Избори 2008 - последен ден пред изборниот молк

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 мај 2008
Мислења
55
Поени од реакции
0
deki, uzhivaj...vecherva Rada iznese nekoi konstatacii okolu patriotizmot na gvujo ( za zhal tie se opshto poznati, primerot so okta, dovolno e toa), pa dokolku ima tv duel, koga istite tie kje mu bidat postaveni, od odma polovina od nivnoto glasachko telo kje go pluka vlice...

saso, pa zatoa velam da ima tv duel, sram nesram, vashiot golem mazh - Makedonski patriot se krie od slabata Rada !
 
Член од
10 април 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Груевски не ги удостои прилепчани со неговото присуство.

Никола Груевски не ги удостои прилепчани со неговото присуство во градот како што го нарече Ставревски највмроскиот град во Македонија. И онака малиот број на присутни и покрај 17 автобуси кои беа дојдени од страна беа разочарани и скандираа затоа што Никола Груевски не дојде да го посети Прилеп. Но и покрај тој што не го посети туку и говор одржа само Ставрески а сите други немаа храброст да го направт тоа. По изјавувањето дека Груевски нема да присуствува пред бината на градскиот плоштад останаа само они луѓе кои беа донесени од страна а вистинските прилепчани демонстративно го напуштија митингот.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Ептен и беше добра изјавата кога кажа:

парафразирам...Каде се сега Вмро да ја вратат старата територијална организација, и пак да ги вратат Кичево и Струга?

Па како не им е срам да даваат вакви изјави. Тие кои ја донесоа оваа територијална организација и кои најжестоко со притисоци се трудеа да не успее референдумот...во што за жал успеаа. Тие ли сега ќе зборат како демек еве Вмро неможат да го изведат тоа?

Стварно, како не им е срам, територијалната организација да ја спомнува еејјјјј, таа територијална реорганизација која ни даде билет за влез ви ЕУ и НАТО, па стварно срамота!!!
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
deki, uzhivaj...vecherva Rada iznese nekoi konstatacii okolu patriotizmot na gvujo ( za zhal tie se opshto poznati, primerot so okta, dovolno e toa), pa dokolku ima tv duel, koga istite tie kje mu bidat postaveni, smesta polovina od nivnoto glaachko telo kje go pluka vlice...

saso, pa zatoa velam da ima tv duel, sram nesram, vashiot golem mazh - Makedonski patriot se krie od slabata Rada !
Да, дуел.
Јас пред некој ден поставив токму тема за дуелот. Дали треба да има дуел меѓу носителите на листите, ама админите ми ја заклучија, незнам поради што.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
АУУУУУУУУУУ!?

Е прашај ги оние од Струга, Кичево, Чашка, Скопје го напраија да е најдолгиот и најпространиот граду Европа нешто ко Истамбул, ако не си знеал Чаир и градоначалник на Чаир беше незнам мислам дека Ацо се викаше, а сега?

А 200.000 увоз 94?! И тоа ли беше билет за Европа или билет за ,,стариот лисец,,?!
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
55
Поени од реакции
0
Да, дуел.
Јас пред некој ден поставив токму тема за дуелот. Дали треба да има дуел меѓу носителите на листите, ама админите ми ја заклучија, незнам поради што.
ti zatvorile tema ? ....da ne ima nekoj juzer ovdeka nositel na lista od kolacijava koja znae, pa da ne go nervirash a? ...shala na strana, ti ja zatvorile onaka od chista mira ?
 
Член од
9 март 2007
Мислења
323
Поени од реакции
21
и јас разбрав ептем слабо им било... а и последните анкети нешто друго велат
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Никола Груевски не ги удостои прилепчани со неговото присуство во градот како што го нарече Ставревски највмроскиот град во Македонија. И онака малиот број на присутни и покрај 17 автобуси кои беа дојдени од страна беа разочарани и скандираа затоа што Никола Груевски не дојде да го посети Прилеп. Но и покрај тој што не го посети туку и говор одржа само Ставрески а сите други немаа храброст да го направт тоа. По изјавувањето дека Груевски нема да присуствува пред бината на градскиот плоштад останаа само они луѓе кои беа донесени од страна а вистинските прилепчани демонстративно го напуштија митингот.
Нешто слично ќе изгледа и гласањето за избори,наместо глас за партијата која “го срози“ Прилеп и го доведе до најсиромашна општина во Македонија,ќе имаме сосем поинаква слика од оваа која ни ја презентираат медиумите за рејтинзите на политичките партии.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
ti zatvorile tema ? ....da ne ima nekoj juzer ovdeka nositel na lista od kolacijava koja znae, pa da ne go nervirash a? ...shala na strana, ti ja zatvorile onaka od chista mira ?

Имаше еден "демократ" што намерно ја спамираше, и додека да се свестам, оп кључ. Еве види
 
Член од
9 март 2007
Мислења
323
Поени од реакции
21
Па, добро бе луѓе, зарем тие измислените сонца не беа тие гордо што наводно ги заштитуваа децата, младите од злоупотреба во политичките кампањи...Па сега овој мојот имењак се најде паметен па пуштил на ДОМАШНИ адреси до сите матуранти честитки за завршувањето на средното училиште со јасно обоен пропаганден материјал!
Па, можеби да пуштеше банани, портоколи каде нивнато изборно лого ќе претставуа етикета, сите матуранти ќе беа задоволни...
Срамота се не какви начини се користат и се злоупотребуваат идните академски граѓани за да се гласаат за нив....
Сепак, јас мислам дека ова е залуден обид кој треба да се казни согласно законите!
Имаат осумнаесет години уште од трета година, значи имаат можност да гласаат.

Никој до сега не прашал зошто Грујо ги има сите телевизии под негова сопственост и наместо цртани на малите им пушта 24часовна платена политичка програма? Зошто никој досега не го опоменал Груевски бидејќи на малолетни лица им се сервира политичка пропаганда.

И заборавив да кажам зошто пуштаат деца да им лепат плакати, па зарем децата не треба да бидат вклучени во изборите, еве во мојот град оние што лепат плакати за дпмне имаат околу 14-15 години. Треба да казнува правната држава, а не само да се седи и дрочи!
 
F

fantomX

Гостин
Овај праќал честитки до матурантите, Али А(х)мети се слика во училиште, вчера во Прилеп еден куп деца во портокалово со името на Зоран Ставрески...
Дали воопшто некој го почитува законот овде?!
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
55
Поени од реакции
0
realen, pa ste imale diskusija, ... ne ja prochitav celata ama ok e. Jas si pomnisliv deka vo start temata ti ja zakljuchile....kako i da e, leka popoleka dpmneovcive gi nasochuvame barem malku od malku na poobjektivni rezoni i komentari.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Значи Грујо ептен е сигурен во Прилеп и 4-ката, штом не се појавува на митинг во еден од поголемите градови во Македонија, хм има нешто. А на митингот експертот павле рече дека ќе имале 15 пратеници од оваа ИЕ. Алал вера
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom