Фан Клуб: Тиквеш Кавадарци

К

Кумани Куманово

Гостин
Какви се шансите за влез на Тиквеш во втора лига и дали Лозари навиваат организирано на натпреварите на Тиквеш.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
ima li nekoj tocna tabela da postira???
После утакмицата со Велес Табак е оваа табела.Не смееле два бода да изгубат против претпоследните.
Е сеа не знам со кој играјме воа коло.

1.Превалец 12 11 1 0 34 Бараж

2.Тиквеш 12 9 2 1 29

3.Бабуна 12 8 2 2 26

4.Вардар12 8 0 4 24
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
После утакмицата со Велес Табак е оваа табела.Не смееле два бода да изгубат против претпоследните.
Е сеа не знам со кој играјме воа коло.

1.Превалец 12 11 1 0 34 Бараж

2.Тиквеш 12 9 2 1 29

3.Бабуна 12 8 2 2 26

4.Вардар12 8 0 4 24
Утакмицата со Велес Табак је пишана со службени 3-0 за Тиквеш незнам од кои причини али 3 бода сепак отидоа во Кавадарци :helou:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Утакмицата со Велес Табак је пишана со службени 3-0 за Тиквеш незнам од кои причини али 3 бода сепак отидоа во Кавадарци :helou:
Добро е тогаш,значи 31 имаме сеа.
А денеска со кој играат ?
 

Rosoner4e

GFK Tikves-Kavadarci
Член од
20 јануари 2008
Мислења
179
Поени од реакции
1
Deneska egreea so Partizan Obrsani.Vodele 1-0 i a prekinale vo 20 min. poradi napad na gostite vrz sudiite.A Prevalec znae li nekoj so napravi?
 

St3

Член од
3 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
8
Срамота е Тиквеш да игра трета лига...еееј 70-тите какви дерби утакмици имаше со Беласица, Брегалница....
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Брат Мујо моментално не е во државава, а ќе се врати јануари/фебруари.
На одмор е во Австралија знам али прееска ми пиша на скајп дека Превалец одиграл 1-1 со Корзо а дека Тиквеш двете утакмици со Партизан Обршани и Велес Табак ке ги добие со службен резултат 3-0:helou:

П.С Тони Настов и уште еден играч од Брегалница Штип се нови играчи во Фк Тиквеш се очекуваат Владо Данаилов,Блаже Донев и Танчевски:vozbud:
 
Член од
2 февруари 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
На одмор е во Австралија знам али прееска ми пиша на скајп дека Превалец одиграл 1-1 со Корзо а дека Тиквеш двете утакмици со Партизан Обршани и Велес Табак ке ги добие со службен резултат 3-0:helou:

П.С Тони Настов и уште еден играч од Брегалница Штип се нови играчи во Фк Тиквеш се очекуваат Владо Данаилов,Блаже Донев и Танчевски:vozbud:
Moj prv post, pa najprvo pozdrav do site na forumov.

Sto se sluci so sluzbenite bodovi, oficijalno dobieni li se? I od ovie zasiluvanjata sto bea najaveni se ostvari li nekoe?
Ke ima interesna borba vo proletniot del so Prevalec.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Moj prv post, pa najprvo pozdrav do site na forumov.

Sto se sluci so sluzbenite bodovi, oficijalno dobieni li se? I od ovie zasiluvanjata sto bea najaveni se ostvari li nekoe?
Ke ima interesna borba vo proletniot del so Prevalec.
Фала на поздравот и вака ае сеа по ред ке ти одговорам :)

Службените водови се официјални.
Засилувања за Тиквеш за во пролетниот дел има 6 мина Трајче Лостовски (Лостов) се врати од Бугарија се работи за младински репрезентативец на Македонија,Сашко Тодоровски (Пеко) се врати по само една година помината во Скопје во Македонија Ѓп и Локомотива,Стојанче Караѓозов и Тони Настов од Брегалница,Дарко Ранготов од Превалец и Иле Стојанов повратник од Босна и Херцеговина.
Друга работа можам да кажам дека Фк Тиквеш со сигурност ке биде на првото место во овој регион пошто според мои не официјални информации Превалец има проблеми со финансиите така што некои играчи си заминале како што е случај со Дарко Ранготов кој премина каја нас :helou:
 
Член од
2 февруари 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Фала на поздравот и вака ае сеа по ред ке ти одговорам :)

Службените водови се официјални.
Засилувања за Тиквеш за во пролетниот дел има 6 мина Трајче Лостовски (Лостов) се врати од Бугарија се работи за младински репрезентативец на Македонија,Сашко Тодоровски (Пеко) се врати по само една година помината во Скопје во Македонија Ѓп и Локомотива,Стојанче Караѓозов и Тони Настов од Брегалница,Дарко Ранготов од Превалец и Иле Стојанов повратник од Босна и Херцеговина.
Друга работа можам да кажам дека Фк Тиквеш со сигурност ке биде на првото место во овој регион пошто според мои не официјални информации Превалец има проблеми со финансиите така што некои играчи си заминале како што е случај со Дарко Ранготов кој премина каја нас :helou:
Epa dobra ekipa napravile ne e za zalanje rabotata, stadionot malku treba da se pozakrpe oti epten e ostaren i pred raspaganje e.
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
729
Поени од реакции
6
мислам дека во сабота во дојран играат пријателска тиквеш-брегалница ама не сум сигурен ако знае некој нека пише?:vozbud::vozbud:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
мислам дека во сабота во дојран играат пријателска тиквеш-брегалница ама не сум сигурен ако знае некој нека пише?:vozbud::vozbud:
Да да :) А пред или после тоа имаат нашите пријателска со 11 Октомври али изгледа дека сите пријателски ке ги играат надвор од Кавадарци затоа што теренот во Кавадарци се чува за Вуко Каров кој ќе биде на 20 и 21 овој месец и учество ке земат екипите на Силекс Кратово ,Ренова Тетово и Гоце Делчев Бугарија :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom