Изнесени барањата за казна затвор за Јохан и Љубе.

  • Креатор на темата n/a
  • Време на започнување

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Dosta ne seri vo 2001 samo 2-3 crkvi bea unisteni vo sporedba so 42dzamii? Ljube samo so toa sto pukase sotoj mitralezot trebavo hag a da ne zborime za drugite nesta :)
:pop:

Со разлика дека нашите снајперски позиции не беа лосирани по црквите..
 
Член од
26 јануари 2008
Мислења
86
Поени од реакции
4
Sekoj normalen covek znae deka etnickite konflikti na Balkanot se rezija. Ovie denovi Richard Holbruk otvoreno izjavi deka vo Bosna se borele mudhadehini, na Kosovo izleze deka masakarot zardi koj nato pocna bombardiranje i nalet na 300 000 begalci vo Makedonija , ne beshe masakar, tuku razija... preobleceni teroristi se prikazaa kako civilni zrtvi. Se poveke se zboruva za prodazbata na coveckite organi od zarobenite Srbi (a i Makedonci). Sekoj covek bi prifatil da odgovaraat Ljube i Tarculovski, ako zgreshile, ama kako moze tie da dobijat 27 godini za 7 zrtvi, a "borcite za covekovi prava" da bidat amnestirani i kako shto odat rabotite ke dobijat i penzii (uslovot na Ahmeti i Taci). Dali e logicno za izzivuvanjeto vrz gradeznite rabotnici, zrtvite na Karpalka. Vejce, civilite od Tetovo koi seushte ne se znae kade se odneseni nikoj da ne odgovara?
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Dosta ne seri vo 2001 samo 2-3 crkvi bea unisteni vo sporedba so 42dzamii? Ljube samo so toa sto pukase sotoj mitralezot trebavo hag a da ne zborime za drugite nesta :)
Koj se tie 42 dzamii? A kako sto znam crkvite bile tuka pred dzamite, a "skenderbeg" da bi videl koj go slavi denes lugje sto se palat na crkvi palenje bi se samoubil od maka.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Da i voprilep neli imase snajperist :) hehehe jak si nema sto
Збориме за воените дејствија, во Прилеп немаше војска нит артилерија, затоа одговорноста барај ја на друго место.

Впрочем на секоја акција следи реакција,како знак на револт, после Карпалак каде беа масакрирани 10 Прилепчани.[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]






[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]"Св. Богородица"
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]"Св.Ѓоргија"
"Св. Спас"
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]"Свети Архангел Михаил"
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]"Свети Кузман и Дамјан"
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]"Свети Никола"
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]"Успение на Света Богорица"[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]комплетниот манастирски комплекс во Лешок[/FONT]
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Не го спомнувај твојот омилен Влав, бидејќи неговата “заслуга“ е далеку поголема одколку на Бучковатиот.

Срам голем носи и ДПМНЕ, точно.

Поомилен ми е Штерјо Наков,другарчето на Миле&Гвујо!

Dosta ne seri vo 2001 samo 2-3 crkvi bea unisteni vo sporedba so 42dzamii? Ljube samo so toa sto pukase sotoj mitralezot trebavo hag a da ne zborime za drugite nesta :)
Мислиш само во Лешок беа уништени 2-3?


Koj se tie 42 dzamii? A kako sto znam crkvite bile tuka pred dzamite, a "skenderbeg" da bi videl koj go slavi denes lugje sto se palat na crkvi palenje bi se samoubil od maka.
Точно,синот на Ѓорѓи Кастриот е закопан во манастирот Хиландар на Света Гора,по негова желба.:toe:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ех, загрозен вид се белокапите орли... секогаш мора некој да ги брани и чува. Да не е така, до сега ќе беа прогласени за исчезнат вид.
 
Член од
10 април 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Мене не ми е страм да ги зборувам сите овие работи за лавовите а ако мислите дека сум кукавица тогаш грешите и јас и моето семејство сме поголеми македонци од сите лавови заедно. Татко ми и братми беа во тетово уште во првите денови од акцијата а не од кога стивна огнот како лавовите и не ги опустошија викендиците и домовите на голем број македонци. И прашајте го татко ми кога ги нападнале и Љубе побарал од нив да му направат жив штит а татко ми му се спротиставил и за два дена беше избркан од полиција само затоа што не му направил жи штит на Љубе и да даде господ да лежи 100 години затвор и таму да ги остај коските.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Господе,чувај ја Македонија од сопствените изроди кои си ги мразат своите луѓе.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Dosta ne seri vo 2001 samo 2-3 crkvi bea unisteni vo sporedba so 42dzamii? Ljube samo so toa sto pukase sotoj mitralezot trebavo hag a da ne zborime za drugite nesta :)
Da i voprilep neli imase snajperist :) hehehe jak si nema sto
site da gi sramnat so zemjata vie ste pleme i takvi ke bidete ova ko prvo , vtoro vie prvi pocnavte , treto : malce se tie 42 uste destina pati po tolkuz i ke bide reseno ! zasega vaka se gledame po reklamite so tebe

Збориме за воените дејствија, во Прилеп немаше војска нит артилерија, затоа одговорноста барај ја на друго место.

Впрочем на секоја акција следи реакција,како знак на револт, после Карпалак каде беа масакрирани 10 Прилепчани.[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]






[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]"Св. Богородица"
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]"Св.Ѓоргија"
"Св. Спас"
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]"Свети Архангел Михаил"
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]"Свети Кузман и Дамјан"
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]"Свети Никола"
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]"Успение на Света Богорица"[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]комплетниот манастирски комплекс во Лешок[/FONT]
ete ....

Мене не ми е страм да ги зборувам сите овие работи за лавовите а ако мислите дека сум кукавица тогаш грешите и јас и моето семејство сме поголеми македонци од сите лавови заедно. Татко ми и братми беа во тетово уште во првите денови од акцијата а не од кога стивна огнот како лавовите и не ги опустошија викендиците и домовите на голем број македонци. И прашајте го татко ми кога ги нападнале и Љубе побарал од нив да му направат жив штит а татко ми му се спротиставил и за два дена беше избркан од полиција само затоа што не му направил жи штит на Љубе и да даде господ да лежи 100 години затвор и таму да ги остај коските.
ko demek tatkoti da bese edinstveniot ili ne mu bese plateno zatoa , ili od patriotizam bese tamu ??????
daj porasni ili begaj ne siri negativna aura za praznicive ocigledno deka imas dosta samoprasanja i odgovori da si dades ? misli za temava .

pozZ
 
N

n/a

Гостин
Мене не ми е страм да ги зборувам сите овие работи за лавовите а ако мислите дека сум кукавица тогаш грешите и јас и моето семејство сме поголеми македонци од сите лавови заедно. Татко ми и братми беа во тетово уште во првите денови од акцијата а не од кога стивна огнот како лавовите и не ги опустошија викендиците и домовите на голем број македонци. И прашајте го татко ми кога ги нападнале и Љубе побарал од нив да му направат жив штит а татко ми му се спротиставил и за два дена беше избркан од полиција само затоа што не му направил жи штит на Љубе и да даде господ да лежи 100 години затвор и таму да ги остај коските.
Е па добро бе батка...
:toe:
Јас тука те чекам тебе.
Ти не си кукавица викаш,нели така?
Епа штом така работата...дај излези малку на сонце од тоа дувлото у кое што си се скрил и се просераваш на рандом...
и кажи дека лавовите се кукавици и лопови.

Одбери место,одбери се.
Само дојди,аман.

А јас инаку не велам,јас гарантирам дека ти си кукавица,гарантирам дека и у моментов се подмочуваш дур читаш и баш ради тоа смислуваш нов `храбар` коментар.
Исто гарантирам дека и татко ти и брат ти врска немаат со полиција и со Тетово...
како што гарантирам дека и тој муабетот со живиот штит е измишљотина.

Сега...се сме кажале.
Останува уште ти да дојдеш и у лице и машки да кажеш исто што и тука на форум.
МОЖЕ ???
 
Член од
14 март 2008
Мислења
72
Поени од реакции
1
site da gi sramnat so zemjata vie ste pleme i takvi ke bidete ova ko prvo , vtoro vie prvi pocnavte , treto : malce se tie 42 uste destina pati po tolkuz i ke bide reseno ! zasega vaka se gledame po reklamite so tebe



ete ....



ko demek tatkoti da bese edinstveniot ili ne mu bese plateno zatoa , ili od patriotizam bese tamu ??????
daj porasni ili begaj ne siri negativna aura za praznicive ocigledno deka imas dosta samoprasanja i odgovori da si dades ? misli za temava .

pozZ
jas ne te navrediv nesto tuku ti kazav deka nie nemavme cilovi na crkvi i kuki :) sprotivno samo ti kazav dobar primer kako bese zosto spomnavte crkvi unisteni, kako sto site znaeme imas konflikt i normalno e deka takvi raboti se slucuvaat vo vreme na borbeni aktivnosti sakajki nesakajki no ne kako sto vie pravite plus uste si gord na toa :) jas ne se raduvam na zapaleni kuku crkvi manastiri dzamii kolku sto e edna dzamia bozja kuka taka e i crkvata.. no aj misli si ti po tvoe :) i bas mi e milo sto ima uste takvi sto se zaglaveni vo minatoto :)


mozebi sme pleme mozebi sme i polosi od ciganite za tebe :) ama pak ne ljubomoris znam hahahahahahaaha
 
Член од
14 март 2008
Мислења
72
Поени од реакции
1
Е па добро бе батка...
:toe:
Јас тука те чекам тебе.
Ти не си кукавица викаш,нели така?
Епа штом така работата...дај излези малку на сонце од тоа дувлото у кое што си се скрил и се просераваш на рандом...
и кажи дека лавовите се кукавици и лопови.

Одбери место,одбери се.
Само дојди,аман.

А јас инаку не велам,јас гарантирам дека ти си кукавица,гарантирам дека и у моментов се подмочуваш дур читаш и баш ради тоа смислуваш нов `храбар` коментар.
Исто гарантирам дека и татко ти и брат ти врска немаат со полиција и со Тетово...
како што гарантирам дека и тој муабетот со живиот штит е измишљотина.

Сега...се сме кажале.
Останува уште ти да дојдеш и у лице и машки да кажеш исто што и тука на форум.
МОЖЕ ???
"patriot" #-1
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
jas ne te navrediv nesto tuku ti kazav deka nie nemavme cilovi na crkvi i kuki :) sprotivno samo ti kazav dobar primer kako bese zosto spomnavte crkvi unisteni, kako sto site znaeme imas konflikt i normalno e deka takvi raboti se slucuvaat vo vreme na borbeni aktivnosti sakajki nesakajki no ne kako sto vie pravite plus uste si gord na toa :) jas ne se raduvam na zapaleni kuku crkvi manastiri dzamii kolku sto e edna dzamia bozja kuka taka e i crkvata.. no aj misli si ti po tvoe :) i bas mi e milo sto ima uste takvi sto se zaglaveni vo minatoto :)


mozebi sme pleme mozebi sme i polosi od ciganite za tebe :) ama pak ne ljubomoris znam hahahahahahaaha
tocno e deka voopsto ne me navredi , ubavo razmisluvas , nemam mislenje deka ste polosi od "nekoi" , bilo sto bilo da ne se vrati samo ( covekot bese idol vo miote oci , mu se voshituvam ) i maka mi e ako leze zatvor za pakistanci ... a lugeto ko branko crven se doma uste poloso na fotelja :)

pozZ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom