Red Alert 3

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Не, туку не си симнал добар крак.
Точно.

Инаку, што конкретно е лошо? На прво место е графиката (се` изгледа како да е излезено од јапонски anime), после игривост (мисиите се стварно досадни, а некои лесни дури и на Hard), па pathfinding на единиците..

Сфаќам дека треба веќе да ја привршуваат приказната на Red Alert и да се приближуваат кон таа за GDI & Nod, ама повеќето единици кои ги има во тројкава се пофутуристички и поневеројатни дури и од тие од C&C. Кога на упростениот гејмплеј ќе се додадат и видеата (девојки со облека на нив колку да се рече), може да се заклучи дека ЕА се фокусирале кон играчи на возраст од 10-13 години.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Точно.

Инаку, што конкретно е лошо? На прво место е графиката (се` изгледа како да е излезено од јапонски anime), после игривост (мисиите се стварно досадни, а некои лесни дури и на Hard), па pathfinding на единиците..

Сфаќам дека треба веќе да ја привршуваат приказната на Red Alert и да се приближуваат кон таа за GDI & Nod, ама повеќето единици кои ги има во тројкава се пофутуристички и поневеројатни дури и од тие од C&C. Кога на упростениот гејмплеј ќе се додадат и видеата (девојки со облека на нив колку да се рече), може да се заклучи дека ЕА се фокусирале кон играчи на возраст од 10-13 години.
Затоа Убисофт и Кленси ти ја иставаат EndWar за наша возраст.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
320
Поени од реакции
9
Ја симнав играта,не е нешто посебно,многу од градбите се истите дури се и помалку,само некои со сменети имиња и пременет енџин.
Има некои мисии на кампањата кај што се закочува играта (или нешто слично) и не може да се игра натака,бидејки е кракувана верзија. Само на оригиналот не прави така:(
Mene mi se gasi igrata koga stigam do krajot na misijata so rusite kaj sto treba da go utepas generalot. Mu se slucuva ova na nekoj? Znae nekoj kako da go sredam?
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Mene mi se gasi igrata koga stigam do krajot na misijata so rusite kaj sto treba da go utepas generalot. Mu se slucuva ova na nekoj? Znae nekoj kako da go sredam?
Тоа на сите им се случува. Како што читав по коментарите на торентот на сите им се случува истото и ќе треба да почекаме reloaded да дадат соодветен fix за кракот
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Тоа на сите им се случува. Како што читав по коментарите на торентот на сите им се случува истото и ќе треба да почекаме reloaded да дадат соодветен fix за кракот
Искочен е одамна... симнете го.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
72
Поени од реакции
3
abe kako da ja registriram igrata? ne mi ja uklucuva
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
ja svrtev so rusija...mnogu jako
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Сеа само што ја играв играва:vozbud: ми се наежи кожата кој ја играв :kesa: многу е добра не очекуев толку да га напраа убаа :pipi: ама па по толку години чекање редно беше нешо ваке. Инаку има супер сторија и закон филмче на почетокот а за кампањете уште не пробав сеа малце скирмиш :wink:
 

Neno-WH

Anyone interested?
Член од
21 септември 2008
Мислења
281
Поени од реакции
17
Приказнава е интересна стварно, ама најмногу се разочарав од руските единици и згради. Изгледаат како да ги цртало мало детенце и не се како јапанските на пример. Ама бидејки сум фан до гроб на играва ке продолжам да ја играм
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
кога ќе ја пуштам играта ми бара некој код и пишува дека мора да се поврзам на интернет ??
 
Член од
1 април 2006
Мислења
273
Поени од реакции
4
Затоа Убисофт и Кленси ти ја иставаат EndWar за наша возраст.
Ништо !!! EndWar читам била многу прооста. И токму поради тоа доби послаби оценки. Нешто како да ја играш онаа игрица што се игра со раце ( камен ножици хартија ) , само со “убава“ графика Единствено добро е системот на контрола мислам Ама зависи што човек бара во стратегија .... А за Red Alert 3 не знам . Уште ја немам инсталирано. Но сигурен сум дека постојат многу подобри стратегии таму некаде...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom