Виктор Канзури јавно маструрбирал и затоа е уапсен

Статус
Затворена за нови мислења.

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
нека уапсат уште некој шпион и пак гласам за нив...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Чек, чек, а бе, а овој не му беше пријателче на нашиот Милошов, министерот за надворешни на Македонијава??

Бреееј, секаде инсталациски дркаџии, овој дрла на Аазис, а другиов на Бакојани, а заедно во хор ја пеат, чакам те да дојдеш, чакам те сас бујна страст!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Чек, чек, а бе, а овој не му беше пријателче на нашиот Милошов, министерот за надворешни на Македонијава??

Бреееј, секаде инсталациски дркаџии, овој дрла на Аазис, а другиов на Бакојани, а заедно во хор ја пеат, чакам те да дојдеш, чакам те сас бујна страст!
А од позадина придружните вокали на ДПМНЕ,романтика нема што.:pos2:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.354
А од позадина придружните вокали на ДПМНЕ,романтика нема што.:pos2:
И Р.Шеќер игра салса, и го бара АВС, ама тој е одбиен поради наводно бугарско државјанство...
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Има докази за това шо е направил?
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Зошто ти се тебе, да не си инспектор?Мамли...:)
Па затова дека секи може да рече,видех го тука,правеше това и това.Па да не забораваме дека секи е невинен докато не се докаже противното:helou:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Osven bugarot, toj e kriv sto e uopste ziv.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Па затова дека секи може да рече,видех го тука,правеше това и това.Па да не забораваме дека секи е невинен докато не се докаже противното:helou:
Дркаџија.


едит: Терминолошка корекција - Канзурџија :)

Пример за практична примена: "Дојди да ми го поканзурираш" (префинетост пар екселанс :) )
 
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.231
Поени од реакции
307
Чек, чек, а бе, а овој не му беше пријателче на нашиот Милошов, министерот за надворешни на Македонијава??

Бреееј, секаде инсталациски дркаџии, овој дрла на Аазис, а другиов на Бакојани, а заедно во хор ја пеат, чакам те да дојдеш, чакам те сас бујна страст!

Е уште Милошов фали да го фатат со Бакојани (во било која поза) и да туриме пепел!! :kesa: Дури тогаш Никола ќе отвара тема “Апел за подобро утре II’’.:pos:

Изглеа татарчето го инструирале да ја негира целата работа иако е фатен жив!! Ништо не било точно, тоа било дело на група посетители на интернет кафето кои биле против неговата дејност како Бугар. Исто така изјавил дека полицијата немала основ да подигне тужба, а ако подигнела судот немал да ја прифати. Абе луѓе, дркаџијава бил тотална будала бе!:jaj: Изглеа само такви можат да врбуваат Бугариве.

http://www.focus-news.net/?id=n938658


Serpico напиша:
Пример за практична примена: "Дојди да ми го поканзурираш" (префинетост пар екселанс :) )
:drk: :drk: :drk: Во какви ли не литературни норми забегуваме. :pos2:
 
Член од
25 мај 2005
Мислења
142
Поени од реакции
0
Виктор Канзуров: Не с'м под домашен арест, т'ј като нјама основанија за обвиненија срешту мен
22 април 2008 | 16:46 | Агенција "Фокус"
Скопие.
В момента не с'м в домашен арест, т'ј като полицијата нјама основанија за повдигане на обвиненија. Това зајави пред Агенција “Фокус” Виктор Канзуров, журналист на свободна практика. Канзуров бе арестуван от македонската полиција в ноштта срешту понеделник.
“Полицијата нјама обвинение срешту мен, но и да има, прокуратурата ште го отхв'рли”, подчерта Канзуров. По думите му информациите в македонските медии, че срешту него е повдигнато обвинение за самозадоволјаване на публично мјасто и че е под домашен арест, са п'лни л'жи.
“В полицијата ме д'ржаха 24 часа, т'ј като не могат повече. Повикаха две момичета да ме разпознајат. Едната от тјах ме е разпознала, другата - не”, изт'кна Канзуров. По думите полицијата е била повикана от собственика на интернет клуба, в којто е бил арестуван.
“Жената, којато ме разпозна, е с'пруга на собственика на интернет клуба”, посочи Канзуров. Според него инцидент'т е дело на хора от клуба, които са запознати с неговата дејност и не са с'гласни с неговите позиции.
“Информациите, разпространени в медиите, че с'м си свалил гаштите и с'м се самозадоволјавал, са п'лни глупости. В момента, когато дојде полицајат, аз бјах в с'штото интернет кафе и на с'штото мјасто. Когато са ме разпознали, са казали, че аз с'м бил онзи, којто е бил в интернет клуба. Аз не го отричам. Бил с'м там и с'м седјал на това мјасто. Но не с'м правил ништо нередно”, подчерта Канзуров.


© 2008 Всички права запазени. Позоваването на Информационна Агенција Фокус е зад'лжително!

http://www.focus-news.net/?id=n938658
 
Член од
1 август 2007
Мислења
153
Поени од реакции
10
В изрвратеното б'лгарско обштество - извратени "патриоти"

Ја отворив со мерак да кажете ако знаете нешто повеќе. Па Македонија е демократска држава и уапсвање поради политички причини е невозможно, нели?:toe:
Ич не ми бери гаjле jас што сум си мислел и што не. Само ќе те замолим да не ми тураш во устата зборови, што не сум кажувал никога.
magyar, ти като журналист би трјабвало да не се в'змуштаваш на дадените информации за това, за което е арестуван Канзуров! Дори и причината да не е в с'звучие с б'лгарските национал-комунистически митологеми!

А случаја "Канзуров" е в п'лно с'звучие с днешното морално-психическо с'стојание на б'лгарското обштество и нај вече на криминалните му управници! Това б'лгарските депутати, управници, агенти-шпиони, обикновенни п'тни джандари и военни фатмаци да са сексуално извратени, п'к и безсрамни при обс'ждането на ненормалностите им, си е нап'лно нормално за "европејска" Б'лгарија!
Примери колокто штеш:

Като не е поштаден и хомо-"војводата" и онбашија от д'ржавна сигурност "Иван" Каракачанков.

Преди нјаколко години и друг "велик" анти-македонец и ДС-агент Божидар Димитров се хвалеше в свое интервју, че бил лјубител нај-вече на оралната лјубов с жените!

Скотовете в морален и сексуален аспект са си скотове и трјабва да се лекуват от обштеството без насилие! magyar, как според теб трјабва да б'дат излекувани от сексуалните им извраштенија б'лгарските гјувечар-патриоти - и в Б'лгарија и в Македонија! Не мислиш ли, че с освештаването им в медиите ште е по-добре, отколкото с разни насилствени административно-полицејски мерки?!
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
какви прозирни предизборни работи.....ако гујо има искрена желба да расчисти со бугарашите ке почне со милошов и зоран тодоров....ама нема пустиот

ке ни продава лажен патриотизам ко љубчо па може и ке не дели ко него
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
magyar, ти като журналист би трјабвало да не се в'змуштаваш на дадените информации за това, за което е арестуван Канзуров! Дори и причината да не е в с'звучие с б'лгарските национал-комунистически митологеми!
Казнзуров е арестуван заради Десанка Шакич (или Леванка).
:pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom