Виза за Австралија!

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Здраво, дечки!

Ме интересира која е процедурата за добивање на виза за Австралија?
Имам прочитано дека потребно е да контактирам во Белград. Дали има некој подетални информации за иселеничка виза, детални податоци за трошоците ( од некои таксени марки, па се до самата виза ). Знам дека се потребни и лекарски прегледи. Кој ги извршува тие лекарски прегледи и која е нивната цена?

Истотака сакам да прашам дали и како се зема рабона виза за Австралија и кои се условите за продолжување на визата? Успат можете да ми кажете за цената на таа работна виза!

:helou:
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
Probaj na sledniv site: www.immi.gov.au i ako ne znaes angliski, pogledaj na makedonski..
Pozdrav
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
300
Поени од реакции
8
Здраво, дечки!

Ме интересира која е процедурата за добивање на виза за Австралија?
Имам прочитано дека потребно е да контактирам во Белград. Дали има некој подетални информации за иселеничка виза, детални податоци за трошоците ( од некои таксени марки, па се до самата виза ). Знам дека се потребни и лекарски прегледи. Кој ги извршува тие лекарски прегледи и која е нивната цена?

Истотака сакам да прашам дали и како се зема рабона виза за Австралија и кои се условите за продолжување на визата? Успат можете да ми кажете за цената на таа работна виза!

:helou:


xexexexe....brat4e ne te znam ama da ti kazam nogu sakas......Kako prvo ako sakas takva viza treba da si imas pozanici vo Astralija(ili deka sakas da odis) treba da si imas podlabok dzeb i treba da imas golemo strplenie.........ako sakas mozam da ti pisam kako za germanska stalna viza ali za takva ne znam...ama mislam deka e slicno.......aj pozzz
 
Член од
26 ноември 2007
Мислења
9
Поени од реакции
1
Може мене да ми кажеш како до Германска стална виза?
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
xexexexe....brat4e ne te znam ama da ti kazam nogu sakas......Kako prvo ako sakas takva viza treba da si imas pozanici vo Astralija(ili deka sakas da odis) treba da si imas podlabok dzeb i treba da imas golemo strplenie.........ako sakas mozam da ti pisam kako za germanska stalna viza ali za takva ne znam...ama mislam deka e slicno.......aj pozzz
Што ти значи овој цинички одговор?
Ако знаеш да му помогнеш на човекот-помогни му. Ако не знаеш, седи си кај што си и остави ги оние кои знаат нешто да му кажат.
Блогерџија, во Австралија има закони за сите области, и за вселувањето. И, се почитуваат.
Има голема несташица за многу професии, та ако имаш таква професија или занает, и, ако си млад до 32 години и здрав, ако знаеш англиски колку да се разбереш, почни со молба.
Аха, мој совет, не ја носи до белград и да ја оставиш таму, оти србите вработени во амбасадата, кога ќе видат дека си македонец, ќе ја фрлат во ѓубре.
Прати ја по пошта или најди практичен начин да ги елиминираш српските шовинистички посредници, вработени во амбасадата.
Најдобро е, кога ќе се истовариш таму, на Чика Љубина 13, до Кнез Михајлова, да бараш да разговараш само со австралиски државјани!
Ете, брат, толку од мене.
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
300
Поени од реакции
8
Што ти значи овој цинички одговор?
Ако знаеш да му помогнеш на човекот-помогни му. Ако не знаеш, седи си кај што си и остави ги оние кои знаат нешто да му кажат.
Блогерџија, во Австралија има закони за сите области, и за вселувањето. И, се почитуваат.
Има голема несташица за многу професии, та ако имаш таква професија или занает, и, ако си млад до 32 години и здрав, ако знаеш англиски колку да се разбереш, почни со молба.
Аха, мој совет, не ја носи до белград и да ја оставиш таму, оти србите вработени во амбасадата, кога ќе видат дека си македонец, ќе ја фрлат во ѓубре.
Прати ја по пошта или најди практичен начин да ги елиминираш српските шовинистички посредници, вработени во амбасадата.
Најдобро е, кога ќе се истовариш таму, на Чика Љубина 13, до Кнез Михајлова, да бараш да разговараш само со австралиски државјани!
Ете, брат, толку од мене.

Ne e cinicki odgovor..samo mu kazuvam na coekot kako stojat rabotite vo nasata ebana drzava..zatoa careto site go baraat nadvor...a ako bese tolku lesno kako shto pisuvas ti ste ke baraaa vizi, zatoa shto nikoj veke neke da sede u Mk bez pari...jas licno sam cekal za viza i bese nogu glupavo i tesko...kako so vikaa mojte se ke bide na prvaa amaa.....na 100 ispadna izgleaa....aj pozzz beki ti imas sreka..
 

paradigm

The one&only
Член од
11 јуни 2007
Мислења
379
Поени од реакции
5
Здраво, дечки!

Ме интересира која е процедурата за добивање на виза за Австралија?
Имам прочитано дека потребно е да контактирам во Белград. Дали има некој подетални информации за иселеничка виза, детални податоци за трошоците ( од некои таксени марки, па се до самата виза ). Знам дека се потребни и лекарски прегледи. Кој ги извршува тие лекарски прегледи и која е нивната цена?

Истотака сакам да прашам дали и како се зема рабона виза за Австралија и кои се условите за продолжување на визата? Успат можете да ми кажете за цената на таа работна виза!

:helou:
http://ide.li/country_Australia.html
Тука може да се најдат полезни вр'зки за Австралија,а на www.ide.li има и с'вети за други д'ржави.
Поздрави
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
15
Поени од реакции
1
Vo Germanska ambasada mene me odbija za 45 dena,so cela dokumentacija,vo oci na viznata liberalizacija...pred nedela dena...kaj ke dobies stalna viza be coveku,daj kazi ziti se...ova osven brak kako sto veke spomna nekoj,drugacije neke da ima resenie...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom