Изнесени барањата за казна затвор за Јохан и Љубе.

  • Креатор на темата n/a
  • Време на започнување

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Па првиот судија што умре пред Милошевиќ беше Евреин,а и ова обвинителствово ми е сомнително.Инаку сите го заборавивте Бучко како важен декор во Љуботен.:toe:
Тој демек бил клучниот сведок..Ама ја крија главата во земја како ноевите:killer:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Кој им ја дал работата на овие во Хаг?
Си ја зедоа сами бе,еврејска работа,кога нема што да работиш направи си суд па суди им на луѓето без врска.:toe:
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Za da imash heroi treba da imash dostoinstvo no za zhal nemate dostoinstvo poveke mina.

Георгиевски го демантира Панчевски
Поранешниот премиер, Љупчо Георгиевски го демантира адвокатот Игнат Панчевски, кој јавно побара тој да се изјасни зошто досега не му го предал полномошното од сопругата на Љубе Бошковски, Виолета за негова одбрана во Хаг. Георгиевски вчера изјави дека Панчевски му нудел документи и сведок кои ќе бидат од значење за ослободување на Бошковски. „За таа цел Панчевски секогаш бараше огромна сума на пари или бараше тој да биде адвокат на г-динот Бошковски во Хаг. Два од тие документи му ги имам платено" вели Георгиевски, кој тврди дека Панчевски истите услуги ги понудил и на семејството Бошковски.


Ako navistina go smetate za heroj zoshto ne pravite nishto onako bez kesh>?


Trn mnogu si zapnal so 2001.
Sega drugar sme 2008 i mnogu neshta se promenija i mnogu cekat na red spored Stavrevski i Gruevski neli promenite ke gi custvuvame posle 2012.
Toa shto sakam da kazam e deka ne treba da se vratime vo minatoto zosto sekoj si ima nekoj loshi momenti vo vrska so toa bilo da e makedonec ili albanec ili pak turcin
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Тој демек бил клучниот сведок..Ама ја крија главата во земја како ноевите:killer:
Абе кој клучен сведок,тој ја издаде наредбата да се пука со топови и минофрлачи!:uvo:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Абе кој клучен сведок,тој ја издаде наредбата да се пука со топови и минофрлачи!:uvo:
Е ајде де и ти мене објасни ми ги дебилниве весници..Тие го пишуваа тоа, дека тој бил сведокот:pos2::tnt:
 

PIRRO

Walking away
Член од
25 ноември 2007
Мислења
561
Поени од реакции
7
Па првиот судија што умре пред Милошевиќ беше Евреин,а и ова обвинителствово ми е сомнително.Инаку сите го заборавивте Бучко како важен декор во Љуботен.:toe:
Бучко беше поумерен колку се сеќавам... Инаку се сеќавам на една негова изјава по загинувањето на неколку полицајци (во Непроштен ми се чини)... "Некој (Лубе) треба да одговара за оваа авантура"...
Освен тоа, цела слава за Луботен, Лубе си ја присвои за себе како најголем "патриот"...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Е ајде де и ти мене објасни ми ги дебилниве весници..Тие го пишуваа тоа, дека тој бил сведокот:pos2::tnt:
Абе весник ко весник може се да пишува,гледај во фактите.

Бучко беше поумерен колку се сеќавам... Инаку се сеќавам на една негова изјава по загинувањето на неколку полицајци (во Непроштен ми се чини)... "Некој (Лубе) треба да одговара за оваа авантура"...
Освен тоа, цела слава за Луботен, Лубе си ја присвои за себе како најголем "патриот"...
Па зар само славните треба да се судат,а виновниците да останат неказнето?
 

PIRRO

Walking away
Член од
25 ноември 2007
Мислења
561
Поени од реакции
7
Абе весник ко весник може се да пишува,гледај во фактите.



Па зар само славните треба да се судат,а виновниците да останат неказнето?
Не знам колку бил замешан Бучко во случаите Раштански лозја и Луботен... кои сигурно биле координирани од надлежното министерство... Ако постои негова вмешаност односно негова директна наредба во гореспоменатите случаи не верувам дека трибуналот би му прогледал низ прсти...
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
не верувам дека трибуналот би му прогледал низ прсти...
Ајде PIRRO не се прави на удрен.

Без БУЧКо ниту ти, ниту трибуналот не ќе бевте тоа што сте. Бидете луѓе, посветете му го должното внимание, запишете го во светлите книги на Илирската традиција, крстете една улица во Тетово со неговото име. И не им се секирај на бедните задкарпатски умови. Навикнати на ропство, и не заслужуваат ништо поарно од апсана во Хаг, штом не можат да разберат една проста и банална вистина - зошто, и за кого, и за каква “правда“ е измислен тој трибунал. Словенското ѓубре не знае за никакови морални вредности, и си мисли дека целиот свет е како нив - сите само за поткуп мислат. Остави ги во нивните бедни заблуди, не им ја откривај вистината дека има работи што не се купуваат со пари. Нека плаќаат кеш, цеди ги додека можеш, нека ги колнат на крајот своите “европски пријатели“.

А ти, ако навистина значиш нешто во Bashkimi Demokratik për Integrim, предложи го БУЧКо за доживотен почесен член на Секретаријатот на партијата, пронајди докази занеговото илирско потекло...
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Bravos be na pravoslavniot veligden, vie zapadna evropa pokazavte 10 pati poveke pocit sprema muslimanite a nas pravoslavnite ne ponizuvat bas na ovie sveti denovi.

SLOBODA ZA HEROITE.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Брат Љубе кога ќе се врати ти и твоето племе ќе литате. Капиш?

A sto toa treba da cekas brat ljube da se vrati???? Sto uste treba ovoj da ti napise na forumov i po 2/3 od makedonija za da prestanes da go cekas brat ljube?????
brat ljube.. ko brat ljube, da go bivase ili nemase da bide vo Hag ili, ako bese ke imase i pricina zosto e...KAPITALNA ......:), a ovoj pisuvacot veke ke bese zanemen od liptanje :)..
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
A sto toa treba da cekas brat ljube da se vrati???? Sto uste treba ovoj da ti napise na forumov i po 2/3 od makedonija za da prestanes da go cekas brat ljube?????
brat ljube.. ko brat ljube, da go bivase ili nemase da bide vo Hag ili, ako bese ke imase i pricina zosto e...KAPITALNA ......:), a ovoj pisuvacot veke ke bese zanemen od liptanje :)..
Go biduvashe samo lugje okolu nego i kako narod nas ne biduva...
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Во Хаг не се одговара за ваѓање очи на војници (тие дела се амнестирани)... Се одговара за кривични дела против цивилното население...
Ти здрав си дечко?????

ВАДЕЊЕ ОЧИ НА ВОЈНИК Е АМНЕСТИРАНО !!!! лоол ахх ви се глеа паметот и умот... нема потреба од дополнителни коментари
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
Nema veze ova

се може да искочи у весник
 

Kajgana Shop

На врв Bottom