Изнесени барањата за казна затвор за Јохан и Љубе.

  • Креатор на темата n/a
  • Време на започнување

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Ја ги познавам тие што ги убија истите за кои ти тврдиш не биле терористи, и знам дека лажеш.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Абе заборавате дека жртвите беа убиени од гранати на АРМ,а министер за одбрана во тоа време беше еден друг човек на кого пред некој ден му го вратија дипломатскиот пасош.Владо мислам се викаше.:toe:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Не се правам јас ни жртва ни терор, реален сум
Што си бе ти дете реален...колку години имаше во 2001? Каде беше во 2001?


Ти ебам рекла-казала муабетите...

Да ти ја сакаше Македонија како твоја татковина, земја каде што си роден, ќе го оправдуваше и Бошковски кој ја бранеше истата од наездата на албанските групи кои за се се бореа, само за човекови права не.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
5.447
Што си бе ти дете реален...колку години имаше во 2001? Каде беше во 2001?


Ти ебам рекла-казала муабетите...

Да ти ја сакаше Македонија како твоја татковина, земја каде што си роден, ќе го оправдуваше и Бошковски кој ја бранеше истата од наездата на албанските групи кои за се се бореа, само за човекови права не.
И ќе си ги спасеше етничките албанци во Липковско и Тетовско, каде нивните борци на она, им ги колеа овците ако не дадеа пари за Народно ослобителната борба на Ахмети за влез во политиката..Ахмети убаво си искористи, си седна на столицата..Што има направено за албанците?Ојте вие тепајте се за него..Тој си седи таму...
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Што си бе ти дете реален...колку години имаше во 2001? Каде беше во 2001?


Ти ебам рекла-казала муабетите...

Да ти ја сакаше Македонија како твоја татковина, земја каде што си роден, ќе го оправдуваше и Бошковски кој ја бранеше истата од наездата на албанските групи кои за се се бореа, само за човекови права не.
А ти каде беше 2001, два пати ми го спомнуваш ова, па човек ке мисли дека со пушка врака си ја бранел татковината. Шо толку по годините? Еве ги работите сега ајде шо има тука за години..поооо значи ко ке запнеш некаде и тешко на сите нам.
И немој мене ’’...да ја сакаше Македонија...’’ знам каде води тоа, ама немам време јас тебе по 100 пати да ти кажам едни исти работи. Дај слика кај шо си качен на тенк, пошо нели беше таму? Гледаш кој е дете сега thorn?
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
И ќе си ги спасеше етничките албанци во Липковско и Тетовско, каде нивните борци на она, им ги колеа овците ако не дадеа пари за Народно ослобителната борба на Ахмети за влез во политиката..Ахмети убаво си искористи, си седна на столицата..Што има направено за албанците?Ојте вие тепајте се за него..Тој си седи таму...

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
5.447
Види мајката..Многу обемен пост напиша...Зошто не одговараш?Зошто му ги колеа овците на недолжното албанско население долж границата со Косово,во Липковскиот регион и во Тетово?Ајде кажи ми ти мене...Ахмети,си седна на фотелја, и толкуцка..Овие две години нешто го гледам се ригаше, зошто Тачи му јадеше бурек на главата, и му го свиреше орото...Спомнуваше некој 6 точки, ама се чудам зошто тие не ги побара кога беше на власт?Тера популистички филм..
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Ахмети го заболе курот за Албанците...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
5.447
Ахмети го заболе курот за Албанците...
Не знам дали гледаше еднаш на Чуму, за тој албанецот што му загина цела фамилија, истиот човек пред некој ден на телевизија рече, дека само кога ќе е за гласање одат кај него..Инаку никој ги нема да му помогнат..Чија војна водеше човеков?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
За дилери на дрога и трговци на црни пазари...
 

PIRRO

Walking away
Член од
25 ноември 2007
Мислења
561
Поени од реакции
7
А според тебе за Ахмети колку треба?Колку треба за оние кој со ножеви им ги ваѓаа очите на Македонските војници?А?
Во Хаг не се одговара за ваѓање очи на војници (тие дела се амнестирани)... Се одговара за кривични дела против цивилното население...

Што тврдиш ти ?... Ајде малку отрезни се... Се гледа дека те опила лубовта... кон татковината...

Брат Љубе кога ќе се врати ти и твоето племе ќе литате. Капиш?
Да ќе се врати, како Сестра Лубена (со изгубена невиноост)...

тууу ебате судот...
за 5мина напраи цел филм... а овде колку испозагинаа за нив ич кур не им чуе.. па после има обесправен... па им дур не им го стегнеш пендрекот​
Не се 5-мина, Раштански лозја (5), Луботен (9), Центар на Тетово,таткото и синот со мобилката бомба(2) , 16 станаа нели ?...

Да, ебате судот, премногу мек... Овие треба да одлежат најмалку по 25год и тоа негде накај Куба,Северна Кореја... или Турција,да во Турција би ги опаметиле...мислам би ги ресоциализирале, да станат меки,нежни :) не така ко животни да се однесуваат...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Не издржа а да не ги спомнеш евреите:pos::pos::pos:
А иронијата е некогаш крајно невкусна и непотребна.
Како, на пример, на конкретнава тема.
Ама сме се соживеале со празникот.... ту мач Понтиус Пилат из ноу гуд.... енд Кока Кола.

Сaмо да кажам се надевам... дека надеж ќе има.
За дилери на дрога и трговци на црни пазари...
Па првиот судија што умре пред Милошевиќ беше Евреин,а и ова обвинителствово ми е сомнително.Инаку сите го заборавивте Бучко како важен декор во Љуботен.:toe:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Кој им ја дал работата на овие во Хаг?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom