„Курва“ во кревет

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Читам и понатака читам и пак не сфаќам, се сведува на тоа да ако некоја девојка има феноменален секс со партнерот, и е задоволство и уживање да ги исполни неговите и нејзините сексуални фантазии, автоматски тоа ја прави курва во кревет?
Да, затоа што е толку спретна де. Се мешаат и поистоветуваат поими, па ај после пак кажи дека не е навредливо.
Гораздс, имаш и ти право. Како после мажите како Никола не би не нарекувале курви, ако самите ние не си го даваме тој епитет.:pipi:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
Немојте да ме сватите погрешно,ама еве едно 9 страни мнооогу ја тупите на нешто што е апсурдно за тупење....
Не знам колку ке доловите што сакам да кажам....
Муабетот ми е,нека се јави барем еден од вас што имате постирано на темава и што полемизирате, што не сака "курва" или "курвар" во кревет?????(макар што не значи дека тој збор треба да биди синоним за мајстор..мајстор некако повеке ке да е компетенто)
Па прајте муабет за секс бе луѓе!!!Самиот збор секс означува нешто убаво,и сите го правиме тоа да ни биде убаво,и сега кој нема да сака партнерот да му биде мајстор во креветот,без разлика дали станува збор за машко или женско????
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Поентата е што голем дел од девојките се осеќаат навредени со поимот “курва“,па макар бил и само поим.
Не ми е јасно,зашто мора да има епитети во креветот.Треба партнерите да си уживаат,без да има замарања од типот кој што е.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Немојте да ме сватите погрешно,ама еве едно 9 страни мнооогу ја тупите на нешто што е апсурдно за тупење....
Не знам колку ке доловите што сакам да кажам....
Муабетот ми е,нека се јави барем еден од вас што имате постирано на темава и што полемизирате, што не сака "курва" или "курвар" во кревет?????(макар што не значи дека тој збор треба да биди синоним за мајстор..мајстор некако повеке ке да е компетенто)
Па прајте муабет за секс бе луѓе!!!Самиот збор секс означува нешто убаво,и сите го правиме тоа да ни биде убаво,и сега кој нема да сака партнерот да му биде мајстор во креветот,без разлика дали станува збор за машко или женско????
Што да не те сфатиме погрешно, кога ти така пишуваш. Тебе курва и курвар ти е ист поим? Мене не.
Башка, темава е токму за тоа, а и сам кажуваш дека мајстор е повеќе компетентно.:toe:
А последниот дел не ти го разбирам ... никој тука не прави муабет за секс, туку за тоа што е девојката која е спретна во истиот и дали таа нејзина техника треба да и даде прекар курва.
Демек да решиш ситуација, а повеќе се заплетка.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
Што да не те сфатиме погрешно, кога ти така пишуваш. Тебе курва и курвар ти е ист поим? Мене не.
Башка, темава е токму за тоа, а и сам кажуваш дека мајстор е повеќе компетентно.:toe:
А последниот дел не ти го разбирам ... никој тука не прави муабет за секс, туку за тоа што е девојката која е спретна во истиот и дали таа нејзина техника треба да и даде прекар курва.
Демек да решиш ситуација, а повеќе се заплетка.
Знаев дека не можам да доловам она што го мислам...можеби ако го кажев на глас а вие ме слушневте ке ме разберебте:toe:
Муабетот ми беше...се расправате за нешто што сите сакаме да бидиме,и сите сакме да го имаме,а и од моја гледна точка,па и по цена тоа знаење да се етикетира како "курва"!!!Макар што претходно напоменав дека еве барем јас не го сваќам тој термин за компетентен...што знам можеби оти имало и курви што врска немале од занаетот...
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
pfff kako ispoutnafte ... vaka kurva ne e devojka shto e dobra u krevet.Kurva e devojka shto se jebe so koj stigne.I totalno se soglasuvam so Crazy In Love.
mislef deka 21.vek bilo...
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Јас како потписник на темава , морам да се извинам на сите овде девојчиња кои се навредени од насловов на темата, се со цел да нема навреди и препукувања, ни на крај памет не ми беше да потценам некого/некоја, и дај ве молам никогаш до сега не сум дозволила некој да ме нарече курва па во ниту еден момент, самото тоа што реков дека секој маж сака курва в кревет е плод од машката популација не е излезено од мене па сега ние сме си се омаловажувале, кога скоро секој еден го бара тоа , и не помислив во ниту еден мој пост и не наведов дека некој ме нарекол курва в кревет само реков дека мене така ми личи разновидниот и див секс прифатен од двајцата партнери, најчесто кога девојката е таа која ја има контролата во самиот чин:smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
pfff kako ispoutnafte ... vaka kurva ne e devojka shto e dobra u krevet.Kurva e devojka shto se jebe so koj stigne.I totalno se soglasuvam so Crazy In Love.
mislef deka 21.vek bilo...
pfff kako ti si ja utnal. Да не те терам да читаш илјада страни, на кратко ќе ти кажам... Курва е институција, “курва во кревет“ е благослов.
Лаванда напиша:
Јас како потписник на темава , морам да се извинам на сите овде девојчиња кои се навредени од насловов на темата
Не треба да се извинуваш, во многу теми, многу луѓе се наоѓаат повредени и навредени. И јас сам на некои од нив се жестам и паѓам на провокации и дискутирам беспредметно и гнасно, но да се извиниш за став, кој можеби бил само моментален е тотално непотребно, и само ќе даде лош впечаток на некој неутрален читач, дека си девојка без карактер.
А се гледа дека не си, туку само се обидуваш да бидеш добра и да не те мразат луѓето. (ти напраив анализа на личноста:) ) Затоа уживај, и ако уживаш во дискусијата со “нашите“ опоненти/ки продолжи да докажуваш во тоа што веруваш, и уживај. :helou:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Се сложувам со Виктор, дискусијата од различни мислења е тоа интересното. Не дека нема навредливи постови, но повеќето добро се разбираме и сме културни.
Е сега ...:pos:

Јас како потписник на темава , морам да се извинам на сите овде девојчиња кои се навредени од насловов на темата, се со цел да нема навреди и препукувања, ни на крај памет не ми беше да потценам некого/некоја, и дај ве молам никогаш до сега не сум дозволила некој да ме нарече курва па во ниту еден момент, самото тоа што реков дека секој маж сака курва в кревет е плод од машката популација не е излезено од мене па сега ние сме си се омаловажувале, кога скоро секој еден го бара тоа , и не помислив во ниту еден мој пост и не наведов дека некој ме нарекол курва в кревет само реков дека мене така ми личи разновидниот и див секс прифатен од двајцата партнери, најчесто кога девојката е таа која ја има контролата во самиот чин:smir:
На ова имам да те прашам нешто ... бидејќи зборот е тој, курва, би требало да добие поблаго значење за вистинските курви или покисело за курвите во кревет? Мислам, со самото почесто употребување, нели еден ден би дошло до тој степен да е нормален. Што тогаш, ќе ги фали курвите или ќе ги понижува добрите девојки во кревет?
Можеби предалеку заминав со прашањево, ама ако де ... според тоа што прочитав на темава, можеби и не сум толку далеку.:podsmev:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Џорџ Клуни, уберман: Не сакам 70 девици... Дајте ми 7 професионалки!

Поддршка!
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Moжеби ке ме осудите, Но јас, пре би за КУРВА во кревет, или како сакате вие наречете ја, или етикетирајте ја .

Фала
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Мислам, со самото почесто употребување, нели еден ден би дошло до тој степен да е нормален. Што тогаш, ќе ги фали курвите или ќе ги понижува добрите девојки во кревет?
Можеби предалеку заминав со прашањево, ама ако де ... според тоа што прочитав на темава, можеби и не сум толку далеку.:podsmev:
Знаеш, американските нигери пред се` имаа жестока расправа колку сум јас запознаен по повод истово ова некаде околу 10тина години наназад. Нивниот "Bitch" беше оквалификуван на истиот начин, но младите (и ретки) интелектуални рап артисти се извадија со тоа што практично промовираа свој "hood" дијалект, и докажаа дека она што во белиот свет значи курва, во нивниот маалски сленг значи млада црнкиња. Потоа се поистовети со случајот и зборот "nigger", па работата се искомплицира.

Како и да е, и колку и да е ова вистина што го зборам, факт е дека денешните хип хоп песни изобилуваат со Bitchez i niggaz, што е јасно што значат, но изговорени од црното население се сосема исправни и никој не ги оквалификува како нешто грдо.

Хм, каква врска имаме ние со нигерите не знам, ама приказнава искочи баш кул. :pos:
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Moжеби згрешив али нуб сум.... Се надевам и ќе се трудам да останам непроменета и во форма, а за во постари години се надевам дека ќе ја надживеам 45-тата, а дотогаш ќе терам најдобро што можам, имам супер пример како се одржува сексот и во подоцнежните години , така да ај донт гив а дем:smir:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
9
Поени од реакции
1
....

da za toa si vo pravo seushte ja nemaat sfateno smislata na zborot KURVA
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
da za toa si vo pravo seushte ja nemaat sfateno smislata na zborot KURVA
Ајде просветли не ако е така. Со ова ништо не кажа.
Туку ќе кажете нешто и нема да докажете ... муабет е тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom