Swing!

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Јас сум против да не тупам оргија, промискуитетност=паганска молитва...
 
S

smart ass

Гостин
Па добро,зошто толку свингот го сметате за неморален или перверзија???

Балканска работа,свингот се прави во договор со партнерката,еве на пример ако ја предложам,и она одбие ОК-ја почитувам неа и нема да забегувам настрана,ама ако рече ОК..ондак одиме,се разбира треба друг пар,ама ова болештиниве прават проблем...тоа е.проблемот..

А инаку договорен свинг не расипува врска по дифолт,едноставно тоа ти е како рифреш.

Јас сум против да не тупам оргија, промискуитетност=паганска молитва...
Човече шо збориш:pos2::pos2:

Па ние сме попромискуотетни повеќе кога сме слободни отколку кога сме во врска(барем кај мене така е)...а оргија подразбира мнооогуу учесници...а ова со паганиве не би го коментирал
 
Член од
14 јуни 2009
Мислења
147
Поени од реакции
21
немам шанси да функционирам на тој начин...едноставно неможам...самата помисла на таков момент ме вади од такт...и искрено не ги сфаќам и немам високо мислење за оние кои се пердашат унакрсно
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Beee, od koj naftin ja istajfte temava???

Btw, moeto mislenje e na prvata tema!

Bi swing-al! Why not!
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Beee, od koj naftin ja istajfte temava???

Btw, moeto mislenje e na prvata tema!

Bi swing-al! Why not!
Свингот претставува посебна култура на живеење. Помалку се оние (сеуште функционални) парови кои во свингот влегле за рефреш, а повеќе оние кои од почеток така функционираат. Одлуката да се влезе во свинг шема поради рефреш треба да е веројатно последна опција. Едноставно ризикот тој рефреш да биде блу скрин е многу голем ако се влезе во таа шема за нешто да се спаси. Свингот не е печ свингот е надоградба!
Инаку факт е дека има функционална свинг заедница кај нас (и не толку мала но сепак добро покриена и затворена ... балкане мој нали), за клуб не сум слушнал, но канали на комуникација, познати шеми, познати парови и сл. секако има.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.175
S-wing swing (од 2005 :) ), лоша работа...или ја сум со конзервативни сфаќања :toe:
Мож има овде, мож нема али не е све океј што иде од "горе". Утре ќе измислат лафјстајл со животинки, задутре со правосмукалки, може и локомотива со композиција...
како беше она "Не, благодарам!", арно е и вака.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.345
Хммм...
А зошто да не на пр.
А искрено...немам храброст
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Не сум јас човек за крупни распаљотки, а не посебно каде што ќе треба да делам партнер.
Заеби, не сум до тоа ниво стигната, а познавајќи се тешко и дека ќе стигнам.
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
"You don`t mean a thing if you ain`t got that swing " хехехехехе
Него за темава ... Абе ај не мешајте оргиа со свинг ... Свинг е кога повеке парови прават оргиа ... Значи порадо е мењање на партнери во нивно присуство ...
А пак оргиа си е кога сите или повекето се обезпарени и си праат кеф .

Иначе ... Да за оргии , али кога веке сум со партнер не би свингал ..

Пошто идеата е дека не ви е добар сексуалниот живот па ај да поканиме другарчиња .ЈАс тука би рекол : „Сестро ако не ти чини кревај гаќата и барај си некој шо ке те работи поарно , јас фрустрации в кревет не лечам “ . :vozbud::vozbud::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom