Мак баскет плеј оф

Статус
Затворена за нови мислења.

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
ej дај бе доста со тоа тачи албанец , а тоа што струмица е циганско грчки клуб ? добро јас не знам што се случило но ајде кој го удрил јане петровски ? кој ги тепал играчите ? јане ја лупнал главата во ѕид и сам се повредил ? некој мора да сноси последици за тоа
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
I KE SNOSI DA ZNAES ALI IPAK MALI SE KAZNITE SO IM GI DADOA ZA TOA SO GO NAPRAVIJA
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Еве ти ја мојата теорија.

Во исто време со натпреварот Струмица - МЗТ се одигруваше и натпреварот Фени - Работнички. Фени беа притиснати цела утакмица така што Кол и Гоцевски неможеле да мрднат од под кошот бидејки биле притиснати од Работнички. И кога виде Фени дека неможе против Работнички ( барем не на таа утакмица ) бидејки како што кажа Струмикс, Емил Рајкович е прочитан како буквар, и тогаш господинот Амир кој е член во раководството на КФМ, сигурно има замешано прсти со инцидентот што се случи во Струмица, со намера Струмица да биде казнета и МЗТ да ја земе службено утакмицата, и со тоа да дојде до полесен противник во финалето. Е тука сигурно имат замешано прсти и вашата управа за да му помогне на господинот Амир и прават инцидент со кој ги обвинуват нашите кошаркари.

Се прашувам само што ли нема да направи Амир додека не ја однесе титулата во Кавадарци ?
Koj li film go napravi ti momce?KADE TUKA AMIR?
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Значи и јас сум против арогантно однесување и влегување во туѓи соблекувални.Грнчаров е многу избувлив карактер но сигурен сум дека е бил многу испровоциран за да го направи тоа.Сигурен сум дека не е сакал да го удри Јане.
А оваа казна ќе ги мотивира повеќе кошаркарите на Струмица.Без навреда мислам дека МЗТ ке ги поминеме не толку тешко.А за финалето ќе видиме.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
epa barem eden realen na ovoj forum
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
ke vidime....vidovte deka vi se priblizivme na poluvreme i grne polude so jane nemozese da go najde kaj se dvizi pa resi da go sopre na poinakov nacin
ааа гледам, Јане во Прво полувреме направи 30 коша 10 скока и 16 асистенции (трипл-дабл) најјак беше, публиката дури почна да излегува од салата, мрежата се скина бе еј.
Абе ти луд ли си шо зборуваш, Грне неможел да го сопре, ако неможел да го сопре немаше да има 1 кош (и тоа од лична), барем Јане важи за еден од вашите кои на 90% од натпреварите има двоцифрен број на поени.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Исто и Гацов го наместивте, ејј се некој ви е крив вам.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
abe retardiran ti znaes li so zboris kako moze da go namestime gacov pa ti bese li tamu da vidis so se slucuvase da vidis koj pocna da tepa po doktorot i po pomosnik trenerot koga vleze pola tribina vo soblekuvalni...i najdovte vie da zborite za zalenje vi udrija po eden pendrek i odma ke gi nosite vo strazburg na sudenje alooooooooo prvo gledajte kaj vas pa posle zborete za drugite
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
За кај нас знам, 100% ти гарантирам дека Грне не го удрил на Јане.

Абе не лажи веќе се се знае.

КОШАРКА - ПО ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУМИЦА Грнчаров една година гледач поради скршениот нос на Петровски
Казната експресно му ја одмери комесарот, кој за да ја заврши жалбената постапка ја презакажа втората средба меѓу овие две екипи за в среда

Тони Грнчаров со едногодишна забрана за настап и Дамир Латовиќ со четири средби пауза. Грнчаров и Србинот Дамир Латовиќ се казнети поради предизвикување физички напад на гостинскиот кошаркар Јане Петровски на полувремето од првиот натпревар меѓу Струмица и МЗТ ФОН, одигран во средата. Во паузата од првиот меч меѓу овие екипи во Струмица, Латовиќ и Грнчаров го навредувале на национална основа гостинскиот кошаркар Мухамед Тачи. Петровски се обидел да ја спречи физичката пресметка со Тачи, но Грнчаров го удрил по носот.

Постојано сум цел на навреди. Некои луѓе како да не знаат дека сме во 21 век. Во Европа клубови се казнуваат драстично поради вакви навреди. Се прашувам дали КФМ може да ме заштити како репрезентативец и граѓанин на оваа земја. Ние во екипата не се делиме по ниедна основа - рече Тачи на вчерашната прес-конференција.

повеќе на следниот линк

http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=0BEADEB6BB42F6468F40B2FA0F2F37F3
 
Член од
6 април 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
Ej nema opravduvanje sea avtomatski treba da se kazni grncarov so barem 6 meseci neigranje i da se isfrli strumica od natprevarruvanje za ovaa godina.Taka se prai u kulturni zemji, a ne aj ke gi pretepam site protivnicki igraci i ke pobedime e bravo najbolji ste strumica nema so!!!!!!!
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Ако си следел убаво што се случуваше овие денови,ке знаеше дека Грнчаров нема да игра на 6 натпревари,а Латовиќ на 2..:)
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
Абе не лажи веќе се се знае.

КОШАРКА - ПО ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУМИЦА Грнчаров една година гледач поради скршениот нос на Петровски
Казната експресно му ја одмери комесарот, кој за да ја заврши жалбената постапка ја презакажа втората средба меѓу овие две екипи за в среда

Тони Грнчаров со едногодишна забрана за настап и Дамир Латовиќ со четири средби пауза. Грнчаров и Србинот Дамир Латовиќ се казнети поради предизвикување физички напад на гостинскиот кошаркар Јане Петровски на полувремето од првиот натпревар меѓу Струмица и МЗТ ФОН, одигран во средата. Во паузата од првиот меч меѓу овие екипи во Струмица, Латовиќ и Грнчаров го навредувале на национална основа гостинскиот кошаркар Мухамед Тачи. Петровски се обидел да ја спречи физичката пресметка со Тачи, но Грнчаров го удрил по носот.

Постојано сум цел на навреди. Некои луѓе како да не знаат дека сме во 21 век. Во Европа клубови се казнуваат драстично поради вакви навреди. Се прашувам дали КФМ може да ме заштити како репрезентативец и граѓанин на оваа земја. Ние во екипата не се делиме по ниедна основа - рече Тачи на вчерашната прес-конференција.

повеќе на следниот линк

http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=0BEADEB6BB42F6468F40B2FA0F2F37F3
pa neli go kaznile 6 natprevari i 20000 denari?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom