Дали жена може да биде силувана по телефон?

Статус
Затворена за нови мислења.

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Бог да чува...
20 годишна девојка не е 12 годишно девојче. Со минимално поместување на прст можела да ја прекине врската доколку не сака. Да бил типот до нејзе и да не можела да се брани, ајде де.
Силувањево :nesvest:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Во еден скопски сленг постои поимот и дејствувањето наречено секс преку телефон, ама под тоа се подразбира превење на некој мајмун при здрав ум преку пренесување дезинформации преку телефон.
 

Anuskan

~Keep Smiling~
Член од
13 јануари 2008
Мислења
191
Поени од реакции
10
Родителитe на една 20. год. девојка, тврдат во суд во Тунис дека ќерката им е силувана. Како директен резултат на интимен, еротски разгвор со еден маж по телефон, девојката се губи, почнува да вика и ја губи невиноста, односно и пука хименот.
„Мамооо, татооооо, ме скинааа преку телефоон!!„

Типот изгледа има надприродни моќи со мисли и зборови преку телефон ја скинал!

Ахаха!
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Замислете ако уште останела бремена типкава :)
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Абе ај таа шо си е глумица е, ама родителиве да се до толку за нигде... :tapp:
Без зезање сега. Има нешто што се нарекува убиство заради (семејна) чест. Баш имаше едно вчера, во Ирак, и тоа многу грозорорно, со давење и сечење на парчиња, бидејќи девојката се вљубила во британски војник.

Ако семејната чест игра таква улога во одредени општества, а во ерата на интеренетот/телефонијата итн. се зголемуваат можностите за сексуално општење, веројатно се бара некаков правен преседан за да се заштити и семејството и/или девојката.

Но ако се постигне правен преседан, девојката и семејството ќе се извлечат од ситуацијата, но тогаш мора да има кривец, некој мора да плати, а тоа во случајов се мажите што бараат по телефон.

Мислам дека преседанот е можен ако девојката докаже дека дечкото ја бара неа и дека тоа му е прво јавување. Тоа држи повеќе отколку да се знаат отпорано, значи таа треба да докаже дека се работи за еден вид верзиран "телефонски натрапник" и измамник (ќе мора да се докаже веројатно и дека имал таква намера). Сходно, ако сум јас адвокатот, би аргументирал дека дечкото и се натурил со помош на техничка справа (телефон), времено психички ја зашеметил и/или и се заканил, а таа, се разбира, бидејќи била беспомошна морала да го слуша.

Ако сте вие судијата во Тунис, како бу реагирале на овој аргумент? :smir:

Со минимално поместување на прст можела да ја прекине врската доколку не сака
Fortune: прстот е на друго место.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Јас дефинитивно се откажувам и од фиксен и од мобилен а ќе престанам да комуницирам и на мсн а и богами на форумов.Кај знаеш какви има?
шала на страна: девојката може била запалена, но прстот сама си го бутнала.Чисто физички не е можно типот да ја силувал,може само ја запалил па она си продолжила.Да нејќела ќе му спуштела или слично.Така да...свашта!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Сходно, ако сум јас адвокатот, би аргументирал дека дечкото и се натурил со помош на техничка справа (телефон), времено психички ја зашеметил и/или и се заканил, а таа, се разбира, бидејќи била беспомошна морала да го слуша.
Ај закана, ајде де, ама психички да ја зашемети?
И закана да е во прашање, кој е тој што слуша толку целиот внесен нешто што не му се допаѓа?

Misirkov напиша:
Fortune: прстот е на друго место.
Се разбираме:icon_lol: Но, и тука ќе прашам кој може да натера некој друг прстот да си го стави на друго место ако тој не сака? Башка, имаме две раце и едната секогаш е слободна да стиснеш на копче за прекинување на врската.

И уште нешто ме интересира. Дали физички е возможно да дојде до пукање на хименот само од голема возбуда?
Ма ајде, нејзе и било убаво, паднала во транс, си напикала нешто и кога видела што направила, е тогаш за да не сум јас виновна ајде ќе обвинам некој друг.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Сите се за еден убав третман, кој ќе потрае подолго:tv:
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
7
Taa e nekoja malacka i bil dosaden zivoto pa sakala malku interesen da si go napravi i zatoa
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Ај закана, ајде де, ама психички да ја зашемети? И закана да е во прашање, кој е тој што слуша толку целиот внесен нешто што не му се допаѓа?
И во двата случаја, можат да се изведат тврдењата во потенцијалната тужба.

Во САД, "зашеметеноста" заради вербалните вештини на дотичниот би можела да се третира како temporary incapacitation with an intent to do (sexual) harm, но претпоставувам само ако девојката е малолетна или ментално ретардирана (без разлика дали малку или многу). Ако е полнолетна и нормална, законот претпоставува дека нејзиниот ментален капацитет е способен да каже "не" - сем ако не и ветувал работи за да општи сексуално со неа, што би можело да потпадне под категорија измама.

Плус во САД, слободата на говорот е загарантирана со Уставот, сходно полесно би било да се тужи во оние држави каде што тоа не е случај - како во Канада или во земјите на ЕУ.

Што се однесува по втората ставка за закана, ако девојката нешто направила под закана + ако двајцата се познаваат, значи тој е реална особа во нејзиниот живот, тогаш е многу по-лесно да се отвори случај против него. Но тогаш за да се докаже нешто, треба да се има снимка од разговорот. Сепак, претпоставувам дека дечкото би бил тужен за сексуално злоставување, не за силување.

И уште нешто ме интересира. Дали физички е возможно да дојде до пукање на хименот само од голема возбуда?

Ма ајде, нејзе и било убаво, паднала во транс, си напикала нешто и кога видела што направила, е тогаш за да не сум јас виновна ајде ќе обвинам некој друг.
Јас мислев ти како женско ќе ни понудиш подлабоко рзмислување за една таква можност. Мала е веројатноста да пукне ако има стегање и триење од двете нозе, но кој знае...

Знам само дека на суд имаше легитимен случај за забременување, а воопшто да немало класичен однос меќу двајцата засегнати, но ете сперматозоидите некако влегле внатре и ја оплодиле девојката. Парот беше од некоја централно-американска банана држава и девојката прво беше убедена дека е тоа дело на Господ, нешто како случајот со Исус Христос, но по големото разочарување дека не е работата од Господ, некој ја подучил да тужи.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Сепак, претпоставувам дека дечкото би бил тужен за сексуално злоставување, не за силување.
Ова е веќе нешто друго.
Ако се работеше за случај кој би можел да се нарече силување, тогаш таа немало да се возбуди и од таа преголема возбуда да и` пукне (наводно) хименот. Силувањето е непријатен чин, а не јухуу-момент.

Misirkov напиша:
Јас мислев ти како женско ќе ни понудиш подлабоко рзмислување за една така можност. Мала е веројатноста да пукне ако има стегање и триење од двете нозе, но кој знае...
Па мене некако не ми звучи возможно, затоа и прашав мислејќи дека некој нешто чул или прочитал во врска со ова.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Ни Тунис не е она што беше некад...:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom