Падна митот за "патриотизмот" на Премиерот

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Nisto netocno ne rekol Gwujo vo izjavata.

Zarem nekoj seuste mjisli deka nie sme si se ebele samo megjusebe od Aleksandra navaka???

Normalno deka sme mesanci od mnogu razlicni narodi. Koj stignal, kako osvojuvac, ebnal, naprail dete, i tn.

Nisto gresno ni cudno, ani nevistinito nema vo izjavata na Gwujo.

Sega, jas licno ne go sakam, ne mu gi cenam potezite, ne go biva spored mene, go kritikuvam osobeno poradi eklstremnoto nepoznavanje od politka, osobeno nadvoresna, poradi totalitaRIZMOT, poradi enoumieto itn., no kritikuvam kade realno gledam deka gresi.

Treba i vie taka, a ne slepo kolku da se kririkuva.

Nie, navistina imame pravo da receme deka nosime krv aleksandrova, no ne deka samo nie ja imame taa krv.

Nemame ekskluzivitet.

Ebele nasekade, koj kade stignel i aleksandroavta vojska i milionite drugi koi minuvale na ovaa teritorija.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
А дали ти слушаше кога рече Премиерот дека ние сме некоја мешавина (милк шејк, коктел) од повеќе народи. И се ќе беше во ред доколку

Дај покажи ти што сурат имаш, мојот го има во галерија, па да видиме од што сме, а не сме мешавина.
И кај на вас од сдс наеднаш ви дојде сонце, чисти нации, патриотизам.
Како се осмелувате да јадете за Македонија, за сонциња, за име за се тоа.
Не знам дали вашите глави можат да восприемат што му направивте на овој народ во изминатите години, или се е тоа само колатерална штета, нешто кое морало да биде.
Абе штета што сме мирни и пасивни инаку се што е сдс сега ќе требаше да виси на канделабрите на пенов, од плоштад до кочо рацин горе.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Јас сум Македонец....точка

Павле Филипов (Васкоплус) - Виножито
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
И јас Сум Македонец, но ко секој нормален човек разбирам дека многу народи, племиња, империи, биле на овие простори. Затоа е илузорно да речеме скроз сме чисти. Да, сме си се пазеле и сме си гледале колку е можно повеќе да бидеме со себе, ама ова за кое се фатиле од сдс како аргумент е далеку од памет.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
E pa toa velam. Kritikuvaj ama so usul be da mu se nevidi.

Kade ima mesto kazi si, kade nema, odmolci.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Дај покажи ти што сурат имаш, мојот го има во галерија, па да видиме од што сме, а не сме мешавина.
И кај на вас од сдс наеднаш ви дојде сонце, чисти нации, патриотизам.
Како се осмелувате да јадете за Македонија, за сонциња, за име за се тоа.
Не знам дали вашите глави можат да восприемат што му направивте на овој народ во изминатите години, или се е тоа само колатерална штета, нешто кое морало да биде.
Абе штета што сме мирни и пасивни инаку се што е сдс сега ќе требаше да виси на канделабрите на пенов, од плоштад до кочо рацин горе.
Да не сакаш после и у купаќи слика на мсн да ти пуштам, така ли ти шириш познанство.
Мене ич не ме интересира твојот сурат, ама судејќи по твоите фашистички постови, се некако ми се чини дека и суратот не ти е нешо поразличен.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Да не сакаш после и у купаќи слика на мсн да ти пуштам, така ли ти шириш познанство.
Мене ич не ме интересира твојот сурат, ама судејќи по твоите фашистички постови, се некако ми се чини дека и суратот не ти е нешо поразличен.
Абе иди бегај, ти спомна дека ти пречи дека Груевски го спомнал тоа кое го спомнал.
Тоа нема врска зошто сакам да бесам се од сдс.
Ти објасни што гледаш нешто грешно кај него во таа изјава.
Јас би ве макљал од сосема друга причина.
Со скепар, знаеш ли што е?
До трето колено.
За братучед ми кој го убија 2001, заради сдс предавниците ако навлегуваме.
Никогаш нема да ви го простам тоа.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Абе иди бегај, ти спомна дека ти пречи дека Груевски го спомнал тоа кое го спомнал.
Тоа нема врска зошто сакам да бесам се од сдс.
Ти објасни што гледаш нешто грешно кај него во таа изјава.
Јас би ве макљал од сосема друга причина.
Со скепар, знаеш ли што е?
До трето колено.
За братучед ми кој го убија 2001, заради сдс предавниците ако навлегуваме.
Никогаш нема да ви го простам тоа.
Јас искрено жалам поради загубата на твојот братучед кој загинал 2001 во војната, во која сите ние изгубивме по нешто, но тоа не ти дава за право да им се закануваш на тие кои не ги познаваш.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Јас искрено жалам поради загубата на твојот братучед кој загинал 2001 во војната, во која сите ние изгубивме по нешто, но тоа не ти дава за право да им се закануваш на тие кои не ги познаваш.
Ако имаш и било каква симпатија кон сдс, тогаш и тоа како добро те познавам.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Ако имаш и било каква симпатија кон сдс, тогаш и тоа како добро те познавам.
Оф топик си.
Културно те замолувам, ако имаш да напишеш нешто оклу темата во ред, а ако не, најди си некој друг за закани.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Не бе таман сум на тема и сега гледај парадокс- ако е некој офтопик, тоа е целава тема. сдс правило.
Од толку сдс глупости што се не ќе истресете следно.
Ваш став?
Имате некој, треба да се менува име?
Не треба?
Каков мит имало?

сдс шупаци.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Оф топик си.
Културно те замолувам, ако имаш да напишеш нешто оклу темата во ред, а ако не, најди си некој друг за закани.


Да не сакаш после и у купаќи слика на мсн да ти пуштам, така ли ти шириш познанство.
Мене ич не ме интересира твојот сурат, ама судејќи по твоите фашистички постови, се некако ми се чини дека и суратот не ти е нешо поразличен.

А ти не беше офтопик што си зеде за слобода да го вреѓаш без да го познаваш?
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Не бе таман сум на тема и сега гледај парадокс- ако е некој офтопик, тоа е целава тема. сдс правило.
Од толку сдс глупости што се не ќе истресете следно.
Ваш став?
Имате некој, треба да се менува име?
Не треба?
Каков мит имало?

сдс шупаци.
Значи за последен пат сум фин со тебе.
Доколку имаш некои фрустрации и си фрустриран од нешто, слободно иди земи калаш, и пукај по оние кои ти згрешиле, веднаш, имаш охрабрување од мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom