Windows XP SP3 Final Released Today...

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Simnete go ovoj.Raboti kako licenciran.Ne bara nikakov kluc,uste pri prvoto setiranje vednas mozete da go registrirate,stavate vasi podatoci i na kraj automatic update.Nema crn ekran tuku se e legalno.Vi preporacuvam da go probate:

Од Princ: најн пиратерија на форумов
Aj sto e piraterija i ne saka da se otvori...
 

krume1995

Гејмер
Член од
2 декември 2008
Мислења
308
Поени од реакции
13
Ја го иам XP Sp2 и доле ми пишува Automatic Updates, И коа ке го стиснам тоа ми пишува дека треба нешо да инсталирам SP3. е сеа ми е страв ако го инсталирам да не ми се избрисе се или да не поебам нешо дај кажете како правилно се инсталира за да не си го поебам компјутерот :helou:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.345
Поени од реакции
18.225
Ја го иам XP Sp2 и доле ми пишува Automatic Updates, И коа ке го стиснам тоа ми пишува дека треба нешо да инсталирам SP3. е сеа ми е страв ако го инсталирам да не ми се избрисе се или да не поебам нешо дај кажете како правилно се инсталира за да не си го поебам компјутерот :helou:

Не би требало, само гледај да не има во тие упдејтите WGA.

Е тоа ќе ти го зезни Windowsot.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Нема што да се плашиш од SP3 или WGA... Ако имаш добар сериал, ништо не е проблем... Ако го имаш овој, V2C47 ........................................ итн, нема да имаш никаков проблем со WGA.. A само SP3 во себе нема WGA (afaik).
 

krume1995

Гејмер
Член од
2 декември 2008
Мислења
308
Поени од реакции
13
Јас немам лиценциран виндоус и кога инсталирав некои апдејти одеднаш ми се напраи црн екран и неможе да се тргне и доле десно у таск барот има една ѕвезда и исто десно доле има едно писува ask for genuine Microsoft Software i isto pisuva You may be a victim of software counterfeiting ???:jaj::toe:
LoL ја више си го зезнав виндоусот али ке зеам наскоро лиценциран па затоа кажете ми шо да праам за да не го поебам лиценцираниот.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Ако е лиценциран, нема што да се секираш. Доунлоадири ги сите упдејтови... Освен Windows Search, малку е спор на XP.
 

krume1995

Гејмер
Член од
2 декември 2008
Мислења
308
Поени од реакции
13
Во моментов неам лиценциран али мислам дека ми се поеба пошо иам црн екран и доле пишува You may be a victim of software counterfeiting , е сеа.. пошо го поебав затоа ке си стаам лиценциран.... а иначе вака со црн екран да не помислувам да го инсталирам а ?
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Инсталири си SP3.. WGA е сосем друга работа.
 

krume1995

Гејмер
Член од
2 декември 2008
Мислења
308
Поени од реакции
13
Ке ми бара сериал ??????? и ја сум у мрежа со др комп ке треба да се исклучам од мрежа ???
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
мене денес ми се симна SP3 преку automatic updates. Се инсталираше релативно долго морам да кажам, ама немам никакви проблеми, win от ми е лиценциран заедно со лаптопот ми дојде.
 

krume1995

Гејмер
Член од
2 декември 2008
Мислења
308
Поени од реакции
13
Сакам да прашам дали ако го инсталирам СП3 ке ми биде после компјутерот како форматиран пошо кога пробав да го инсталирам на почетокото пишуваше нешо you must:
back up your system (така нешо не се сеќавам)
restart your computer after the installation
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Ох брее. Абе инсталирај и немај гајле. Се ке ти биде океј.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom