа рејтингот на лидерите на ДУИ и на ДПА.
На лидерот на ДУИ Али Ахмети од 11,2 на 9,1 проценти, а на лидерот на ДПА Мендух Тачи од 4,5 на 4 проценти.
Анкетата е спроведена телефонски од 16 до 18 мај врз 1.116 испитаници.
На анкетата на Институтот за демократија реакција од СДСМ: Станува се повидлива паниката во редовите на владејачката партија.
Секогаш кога ќе се најдат во тесно, го користат нивниот стар познат метод. Објавуваат анкети кои ги изработува Институтот на партискиот експерт на ДПМНЕ Ѓорѓи Иванов и владиниот портпарол Ивица Боцевски, велат од СДСМ.
Единствената вистинска анкета се изборите на 1 јуни, се друго е обична манипулација. Тоа го видовме во соседна Србија, се вели во реакцијата на СДСМ.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
A izborite po definicija gi odlucuvaat NEOPREDELENITE, a neopredelenite...sekogas , ako odlucat da otidat na glasanje....svojata odluka ja pravat na 10-15 metra od glasackata kutija..duri i pri samoto glasanje....:)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Еци пеци пец...Кекен пиша кец...кој му ебе матер, гласам за личноста во хороскоп што е подзнак јарец.

Ајт! :)
 
Член од
1 јуни 2007
Мислења
404
Поени од реакции
2
Интересно е што ДПМНЕ се 100% сигурни дека ќе победат на избориве....
Тоа што ги секира е дали ќе освоеле 61 пратеник...

Хммммммм?

Секогаш се трудам објективно да размислувам....без разлика што сум наклонет на другата опција...

Дали ова расфрлање на ДПМНЕ со штабови, рекламен материјал, агресивна кампања.......дали не значи дека многу би се запрашале.....Од каде толку пари? И што е најважно...ЗОШТО???
Сето тоа во комбинација со самоувереноста за победа.....води кон доза на арогантност......КОИ СМЕ НИЕ!!!

КОНТРАЕФЕКТ ДРУГАРИ!!! Немој да останете со прстот во уста на 1ви....
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
grujo mora da sfati deka NEVOZMOZNO e da se zeme 61 pratenik vo soranieto.od ednostavna pricina sto mora pozadi nego da ima poveke od pola milon luge a grujo toa go nema.vodi spored site anketi ama nema pola milon luge.moe mislenje e deka na grujo toa mu e jasno pa celta na ovie izbori ne bese 61 pratenik vo sobranieto tuka uste novi 4 god. na vlast.ja iskoristuva moznosta sto ima rejting pa da iskoristi.i ne znam sto tuka tolku mnogu se diga fama okolu vmro i kako toa taa partija ke ne spasela od mizerijata vo koja sto ziveeme.ako ste partiski opredelen ili partiski vojnik toa drzi ama ako gleate kako neutralen togas ne e taka.samo razmislete sto bi bilo dokolku vmro ima vo parlamentot 61 pratenik.RAMNO NA DIKTATORSTVO.se sto ke mu lezi na dusa na grujo da prodade ili da kupi nesto drzavno toa ke pomine vo parlament onaka kako na blaga rakija.ke gi ima site preduslovi za korupcija i kriminal vo edna drzava bez da ima golema prasnina.ne za gabe mnogu popametni luge od nas tuka na forumov i svetski analiticari na politikata kazale deka politikata ja socinuvaat vlast i opozicja.dokolku edna zgasne a drugata sama opstojuva toa e ramno na kolaps na edna drzava.jas sum ubeden deka toa nema da se sluci zosto mnozinstvoto narod tuka kaj nas odamna nema doverba vo ovie politicari i nikogas nikoj politicar nema da gi dobie tie famozni 61 pratenik.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
``На резултатите од анкетата вчера реагираше СДСМ, кој нагласи дека „ СОНЦЕ-коалицијата за Европа“ добива се' поголем број приврзаници и сериозно ја топи предноста на ДПМНЕ“.``

vmro dpmne 30,2
sdsm 10,6

ovie garant ni sami ne veruvaat vo toa sto go zboruvaat )))))))
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Интересно е што ДПМНЕ се 100% сигурни дека ќе победат на избориве....
Тоа што ги секира е дали ќе освоеле 61 пратеник...

Хммммммм?

Секогаш се трудам објективно да размислувам....без разлика што сум наклонет на другата опција...

Дали ова расфрлање на ДПМНЕ со штабови, рекламен материјал, агресивна кампања.......дали не значи дека многу би се запрашале.....Од каде толку пари? И што е најважно...ЗОШТО???
Сето тоа во комбинација со самоувереноста за победа.....води кон доза на арогантност......КОИ СМЕ НИЕ!!!

КОНТРАЕФЕКТ ДРУГАРИ!!! Немој да останете со прстот во уста на 1ви....
Слусни ме брат како прво нема да останеме со прстот вуста туку 100% ке победиме на претстојните парламентарни избори т.е.на 1-ви Јуни.И усте несто не се правиме кои сме туку си ја тераме кампањата како што треба.А тоа дека ке победи ВМРО ДПМНЕ е повеке од сигурно.
 
Член од
1 јуни 2007
Мислења
404
Поени од реакции
2
Слусни ме брат како прво нема да останеме со прстот вуста туку 100% ке победиме на претстојните парламентарни избори т.е.на 1-ви Јуни.И усте несто не се правиме кои сме туку си ја тераме кампањата како што треба.А тоа дека ке победи ВМРО ДПМНЕ е повеке од сигурно.
Вие си знаете!!! Големи сте!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom