Te сакам?

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
normalno deka e ubavo da ti kaze nekoj TE SAKAM ali ja po priroda sum coek so saka da remeti i na sekoja mozam da i kazam TE SAKAM osven na taa so ja sakam
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Vaka.. Kolku sto e dobro tolku e i bolno toa da ti kazat te sakam..
Persona sto ti znaci no POINAKU od so saka da ti znaci koga ke ti go kaze toa boli.. Osekas deka ke go izgubis ko drugar.. Brat/sestra whateva..
A ubavo e da ti go kaze sakanata licnost.. Toa e najubavoto nesto..
Go kazuvam samo koga go mislam.. Edna osoba go ima slusnato od mene do sega.. I se nadevam ke bide i poslden sto ke go cue..
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Brzo se zaljubiv,i brzo kazav TE SAKAM.Nema pricina da krijam.I da se zloupotrebese toa,nemase da zalam.Iskreno kazav,i iskreno ke zalev ako imase loso posledici.A i sekako se mi se cita od liceto.
Uste kazuvam.Skoro sekoj den.Nekogas po navika,poveke oti vo momentot navistina sum se cuvstvuvala taka.
I mislam deka e malku.Treba pocesto da kazuvam,ama uste 100% poveke da pokazuvam.
 
Член од
28 јули 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
dali velam te sakam
daaaaaaaaaaaaaaaaaa
ama ne so zborovi tuku so dela
i veruvajte deka uspeva kako 1000000 te sakam
......fino e da slusnes koga nekoj ti kaze deka te saka
no rabotata e vo toa sto samo ti znaes koga vistinski go misli toa!!!!!
 
Член од
29 јули 2007
Мислења
22
Поени од реакции
1
Brzo se zaljubiv,i brzo kazav TE SAKAM.Nema pricina da krijam.I da se zloupotrebese toa,nemase da zalam.Iskreno kazav,i iskreno ke zalev ako imase loso posledici.A i sekako se mi se cita od liceto.
Uste kazuvam.Skoro sekoj den.Nekogas po navika,poveke oti vo momentot navistina sum se cuvstvuvala taka.
I mislam deka e malku.Treba pocesto da kazuvam,ama uste 100% poveke da pokazuvam.

ama kazi kolku e ubavo zborot TE SAKAM da go slusnes i od parnerot ,a najubavo e koga ke go kazete vo isto vreme ,(kolku e samo najubavo da se sakas so nekoj ama vo isto vreme i da go pokazete vistinskoto znacenje i vrednost na zborot "TE SAKAM"
 
Член од
29 јуни 2007
Мислења
91
Поени од реакции
2
јас сум сакал и не сум можел да кажам дека сакам !!2
појма немам оти али заебано ти е то !!2
 
Член од
6 август 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
vaka nesto od mene,na toj so go sakas nikogas ne mu vikaj TE SAKAM,oti koga go znaat toa se zafrkavaat,praj se deka ne ti e gajle za nego i togas ke trca po tebe :)
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
Зборовите те сакам ги кажувам скоро секој ден по милион пати, дома, на моите верни другари, и воопшто не ми е тешко, меѓутоа на мојот партнер, повеќе ми се допаѓа да му кажам- те љубам, затоа што ми е по...не знам, тој збор ми е полн со чувства, и не ми е тешко да го кажам, ако го чувствувам...
 
S

Sweet666

Гостин
Зборовите Те сакам не значат ништо ако се кажани само онака, ако се кажани исполнети со љубов и искреност, тогаш можат да разубават нечиј ден, нечиј живот..Ги кажувам само кога го мислам тоа, а тогаш не ми е воопшто тешко да ги кажам..
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Да, точно. Има некои што место "чао" на телефон си викаат "те сакам, и ја тебе" што ми е многу глупо.
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
Kolku mi e tesko da kazam te sakam.Pa iskreno da ti kazam pravo mnogu mi e tesko prviot pat da kazam na nekoj te sakam.Ali koga ednas go kazam posle oj ta soprime:pos2:
 
Член од
1 април 2007
Мислења
132
Поени од реакции
3
samo ednas sum sakala i na taa licnost sekogas mu kazuvav deka go sakam...samo sto nekoj ne znae da go ceni toa...a ne mi e tesko da kazam TE SAKAM ako toa e vistinski ne mi e tesko....
 
R

reactive89

Гостин
zborot te sakam go dava pravoto mislenje za nekoj sto stvarno ti e mil i sto stvarno sakas da si so nego i sto ti e sladok... zborot te sakam ne smee da se upotrebi bez znacno, taka da, mene licno mn mi e lesno da go kazam ako stvarno go mislam toa, go mislev za edna licnost i celo vreme i go vikav toa, i kazav deka vecno ke ja sakam i go mislev toa... taa lincost zasluzi da bide sakana, i tokmu kaj taa licnost sum go kazal ona pravoto te sakam....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom