A2 - Нов телевизиски канал на А1

  • Креатор на темата јовица11
  • Време на започнување
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
znaci a2 e satelitski kanal, zaso izgleda a1 plus e ukinat?
znaci kaj nas u makedonija nema da se dava a2, dzabe tolku fama sami si dignavme
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Јас колку што имам информации, А2 ќе оди и терестијално... Ова е веројатно дозвола за да оди и на сателит (како и другиве телевизии кои се спомнати во веста...)
Само кој знае кога ќе стартува...
 
Член од
5 август 2006
Мислења
163
Поени од реакции
8
A2 сега доби дозвола за прикажување на сателит, но исто така и за прикажуавње на кабелските оператори во Македонија истото важи и за остантите канали што добија дозволи значи и овие телевизии ќе ги гледаме.
 
Член од
6 јуни 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
zdr

me interesirase nekoj ako ima informacija koga se ocekuva ovie kanali da bidat pusteni na satelit pozz
 
F

fantomX

Гостин
znaci a2 e satelitski kanal, zaso izgleda a1 plus e ukinat?
znaci kaj nas u makedonija nema da se dava a2, dzabe tolku fama sami si dignavme
А1 плус не е укинат. Барем засега...
Ја на кабловска ги иам и А1 и А1+. Денојве че видам со операторов дали има некакви информации за А2, Алфа и Скај Нет (пошо глем тие добиле дозволи)
Ако имаш кабловска, би трабло секако да ја имаш и А2 (ко че се уклучи), а инаку не знам....
Последен мк канал шо го уклучија беше К-15 Music... Шо појче, то поубо:)
 
Член од
6 јуни 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
kanal5 na satelit

kanal 5 go aktivaral svojot kanal na satelit kanal5+ koga ce bidat startuvani i a2 televizija sky net i alfa neka pisi nekoj togas pozzz
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Знаеш на кој сателит е Канал5+?
 
Член од
6 јуни 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
intelsat 901(1w)
c-band 3829,6 mhz LHRP SR 13,021

a naskoro pisuva deka ce ima i signal na Ku-band

ova go pisuva na teletext na kanal 5 na strana 314
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
море да го укинат и првиот е најдобро...само една премиер лига што ја даваат и толку! друго се им е ѓубре! гледајте од т-хоум да почнат да ставаат кабловска, па а1 не пуштам никад повеќе!
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Аман бе што ти згрешиле А1 толку?Ако некој работи професионално во Македонија тоа е А1.Да не случајно е Телма или Кана 5 подобра ТВ куќа?
 
F

fantomX

Гостин
kanal 5 go aktivaral svojot kanal na satelit kanal5+ koga ce bidat startuvani i a2 televizija sky net i alfa neka pisi nekoj togas pozzz
За А2 им пратив меил со истото прашање во редакцијата на А1, па да видам дали че одговорат. А за Скај Нет и Алфа не знам кај да се обратам...
 
Член од
6 јуни 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
За А2 им пратив меил со истото прашање во редакцијата на А1, па да видам дали че одговорат. А за Скај Нет и Алфа не знам кај да се обратам...
pa koga ce ti pisat i ce imas informacija pisi za da znaeme pozz
 

M@We4kA

Loading . . .
Член од
26 јуни 2007
Мислења
559
Поени од реакции
5
Убава идеја.. Уште набрзо да се реализира и супер ќе е...
 
Член од
21 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
3
Еј ај ако може некој нека ми објасни што е сеа ова со А2. Мислам супер обожавам серии и забавна програма ама кажете ми ќе ја дадат ли на кбелска а ако ја има веќе на сателитска кажете на кој сателит. Јас ја глеам А1 плус на THOR сателитот и не е исклучена кажете ми кај можам да ја гледам! И кај сте прочитале за ова ама на интернет и не на идивиди.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
I kazete dali ima eventualen datum koke pocni so rabota A2?:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom