Избори 2008 - последен ден пред изборниот молк

Статус
Затворена за нови мислења.

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Да да да, газењето на сдс на избори е катастрофа за Македонија.:uvo:

Изборите ќе ги добие Вмро и нема логика зошто да не ги признае за легални. Последен пат кога проверив народот ја дава власта во Македонија, не зависи од аматеро-политичарите од сдс и нивните пријатели од еу ( читај гејлада ).

ПС - Б.Ц. денес се состанал со овај геј-ов и сега вели гејлада сакала брзо решение. I bet it does!!!!!!!! Геј-ов знае дека нема шанси да го убеди Груевски и трча кај БЦ.

Некој треба да му објасни на геј-ов кој е власт во Македонија и со кој треба да разговара. А тоа што БЦ со ова повторно ги заебува нашите позиции, тоа е друга работа, тоа му е во кодот, ништо ново.

Od sdsm ic gajle ne mi e ...kako gledam poveke vmro sobira hrabrost so anketi, bidejki iako se veli deka mrtov konj ne puva...koj ti go znae....ne e tolku siguren deka e mrtov :)......konjot.......
jas zboruvam za kasaapaaanata, tie go isvrlija Gwujo na vetrometina za da go otstrelaat kako zdebelen tetreb...
na Gwujo , ako e sigren vo toa sto go zboruva , ne mu trebaa vonredni izbori...ke si gi dobiese i narednite 4 godini , pa i uste 4 ako treba koga ke im dojdese vreme. Ovie prekuvremeni isto taka nisto ne znacat ...kako sega ima vonredni, isti takvi ke ima koga ke zaglavi vo bliskata idnina....
znaci..moeto duvanje vo kiselo mleko e zaradi shipatares i nivnata namera da si pravat treta drzava... :)..ova vaka nabrzina od noga.....veke mi zdosadi da se raspravam za zapaleni budaletinki vo vreme koga drzavata ni tone li ni tone...kako da e kalajdzisko reseto....a bleh muzikava sviri li sviri....
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Od sdsm ic gajle ne mi e ...kako gledam poveke vmro sobira hrabrost so anketi, bidejki iako se veli deka mrtov konj ne puva...koj ti go znae....ne e tolku siguren deka e mrtov :)......konjot.......
jas zboruvam za kasaapaaanata, tie go isvrlija Gwujo na vetrometina za da go otstrelaat kako zdebelen tetreb...
na Gwujo , ako e sigren vo toa sto go zboruva , ne mu trebaa vonredni izbori...ke si gi dobiese i narednite 4 godini , pa i uste 4 ako treba koga ke im dojdese vreme. Ovie prekuvremeni isto taka nisto ne znacat ...kako sega ima vonredni, isti takvi ke ima koga ke zaglavi vo bliskata idnina....
znaci..moeto duvanje vo kiselo mleko e zaradi shipatares i nivnata namera da si pravat treta drzava... :)..ova vaka nabrzina od noga.....veke mi zdosadi da se raspravam za zapaleni budaletinki vo vreme koga drzavata ni tone li ni tone...kako da e kalajdzisko reseto....a bleh muzikava sviri li sviri....
Да бе како не бе брат. Кога не сте вие на власт тоне ли тоне Македонија. :music5::music5::music5:

Аман сдс каде си да ја спасиш Македонија? :music5::music5::music5:
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Кој е за Македонија а кој сака да ја натрти

И во називите на коалициите се гледа кој е за Македонија а кој сака да ја натрти:

Коалицијата „За подобра Македонија

„Сонце – коалиција за Европа

Каде е Македонија во името на коалицијата на сдс? Каде е? Зошто го избришаа името? :uvo:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Да бе како не бе брат. Кога не сте вие на власт тоне ли тоне Македонија. :music5::music5::music5:

Аман сдс каде си да ја спасиш Македонија? :music5::music5::music5:

Свири,свири “ќемане“ - дома леб си немаме!Абе толку ли си “обичен“ по Бугарски што не можеш да сватиш едно:-Во Македонија има луѓе кој никогаш не биле на власт,затоа што не се толку алчни како овие кој се, или биле на власт.?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
И во називите на коалициите се гледа кој е за Македонија а кој сака да ја натрти:

Коалицијата „За подобра Македонија

„Сонце – коалиција за Европа

Каде е Македонија во името на коалицијата на сдс? Каде е? Зошто го избришаа името? :uvo:

За да биде таман во согласност со она што го нудат:

За 6 месеци во НАТО и сл.,во замена на името.Си знаат они.:pos:
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Повише бескичмењаци и пи*ки per capita мислам дека нема на свет. И се тоа за некој ситен личен интерес и некоја ситна пара.
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
364
Поени од реакции
13
Баш кога сме веќе на тема ИЗБОРИ, можам да направам една компарација помеѓу изборните слогани на двете коалиции со следниов пример од времето на Скопска пивара и отпосле кога ја земаа Грците под своја закрила..

Скопско, најдоброто од Македонија = Коалиција за подобра Македонија

Скопско, Нашето најдобро = СОНЦЕ, Коалиција за Европа
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
ве гледам и си мислам се фураме сите на национал -патриотизам што и не е лошо,а никој никако да спомне што се случи пред и во Букурешт сега пред 1 месец!
Добивме предлог на само 24 Часа пред да биде одржан Самитот ,во кој предлог ни беше понудено после цели 13 години во ОН да бидеме примени под името Република Македонија (Скопје) а во графите за народ и јазик ќе стои македонски народ и македонски јазик,и замислете се случи едно големо велепредавство кое на нас во Македонија и Грујо и Бранко ни го презентираа под еден ист начин ,демек Грција ни стави Вето.Тоа не е точно поради тоа што вето немаше од Грција ниту дојде до гласање на Самитот за тоа дали Македонија ќе добие покана или не.Што се случи?...
На 24 часа,како што погоре спомнав,пред да заседава Самитот ние го одбивме предлогот од ОН и решивме во ОН да останеме како ФИРОМ а гарфите за народ и јазик да останат празни.А понудата што ни беше доставена (погоре спомнав) беше да се замени привременото решение од 1995 кое гласи ФИРОМ со Република Македонија (Скопје)кое би било исто привремео ,дури не се реши билатералниот спор помеѓу нас и Грците.Нашите таканаречени патриоти Грујо и Бранко не го соопштија тоа на македонската јавност ,аизјавија дека Грција ставила Вето.На кого правиме ние услуга.....само на Србија ,бидејќи единствената држава од Бившите Југословенски Републики која носи во своето име дел од бивша Југославија е Македонија на жалост!!!
Јас мислам дека историјата тоа ќе го забележи ,само жално е тоа Што треба да чекаме 50 години за нашите внуци да го цитаат тоа!!!!
И сега наместо да го искоритиме моментот додека е претседавач со ЕУ пријателската Словенија,ние распишавме привремеи избори и на тие предвремени избори и едните и другите се тепаат кој е поголем патриот и кој и на каков начин нема да го даде името!
ИМЕТО ПОЧИТУВАНИ МОИ ВЕЌЕ Е ДАДЕНО !!!!!
Наместо да го искористиме Буш ,и да го решиме прашањето во ОН со името,а псоле тоа да го решаваме спорот кој е билатерален со Грција ,ние заминавме на предвремени избори.
НЕКА НИ Е СО СРЕЌА!!!!!!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Попче, ниту Словенците нит Американците можат да ни го решат проблемот, од чиста причина што сите тие функционираат заедно со Грците како сојузници.
Се виде поддршката од пријателите во Букурешт и немоќта на истите да се справат со една фашизоидна Грчка политика.

Друга работа е што и ти си во оној дел на форумџии кои изникнаа како печурки во предизборието за да си агитирате за политичката опција, ти конкретно за ПЕИ.
Сите шпекулации околу тоа како било навистина,кој кого продал сега се злоупотребени во партиски цели, па така и ти.

Го гледав Цановски што збореше во Кичево, и тој пустиот ќе се заложел за “компромис“ со Грција, ама не кажа како ќе го решел преку ноќ. Додека пак не заборави да спомене дека неговата партија е мултиетничка и како таква чии интереси таа би бранела?

Кој ќе го плати (одработи) тој влез во ЕУ и НАТО, Бошњаците,Ромите,Турците,Албанците,Власите..хмм КОЈ?
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
203
Поени од реакции
0
http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=1&tabid=1&EditionID=1402&ArticleID=91248

Проверете овде, едноставно е Македонија знае...СДС е уплашен и од фактот што огромен број на образовани млади лица јасно се изнесуваат ЗА Владата....Не знам што толку се секираат и онака до први ќе ги гледаме, па после можат да си одат на одмори, доста ни е од нив!
 
А

Ајсшутер

Гостин
Па тоа се знае СДСМ веке се држи само од пензионерите младина за СДСМ нема тоа е факт и јасен показател што се случува во СДСМ.
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
203
Поени од реакции
0
Па тоа се знае СДСМ веке се држи само од пензионерите младина за СДСМ нема тоа е факт и јасен показател што се случува во СДСМ.
Па сами ја избркаа својата младина, своите квалитетни кадри...Никој млад, образован човек со разумни сфаќања не би дозволил да ги води некој како Рада, Јани, Тито, Стојан...мрш дома сите!
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Добро бе,сега баш ја гледав рекламата на ДПА и забележав дека на бирото на Тачи има две албански знамиња,едно на европската унија и едно АМЕРИКАНСКО знаме...па добро бе мајка му стара во која држава живее Тачи и во која држава ке се гласа за него...како може? Се бира влада на РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА а македонско знаме нема никаде...СРАМОТА
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
364
Поени од реакции
13
Добро бе,сега баш ја гледав рекламата на ДПА и забележав дека на бирото на Тачи има две албански знамиња,едно на европската унија и едно АМЕРИКАНСКО знаме...па добро бе мајка му стара во која држава живее Тачи и во која држава ке се гласа за него...како може? Се бира влада на РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА а македонско знаме нема никаде...СРАМОТА
Абе па ти да не живееше у Швајцарија до сега, па те чуди ова???
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Добро бе,сега баш ја гледав рекламата на ДПА и забележав дека на бирото на Тачи има две албански знамиња,едно на европската унија и едно АМЕРИКАНСКО знаме...па добро бе мајка му стара во која држава живее Тачи и во која држава ке се гласа за него...како може? Се бира влада на РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА а македонско знаме нема никаде...СРАМОТА
Хехехе...сега дури примети?
Нема да го видиш државното знаме на НИЕДНА манифестација во организација на БИЛО КОЈА партија на Албанците.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom