„Курва“ во кревет

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Тамарче, не ги пратам сите теми на кои постираш. :(
Дивајн, втф? Какви црни обвиненија (па дури и со наводници)? РОФЛМАО:)))
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Конкретно поимот "курва во кревет" мене ме асоцира на жена која треба или сака да ги оствари сите сексуални желби и фантазии на мажот, но без плаќање само затоа што е негова жена или девојка.
Задоволството на партнерот претставува и мое задоволство, затоа што ние двајца во љубовта сме едно. Преку него се запознавам себе. Нему му верувам дека нема да ме повреди, и дека нашите интимни моменти ќе останат тајна. Истовремено, тоа ја ослободува мојата фантазија, и ме опушта да ја искажам и применам во границите на реалноста. Ако сме компатибилни, комбинациите се неограничени.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А само „курва“ можи да има и да му пружи на партнерот дрти ток?
Да,дама не би зборувала со тој јазик:pipi:
Дефинитивно мојата дефиниција за дама во кревет е потврдена.Немојте да ги нарекувате "курви во кревет" вашите дами,немој да ги нарекувате на име,само на прекар:pos:тигрицо,лавицо,ѕверко,кобро (и по избор со имиња од домашните животни).
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Незнам зошто пак се навраќате на тоа дека ако била девојката курва во кревет мора да значи дека е она ебаната страна во приказнава, нели сте се сретнале со поимот дека доста мажи знаат да бидат изебани квалитетно(извинете на изразов)
И пак ќе речам, курва во кревет да, арно ама ако и на неа и е мерак да си збеснуваат двајцата заедно во кревет.:smir:
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
pa toa e prekrasno za sekoj maz da gi ispolnuvas site negovi zelbi i sonista vo seksot pa i zosto i ne bi bila i za tebe e toa vo tvoja korist za da si pomines uste edno prekrasno iskustvo
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Да,дама не би зборувала со тој јазик:pipi:
Дефинитивно мојата дефиниција за дама во кревет е потврдена.Немојте да ги нарекувате "курви во кревет" вашите дами,немој да ги нарекувате на име,само на прекар:pos:тигрицо,лавицо,ѕверко,кобро (и по избор со имиња од домашните животни).
Кокошко , свинче,прасе,гуско :)

Иначе никој не би ги викал „курви во кревет“ ,ама секој би посакал да има „курва во кревет“..
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
А кај да е курва ако не во кревет? На тераса, во кола, во ходник, во влез, на ливада?
Сите сте курви, затоа не може саглам човек жена да си најде.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
А кај да е курва ако не во кревет? На тераса, во кола, во ходник, во влез, на ливада?
Сите сте курви, затоа не може саглам човек жена да си најде.
а да не е тој човек грешката а не жените околу себе? глупаво е секогаш грешката и мааните да се бараат во други кои нечинат а само поединецот чини.Компромис, компромис...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Дивајн, втф? Какви црни обвиненија (па дури и со наводници)? РОФЛМАО:)))
А што е тоа "втф"? Се мачка на леб или е некоја техника во кревет? Не те разбирам, ќе те молам на македонски наредниот пат ... и со повеќе култура не ќе е на одмет.

Задоволството на партнерот претставува и мое задоволство, затоа што ние двајца во љубовта сме едно. Преку него се запознавам себе. Нему му верувам дека нема да ме повреди, и дека нашите интимни моменти ќе останат тајна. Истовремено, тоа ја ослободува мојата фантазија, и ме опушта да ја искажам и применам во границите на реалноста. Ако сме компатибилни, комбинациите се неограничени.
Се` убаво имаш кажано и се сложувам со тоа. Јас можеби нејасно се изразив. Под исполнување на секоја фантазија мислев и на нешто што ете ти не би можела и ради него да го направиш, а ете го правиш. Да не спомнувам сега некои пригадни работи и да одам во крајности, мислам дека се разбравме.:podsmev:

Незнам зошто пак се навраќате на тоа дека ако била девојката курва во кревет мора да значи дека е она ебаната страна во приказнава, нели сте се сретнале со поимот дека доста мажи знаат да бидат изебани квалитетно(извинете на изразов)
И пак ќе речам, курва во кревет да, арно ама ако и на неа и е мерак да си збеснуваат двајцата заедно во кревет.:smir:
Добро де, зошто тогаш само жената да се нарече курва, ако е и мажот ебан? Како што кажав, бидејќи двајцата учествуваат во тој чин, навредливо ми е само девојката да има така беден епитет.

А кај да е курва ако не во кревет? На тераса, во кола, во ходник, во влез, на ливада?
Сите сте курви, затоа не може саглам човек жена да си најде.
Знаеш, има девојки, како мене де, кои би можеле да се навредат од овој твој пост. Затоа, можеш и малку да припазиш што пишуваш.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Знаеш, има девојки, како мене де, кои би можеле да се навредат од овој твој пост. Затоа, можеш и малку да припазиш што пишуваш.

Ама кога ќе ми текне дека всушност е хомосексуалец,па и не ме навредува,разбирам од кои побуди го пишува тоа на сите теми.


Инаку на темата,третирајте ја девојката ваша како што сакате и како што ви дозволува без некоја потреба да ја етикетирате или ословувате.
Има девојки кои навистина се умешни во кревет,но едноставно било каков назив ,сличен на курва не ги остава рамнодушен.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
А што е тоа "втф"? Се мачка на леб или е некоја техника во кревет? Не те разбирам, ќе те молам на македонски наредниот пат ... и со повеќе култура не ќе е на одмет.

Техника во кревет, ама е многу сложена, некултурна и за девојки како тебе со така префинет и истанчен вкус во секој поглед - вулгарна. Така нали...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Техника во кревет, ама е многу сложена, некултурна и за девојки како тебе со така префинет и истанчен вкус во секој поглед - вулгарна. Така нали...
:oftopik:
Мило ми е, што макар и во тој поглед делам од тебе.:pipi:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Читам и понатака читам и пак не сфаќам, се сведува на тоа да ако некоја девојка има феноменален секс со партнерот, и е задоволство и уживање да ги исполни неговите и нејзините сексуални фантазии, автоматски тоа ја прави курва во кревет?
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Читам и понатака читам и пак не сфаќам, се сведува на тоа да ако некоја девојка има феноменален секс со партнерот, и е задоволство и уживање да ги исполни неговите и нејзините сексуални фантазии, автоматски тоа ја прави курва во кревет?
Тоа ти е ,типот ебачиште , супермен , женската курва , како може самите девојки да се понижуваат волку ниско , не ми е јасно стварно:kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom