Придобивките од владеењето на ДПМНЕ?

Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Ne bil na vlast, tuku bese min. za ekonomija i finansii i zapamten kako najdobriot vo taa oblast vo istorijata na R.M. Zatoa i srpskata vlada go zede za svoj sovetnik.
Српската влада не го зеде за советник затоа што беше, како што велиш, најдобриот стручњак по економија и финансии во историјата на Македонија, туку од други причини.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Српската влада не го зеде за советник затоа што беше, како што велиш, најдобриот стручњак по економија и финансии во историјата на Македонија, туку од други причини.
Наведи ги да не останеш недокажан :)
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Советничката улога на Груевски кај српската влада беше финансирана од USAID.

Како што оди времето, се поголем дел од финансиската поткрепа што ја даваат САД и ЕУ на земји од вториот и третиот свет не доаѓа во суви пари, туку во услуги или за специфични проекти. Така, советничките услуги на Груевски, и кај српската влада, и во Стејт Департментот се прокнижени како американска помош на Србија. Работодавец на Груевски во дадениот случај е USAID, а не Белград.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Go zedoa zosto e covek na amerika, i raboti na interesite na amerika.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Go zedoa zosto e covek na amerika, i raboti na interesite na amerika.
Значи по твое изгледа како да не е човек на Македонија?Иако по сплет на околности само САД се колку-толку пријатели на Македонија барем во моментов.:toe:
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Значи по твое изгледа како да не е човек на Македонија?Иако по сплет на околности само САД се колку-толку пријатели на Македонија барем во моментов.:toe:
SAD e prijatel na albancite i na Golema Albanija, kazi mi edno nesto sto napravile SAD za makedonija konkretno a ne prazni zborovi?
Ne go gledam kako cojek za makedonska nacionalna drzava na makedoncite, gledam samo covek za multietnicka svajcarija na balkanot.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
SAD e prijatel na albancite i na Golema Albanija, kazi mi edno nesto sto napravile SAD za makedonija konkretno a ne prazni zborovi?
Ne go gledam kako cojek za makedonska nacionalna drzava na makedoncite, gledam samo covek za multietnicka svajcarija na balkanot.
Според тебе не треба да имаме пријатели?Да се свртиме кон Србија и Русија?Па видете ја Србија, колку доби помош од традиционалното сојузништво со Русија!САД може се пријатели и на Косово, ама тие се единствената земја која недвосмислено не поддржа за во НАТО, и која јасно ги дефинира своите ставови на самитот..
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
SAD e prijatel na albancite i na Golema Albanija, kazi mi edno nesto sto napravile SAD za makedonija konkretno a ne prazni zborovi?
Ne go gledam kako cojek za makedonska nacionalna drzava na makedoncite, gledam samo covek za multietnicka svajcarija na balkanot.
Па доволно е засега што ја признаа Македонија како таква,некои сеуште тоа не го направиле.:toe:
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Па доволно е засега што ја признаа Македонија како таква,некои сеуште тоа не го направиле.:toe:
Pa mozda za vas so ropskiot mentalitet sto ne priznae den pred referendum toa e dovolno sto go unistija referendumot, ne me cudi za Gruevski sto e pod plata na CIA koga e Tupurkovski kadar isto taka odamna poznat platenik na CIA.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Pa mozda za vas so ropskiot mentalitet sto ne priznae den pred referendum toa e dovolno sto go unistija referendumot, ne me cudi za Gruevski sto e pod plata na CIA koga e Tupurkovski kadar isto taka odamna poznat platenik na CIA.
Е па кажи барем еден позначаен што не е нечиј платеник.Сите кој барем малку се пробиле на политичката сцена во Македонија се платеници на некоја странска служба,другите се маргиналци кој ќе блеснат само на кратко како безначајни “метеори“.:toe:
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Е па кажи барем еден позначаен што не е нечиј платеник.Сите кој барем малку се пробиле на политичката сцена во Македонија се платеници на некоја странска служба,другите се маргиналци кој ќе блеснат само на кратко како безначајни “метеори“.:toe:
Zatoa nikoj od ovie ne me zanimat, samo Bratot Ljube i Johan da se vratat doma mie bitno.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Zatoa nikoj od ovie ne me zanimat, samo Bratot Ljube i Johan da se vratat doma mie bitno.

Ako toa samo ti ostana......togas mozes vednas da zemes i da se koknes, osven , ako ne smetas deka sepak mozes i nekoja herojska kamikaze misija da isplaniras :) , ne se zaebavam................................. :)
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Ako toa samo ti ostana......togas mozes vednas da zemes i da se koknes, osven , ako ne smetas deka sepak mozes i nekoja herojska kamikaze misija da isplaniras :) , ne se zaebavam................................. :)
Podobro 1 lav ili 2 lavovi odkolku 1 miljon ovci.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom