Мак баскет плеј оф

Статус
Затворена за нови мислења.

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Еве ти ја мојата теорија.

Во исто време со натпреварот Струмица - МЗТ се одигруваше и натпреварот Фени - Работнички. Фени беа притиснати цела утакмица така што Кол и Гоцевски неможеле да мрднат од под кошот бидејки биле притиснати од Работнички. И кога виде Фени дека неможе против Работнички ( барем не на таа утакмица ) бидејки како што кажа Струмикс, Емил Рајкович е прочитан како буквар, и тогаш господинот Амир кој е член во раководството на КФМ, сигурно има замешано прсти со инцидентот што се случи во Струмица, со намера Струмица да биде казнета и МЗТ да ја земе службено утакмицата, и со тоа да дојде до полесен противник во финалето. Е тука сигурно имат замешано прсти и вашата управа за да му помогне на господинот Амир и прават инцидент со кој ги обвинуват нашите кошаркари.

Се прашувам само што ли нема да направи Амир додека не ја однесе титулата во Кавадарци ?

Се се ама воа не се надевав дека ќе ге видам барем не од тебе за гревота сте бре како не ви е срам вакви работи да пишувате еј немате ни грам свест.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Егидии теорија на заговор,аман бе Викторианус..сам ли го смисли ова...Како може Амир да е вмешан во инцидентот..тој може само да се надева на вакви нешта за да извлече полза.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
de be tolku nisko li ke pagate ke vregate sea po nacionalnost so vi zgresil taci so k.r ako e Albanec ova kosarka li e ili so?ne mesajte kosarka so ova zborete za kosarka jebote
 
V

Viktoranius

Гостин
Егидии теорија на заговор,аман бе Викторианус..сам ли го смисли ова...Како може Амир да е вмешан во инцидентот..тој може само да се надева на вакви нешта за да извлече полза.
Абе кога си главен се се може веруви говорам од искуство.

Во фени има многу матни зделки сто посто само нема некој со муда да ги казни, ама и како ќе ги казни кога се спонзор на КФМ.
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Еве ти ја мојата теорија.

Во исто време со натпреварот Струмица - МЗТ се одигруваше и натпреварот Фени - Работнички. Фени беа притиснати цела утакмица така што Кол и Гоцевски неможеле да мрднат од под кошот бидејки биле притиснати од Работнички. И кога виде Фени дека неможе против Работнички ( барем не на таа утакмица ) бидејки како што кажа Струмикс, Емил Рајкович е прочитан како буквар, и тогаш господинот Амир кој е член во раководството на КФМ, сигурно има замешано прсти со инцидентот што се случи во Струмица, со намера Струмица да биде казнета и МЗТ да ја земе службено утакмицата, и со тоа да дојде до полесен противник во финалето. Е тука сигурно имат замешано прсти и вашата управа за да му помогне на господинот Амир и прават инцидент со кој ги обвинуват нашите кошаркари.

Се прашувам само што ли нема да направи Амир додека не ја однесе титулата во Кавадарци ?
Ти бе не си нормален!Не треси глупости жити мајка.Утамицата се играше во исто време и сега по ова што го измиси испаѓа дека грне правел инциденти по наредба на амир.Или па одкога се случило тоа во соблеквална амир дознал за 2 мин и се замешал ?:uvo:

Амир-грне-драги тоа е сега комбинацијата а?Ц,ц,ц,ц,ц.Ја така ти го сватив постот.
 
V

Viktoranius

Гостин
Комбинацијата е Амир-Драги-Јане. Амир губеше во тој момент од Работнички 14 разлика, и притоа можно е да е наредил инцидент во Струмица со кој Струмица ќе биде казнета.

Не си зимајте за душа, тоа е мое размислување оти тој Амир ми стои на многу бедно копиле да е.
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Комбинацијата е Амир-Драги-Јане. Амир губеше во тој момент од Работнички 14 разлика, и притоа можно е да е наредил инцидент во Струмица со кој Струмица ќе биде казнета.

Не си зимајте за душа, тоа е мое размислување оти тој Амир ми стои на многу бедно копиле да е.

Пак ќе ти кажам.Не треси глупости и не измислувај да не ти се смеат.
Како може да наредил он инцидент во струмица бе???Се слушаш ли што збориш?Значи сега најново е дека Јане си го пукнал сам носот или па некој од МЗТ му го пукнал???Или Амир му наредил на грне да му го пукне носот на јане или на мујо сееедно за струмица да не земе титула??:uvo:

Вакви глупости имало и ќе има во мкд и во кошарка и во фудбал.Реков во еден друг пост.Ние заради вакви работи и титули имаме изгубено.
 
V

Viktoranius

Гостин
Добро де, ви реков не се палете многу тоа е мое размислување и точка. На мене не ми е сигурна ни водата што ја пијат кошаркарите во Кавадарци.
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
Ти бе не си нормален!Не треси глупости жити мајка.Утамицата се играше во исто време и сега по ова што го измиси испаѓа дека грне правел инциденти по наредба на амир.Или па одкога се случило тоа во соблеквална амир дознал за 2 мин и се замешал ?:uvo:

Амир-грне-драги тоа е сега комбинацијата а?Ц,ц,ц,ц,ц.Ја така ти го сватив постот.
abe kriv e roman abramovic moze saka nesto da iskoriste u polza na celzi mancester u finaleto:toe: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
Комбинацијата е Амир-Драги-Јане. Амир губеше во тој момент од Работнички 14 разлика, и притоа можно е да е наредил инцидент во Струмица со кој Струмица ќе биде казнета.

Не си зимајте за душа, тоа е мое размислување оти тој Амир ми стои на многу бедно копиле да е.
ne znam dali go imas videno
no jas pozabegana faca nemam videno u mojot zivot
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
Еве ти ја мојата теорија.

Во исто време со натпреварот Струмица - МЗТ се одигруваше и натпреварот Фени - Работнички. Фени беа притиснати цела утакмица така што Кол и Гоцевски неможеле да мрднат од под кошот бидејки биле притиснати од Работнички. И кога виде Фени дека неможе против Работнички ( барем не на таа утакмица ) бидејки како што кажа Струмикс, Емил Рајкович е прочитан како буквар, и тогаш господинот Амир кој е член во раководството на КФМ, сигурно има замешано прсти со инцидентот што се случи во Струмица, со намера Струмица да биде казнета и МЗТ да ја земе службено утакмицата, и со тоа да дојде до полесен противник во финалето. Е тука сигурно имат замешано прсти и вашата управа за да му помогне на господинот Амир и прават инцидент со кој ги обвинуват нашите кошаркари.

Се прашувам само што ли нема да направи Амир додека не ја однесе титулата во Кавадарци ?
:pop: :pop: :pop: :zver: :zver:
 
V

Viktoranius

Гостин
Брат, дефинитивно ти треба помош на тебе. Што кој кур има врска Абрамович со Фени. цц.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ајде...мир и на темата!
Секој си има право на мислење, на обработка на теории, па какви и да биле.
Ако се согласувате со тие теории, ОК, ако не, ОК, и сето тоа изразено културно, и во рамките на темата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom