Мак баскет плеј оф

Статус
Затворена за нови мислења.
V

Viktoranius

Гостин
А на полувреме Тачи сакал да се испразни салата затоа што му било скандирано албанец.
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
ај нека го праша некој од фамилијарните како сака нивниот сакан мујо да му викаме следната утакмица

ние ќе му скандираме МАКЕДОНЕЦ ама он пак ќе е навреден

да не сака случајно косовар ?
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
ај нека го праша некој од фамилијарните како сака нивниот сакан мујо да му викаме следната утакмица

ние ќе му скандираме МАКЕДОНЕЦ ама он пак ќе е навреден

да не сака случајно косовар ?
najdobro da vikate kosovo je srbia pa moze ke vi se kace na tribina:helou:
 
V

Viktoranius

Гостин
А незнам зошто се вреѓа кога и без тоа е албанец ? Ауу ќе го распукнам другата утакмица:vozbud:
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
jas mislam deka toa gomce treba da se ubie
a cela li sala skandiravte Albanec?
 
Член од
18 јули 2007
Мислења
71
Поени од реакции
0
od koga dojde dojdoa i problemite u mzt (ne mislam rezultatski) samo nesto mu preci so site vleguva u konflikti ne znam so mu e filmot.........
ali Albanec ko Albanec toa ti e.........
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
KFM preteruva,5.000 iladi evra kazna za Strumica e so magaarto da ne gi sere tii pari?c.c.c.c Ah,momickata Jane go udrija auuu....Taci pederceto se luti za Albanec,epa Albanec si e .
 
V

Viktoranius

Гостин
Да.

И не треба да се лути, албанец си е и албанец ќе си остане тава треба да му е јасно. Иначе незнам зошто изигравате слуги на Фени, кога и без тоа немате тим за шампионска титула.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
Да.

И не треба да се лути, албанец си е и албанец ќе си остане тава треба да му е јасно. Иначе незнам зошто изигравате слуги на Фени, кога и без тоа немате тим за шампионска титула.
abe mene me boli kur on so se lutel dali e Albanec ili ne e a neznam so ti e moabetot so izigravame slugi na feni nemoze vie da se praite serifi vo strumica vidovte deka na poluvreme bese tesno i nemavte lek pa ajde pukni po najdobriot taka!!!!!
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
abe mene me boli kur on so se lutel dali e Albanec ili ne e a neznam so ti e moabetot so izigravame slugi na feni nemoze vie da se praite serifi vo strumica vidovte deka na poluvreme bese tesno i nemavte lek pa ajde pukni po najdobriot taka!!!!!
Де бе дете!!!И Јане Петровски да играше пак ќе изгубевте 30-ка!!Само вие си се тешите така,демек Јане не играше и изгубивме 30:helou: А треба да знаете дека Мзт не може повеќе од полуфинале,немат екипа за тоа!!А голем успех е и што стигнаа до тука,така да..:smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
abe mene me boli kur on so se lutel dali e Albanec ili ne e a neznam so ti e moabetot so izigravame slugi na feni nemoze vie da se praite serifi vo strumica vidovte deka na poluvreme bese tesno i nemavte lek pa ajde pukni po najdobriot taka!!!!!
Pa sekoj ke pukne po pederce koe koga bese vo Strumcia pred 5-6 godini (neznam tocno kolku)ne igrase ni 1 minuta,a preku den stana nekoja zvezda i se zamisluva....:nesvest: Dete koe do cera igrase ulicen basket,sega ke pcue po Grne?TACI?koj do cera igrase niz kosovskite ekipi dojde ovde pcue po site sudii i nisto kako nikoj da ne go slusa siptarceto:nenene: taka veke nemoze,ama najmnogu me boli koga nikoj ne vidol kako Grne go udril na Jane a site zborat,ama neli Jane e car.....:tapp:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
KFM preteruva,5.000 iladi evra kazna za Strumica e so magaarto da ne gi sere tii pari?c.c.c.c Ah,momickata Jane go udrija auuu....Taci pederceto se luti za Albanec,epa Albanec si e ebem mu mater.
А што треба да му даде награди за тоа што сакале да ги тепаат гостите сите се еднакви бе другар јас ти кажувам неможе еден Грнчаров да изиграва шериф да му се врека на сите и да не помине неказнет како што го казнија Срѓан Станковиќ така треба и за него а за тоа дека КФм претерува со казната бијте среќни што е толкава оти за ваква слаба организација на полуфинален натпревар во салата на актуелен шампион не е дозволива јас неколку пати констатирав дека имате многу слаба организација на натпреварите буквално не службени лица си шетаат по пархетот и си изиграваат некави шерифи а каде е сега дедо му на Грне а ај сега нека го извади од кашата како што викаат старите два пати простено ама на трет си ебал мамата.:salut:
 
V

Viktoranius

Гостин
abe mene me boli kur on so se lutel dali e Albanec ili ne e a neznam so ti e moabetot so izigravame slugi na feni nemoze vie da se praite serifi vo strumica vidovte deka na poluvreme bese tesno i nemavte lek pa ajde pukni po najdobriot taka!!!!!
Еве ти ја мојата теорија.

Во исто време со натпреварот Струмица - МЗТ се одигруваше и натпреварот Фени - Работнички. Фени беа притиснати цела утакмица така што Кол и Гоцевски неможеле да мрднат од под кошот бидејки биле притиснати од Работнички. И кога виде Фени дека неможе против Работнички ( барем не на таа утакмица ) бидејки како што кажа Струмикс, Емил Рајкович е прочитан како буквар, и тогаш господинот Амир кој е член во раководството на КФМ, сигурно има замешано прсти со инцидентот што се случи во Струмица, со намера Струмица да биде казнета и МЗТ да ја земе службено утакмицата, и со тоа да дојде до полесен противник во финалето. Е тука сигурно имат замешано прсти и вашата управа за да му помогне на господинот Амир и прават инцидент со кој ги обвинуват нашите кошаркари.

Се прашувам само што ли нема да направи Амир додека не ја однесе титулата во Кавадарци ?
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Еве ти ја мојата теорија.

Во исто време со натпреварот Струмица - МЗТ се одигруваше и натпреварот Фени - Работнички. Фени беа притиснати цела утакмица така што Кол и Гоцевски неможеле да мрднат од под кошот бидејки биле притиснати од Работнички. И кога виде Фени дека неможе против Работнички ( барем не на таа утакмица ) бидејки како што кажа Струмикс, Емил Рајкович е прочитан како буквар, и тогаш господинот Амир кој е член во раководството на КФМ, сигурно има замешано прсти со инцидентот што се случи во Струмица, со намера Струмица да биде казнета и МЗТ да ја земе службено утакмицата, и со тоа да дојде до полесен противник во финалето. Е тука сигурно имат замешано прсти и вашата управа за да му помогне на господинот Амир и прават инцидент со кој ги обвинуват нашите кошаркари.

Се прашувам само што ли нема да направи Амир додека не ја однесе титулата во Кавадарци ?
Што и да прават само знам дека нема да поминат така лесно во Скопје!Ќе треба да дадат 600% за да победат:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom