Избори 2008 - последен ден пред изборниот молк

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Види Галу!

Прво викајќи ме дете, немој да мислиш дека нешто ме вреѓаш, воопшто. Кумановците викаат:,,Памет не е у године, памет е у главу.,,

А како второ зашто несака некој да излезе на дуел воопшто мене не ме интересира. Па и јас сакам да има дуел. Да им ја отвори Груевски вашата програма и да ги исцитира сите глупости напишани во неа. Ако не веруваш дека е така ја има програмата на сајтот па можеш да ја симнеш и прочитај ќе видиш дека не измислувам туку дека тоа и пишува.

Да ти олеснам ветувањето за втор фиксен оператор во рок од 6 месеци е на страна 31. Чисто за твоја информација да не биде еве ширам инсинуации. И верувам дека Трендо уште незнае за ваквата утка, од страна на СДС.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Гори ватрааааа, меџу намааа.

Гаро, кога сакаш да напрајме огномет? :pipi:
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
55
Поени од реакции
0
Види Галу!

.....
А како второ зашто несака некој да излезе на дуел воопшто мене не ме интересира. Па и јас сакам да има дуел. Да им ја отвори Груевски вашата програма и да ги исцитира сите глупости напишани во неа. ...
sakash ama nema, cvika ova vashiov vozhd, cvika od slabata Rada, cvika zashto seto ovde shto go pishuvate e rezultat na chistiot populizam od stana na vashiot gvujo....ama sepak, ajde obidi se da se zaprashash: zashto vashiot gvujo bega od TV duel ?

PS. so toa shto te narekov dete neskav da te navredam, i izvini ako taka si me razbral, ok, i ne mi e zborot za vtoriot fiksen operator, tuku za mnogu pokrupni neshta, kako za imeto, za vlezot vo EU, za reshavanje na etnichkite problemi za koi sekojdnevno slushame shto se' se sluchuva vo zapadniov del od drzhavava, za podobruvanje na zhivotniot standard i sl...

PPS. Rada vi odi direktno na Kanlal 5, pa ajde stegajte novi topiciL kakvi plombi ima, kakvi naochari nosi, kako e nashminkana, toa e bitno ? come on guys !
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
sakash ama nema, cvika ova vashiov vozhd, cvika od slabata Rada, cvika zashto seto ovde shto go pishuvate e rezultat na chistiot populizam od stana na vashiot gvujo....ama sepak, ajde obidi se da se zaprashash: zashto vashiot gvujo bega od TV duel ?

PS. so toa shto te narekov dete neskav da te navredam, i izvini ako taka si me reazbral, ok, i ne mi e zborot za vtoriot fiksen operator, tuku za mnogu pokrupni neshta, kako za imeto, za vlezot vo EU, za reshavanje na etnichkite problemi za koi sekojdnevno slushame shto se' se sluchuva vo zapadniov del od drzhavava, za podobruvanje na zhivotniot standard i sl...

PPS. Rada vi odi direktno na Kanlal 5, pa ajde stegajte novi topiciL kakvi plombi ima, kakvi naochari nosi, kako e nashminkana, toa e bitno ? come on guys ?
Гледам дека си од страната на СДСМ и го почитувам тоа...исто како што ги почитувам и вашите опоненти, во смисла на дискутанти на форумов.
Имам едно прашање:
СДСМ оди со кампања во стилот „влез во НАТО за 6 месеци и добивање датум за 6 месеци“, така?
Политиката ја следам отстрана, онолку колку што слушам...
По моја лаичка претпоставка, за да се оствари тоа, потребно е само да се смени името, коешто, по мене, е единствениот критериум за такво нешто.(во Букурешт се покажа токму тоа)
Значи следува:
Доколку коалицијата „Сонце“ победи, во најкус можен рок се договараме со комшиите цигански, и одиме во НАТО и ЕУ.
Ова е мое согледување.
Или, сепак, постои некој друг рецепт?
Би сакал истиот да го образложиш, доколку постои.
Благодарам.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
А патем речено кога е работата за името и тоа го има у лимунадата наречена програма на СДС.

Страна три, втора реченица:

Само мал напор е потребен да станеме членка на НАТО и ЕУ.

И јас се прашувам, па зарем на СДС името на Македонија и идентитетот се МАЛ НАПОР. Оваа реченица говори се. Значи ич гајле немаат, па уште и у програма го ставиле. Па нормално, немој да излезе дека не излажале после.

Само мал напор и еве ја Централно Балканската Република у НАТО?!
Тоа сакаат да кажат со воведов. Па отворено нека кажат дека името и другите важни национални работи за нив се мал напор. ЕЈЈЈЈ!!! Па како не им е срам.

Изгледа грциве им ја пишуваа програмава?! Бог да чува. Срамота...катастрофа. Барем да не ставаа вакви срамни реченици во изборни програми.

Знаеме во минатото какви важни прашања од национален интерес за СДС беа МАЛ НАПОР.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
55
Поени од реакции
0
Гледам дека си од страната на СДСМ и го почитувам тоа...исто како што ги почитувам и вашите опоненти, во смисла на дискутанти на форумов.
Имам едно прашање:
СДСМ оди со кампања во стилот „влез во НАТО за 6 месеци и добивање датум за 6 месеци“, така?
Политиката ја следам отстрана, онолку колку што слушам...
По моја лаичка претпоставка, за да се оствари тоа, потребно е само да се смени името, коешто, по мене, е единствениот критериум за такво нешто.(во Букурешт се покажа токму тоа)
Значи следува:
Доколку коалицијата „Сонце“ победи, во најкус можен рок се договараме со комшиите цигански, и одиме во НАТО и ЕУ.
Ова е мое согледување.
Или, сепак, постои некој друг рецепт?
Би сакал истиот да го образложиш, доколку постои.
Благодарам.
ona shto me prashuvash odi na kanal 5,bash sega vo momentov Rada go objasnuva tvoeto prashanje....
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
Не сум во можност да следам...ако може овде накратко?
Те молам не го прашувај такви прашања на кои немаат одговор...Па мораа на крај сепак да напишат некаква програма и така уфликиле нешто како ова, битно да е во врска со НАТО и ЕУ..
Една работа е најконтрадикторна, Рада ветува за 6 месеци заборавајќи дека имаа не 6 месеци туку 15 години да го направат тоа и токму кога со Македонија раководеа денешните нејзини учители и советувачи...Па зарем сега измислија некоја нова формула дури по 15 години???!!!
Јаоооо, од смешно посмешно!
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Да СДСМ е најголем кочничар за прогресот на оваа земја затоа што како оружје за борба го одбра пенкалото. А дали ВМРО не беше кочничар кога на секој чекор организираше блокади, штрајкови, немири, е тогаш ти е беа кочничари туку реформатори. А за тоа со инфлацијата треба да провериш ти затоа што во Србија, Хрватска, Албанија Грција инфлацијата се движи во границата на нормалата од 2-3% а во Македонија прикриена изнесува 10,5% а реалната сигурно многу повеќе. А тоа за реформите на ВМРО и преродбата која ја извршија кажува самиот факт дека европската унија ни испрати три последователни негативни извештаи. Потоа странските инвестиции кои во Македонија изнесуваат 270 милиони евра а додека во соседна Србија тие се 5 милијарди, во Босна 2.5 милијарди а Грција и Бугарија да не ги спомнувам. А ние трошиме пари на народот 2 министри незнам колку патувачки претставници на државава кои не успеаја да донесат нитуедна поголема инвестиција која ќе донесе значања промена вцо општествениот живот на народот.
оди прочитај некоја книга,ке ти користи.
провери колку од новите членки на ЕУ сеуште неможат да го воведат еврото како валута од едноставна причина што неможат да ја намалат инфлацијата според Мастришките критериуми.Тие беа примени на вересија,а реалноста е поинаква дека не треба да се влага во Оптимално валутно подрачје како ЕУ се додека не се исполнат критериумите.толку за инфлацијата
ја спомна Грција како пример?ти дали имаш нешто прочитано за Грција или така само тропаш?Знаеш дека Еуростат им го има вратено годишниот ревизорски извештај на Грција оти не е реален.читај Грците на ниво на држава ја лажат ЕУ.штелуваат податоци за инфлација,буџетски дефицит и слично.ако е толку мала инфлацијата во Грција,прашај ги грците оти одат во Македонија да пазаруваат.
ако веќе збориме за кочење....1994 бојкот на ВМРО на изборите.СДСМ победува апсолутно со над 80 пратеници во парламентот.што правеа тогаш?сработија нешто?донесоа некој закон?кој нив ги кочеше тогаш?
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
Градоначалникот на Струмица ги злоупотребува матурантите со политички честитки!!!

Па, добро бе луѓе, зарем тие измислените сонца не беа тие гордо што наводно ги заштитуваа децата, младите од злоупотреба во политичките кампањи...Па сега овој мојот имењак се најде паметен па пуштил на ДОМАШНИ адреси до сите матуранти честитки за завршувањето на средното училиште со јасно обоен пропаганден материјал!
Па, можеби да пуштеше банани, портоколи каде нивнато изборно лого ќе претставуа етикета, сите матуранти ќе беа задоволни...
Срамота се не какви начини се користат и се злоупотребуваат идните академски граѓани за да се гласаат за нив....
Сепак, јас мислам дека ова е залуден обид кој треба да се казни согласно законите!
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
dobro be dete mlado, ako veruvash vo gvujo i dpmne deka imaat rezultati, deka znaat, deka imaat argumenti, deka imaat izdrzani koncepti, zashto bega kako pizda od TV soochuvanje, site nositeli na listite od koalicijava sonce baraat TV dueli, TV soochuvanja so kolaicijata koja znaela.....zashto begaat a? glasno zaprashajse a isto i tvoive istomislenici i terajte si tuka diskusii, kinete zeleni obiduvajkji se da si odgovorite so glupi konstatacii i insinuacii , kako i za mnogu bitnite detali - tashnata na Radmila....abe podmlatkari, odete na detsko katche i igrajtesi tamu igranki bez prestanki....
на ова следи познатата фраза`некои прашања не заслужуваат одговор`,од проста причина што кога на СДСМ не им одговараше да има дијалог или па да се слушне народот,тогаш нигде ги немаше.сега устата пена им фати за дијалог и бараат прашања на некои одговори.а самите не одговараат како тоа ќе ја внесат Република Македонија во НАТО и ЕУ за 6 месеци.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
55
Поени од реакции
0
Не сум во можност да следам...ако може овде накратко?
bez direktni tv dueli, kako na liderive, taka i na povidinte chlenovi od obete koalicii, teshko deka site nie kje dozname koj, kako i koga, gorlivite prashanja planira da gi reshava...sepak vpechatok e deka Rada e posigurna kako da ja tera Mkd kon EU.....no bez direktno soochuvanje, koga dvajcata kje pochnat da se preprashuvaat i da gi izlozhuvaat svoite koncepti, teshko deka mozheme da zakjuchime bilo shto samo vrz osnova na nivnite izjavi po mitinzive ?
 
Член од
10 април 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Да ама СДСМ издржаја до 1998 и изгубија на редовни избори а не одма кога ќе згусти да побараат предвремени избори демек победникот се знаел ама победата да била што е можно поубедлива. Ако имаа способност доволни им беа 75 пратеници во владината коалиција а и оние од ДУИ чии гласови си ги загарантираа со потпишувањето на мајскиот договор. Така да да не се лажиме ќе видиме кој и колку убедлива ќе биди победата.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Ептен и беше добра изјавата кога кажа:

парафразирам...Каде се сега Вмро да ја вратат старата територијална организација, и пак да ги вратат Кичево и Струга?

Па како не им е срам да даваат вакви изјави. Тие кои ја донесоа оваа територијална организација и кои најжестоко со притисоци се трудеа да не успее референдумот...во што за жал успеаа. Тие ли сега ќе зборат како демек еве Вмро неможат да го изведат тоа?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom