БОЈКОТ НА ГРЧКИТЕ (ГЕЈСКИТЕ) ПРОИЗВОДИ(ТЕЛИ) И УСЛУГИ!

Член од
3 април 2008
Мислења
64
Поени од реакции
11
Ajde da napravime malku Refresh na temata...

Se povikuvaat site gragani na Makedonija, vo znak na protest za grckata bezobraznost, da ne pomisluvaat da odat vo Grcija se dodeka Grcija ne ja priznae Republika Makedonija pod ustavnoto ime.

- Se povikuvaat site Makedonci, da gi odlozat site planirani turisticki aktivnosti na teritorija na Grcija.
- Se povikuvaat site Makedonci, da ne kupuvaat grcki proizvodi,
- Se povikuvaat site Makedonci, da ne koristat telefonski broevi od Cosmofon,
- Se povikuvaat site Makedonci, da ne trguvaat so grcki proizvodi,
- Se povikuvaat site Makedonci, da ne gledaat sportski natprevari koga nastapuvaat grcki timovi,
- Se povikuvaat site turisticki agencii da ne nudat turisticki aranzmani vo Grcija,
- Se povikuvaat site Makedonci, da gi vratat dobienite grcki vizi,

Kako rezultat na gore realiziranoto Grcija ke dobie makedonsko veto vo iznos od okolu 500 000 000 evra, godisno, i ke bide mnogu pokonstruktivna vo eventualnite pregovori. Se dodeka lelekame po svetot a trosime kaj niv ke bideme FIROM.
:salut:
 
А

Адриано

Гостин
Кој купува грчки производи да даде господ курот настрна да му моча!
Кој купува грчки производи да даде господ жена му да го остави
Кој купува грчки производи да даде господ жена му со швалер да ја фати!(Македонец)
Кој купува грчки производи да даде господ ќерка му да ја ебаа цело маало!
Кој купува грчки производи да даде господ од социјалното плави картони да не добие!
Кој купува грчки производи да даде господ син му педер да стане!
Кој купува грчки производи да даде господ куќата да му се запали!
Кој купува грчки производи да даде господ домашните миленичиња му се изебат меѓу себе!
Кој купува грчки производи да даде господ да го ебе црнец!
Кој купува грчки производи да даде господ да фати сида!
Кој купува грчки производи да даде господ да стане лепрозен!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Не бе...

Кој допре било што грчко, да даде Господ син му, грчки домазет да му донесе!
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
''stanav sabajle i si pomisliv kolku ubav den... majka mi ,mi imase kupeno kroasan 7 days MAX.......ne mozev da izdrzam a da go gledam kako fakja prasina na policata....go izedov vo slast i si rekov:hhhhmmmm,dali sum predavnik??? pa ne bas,egoto mi se napolni,sekjerot mi skokna,se rasoniv i denot prodolzi ponatamu...... i se javiv na devojka mi,koja iance ja imam vo cosmofon krug za poevtini razgovori i si napraivme uste poubav muabet otkolku sto bese sladok kroasanot.... trgnav nakaj skolo i si vikam,aj da staam kredit,poso ne znam koga pak kje mi tekne da i se javam..... u skolo,sve normala,zavrsuva 5-ti i ja palam kolata i koga gleam benzinot na crveno......idam punam za 500 i si vikam aj nekako kje ja proteram nedelava....doagjam doma,vecera na masa, a vecera bez aperitiv ne ide...go zemam uzoto od polica i drmnuvam edno ,kolku da ogladnam malce.... za rucek me ceka grcko kjofte ili za nekoi afganistansko kjofte,specijalitet na majka mi a so nego ide prilog tzatziki salata. jadam ko ludak,repete obavezno...... pri kraj e vise denot,sednuvam pred tv,zemam daljinskoto ,pustam balkanika i ja cekam helena paparizou da mi ispee pesna za pred spienje...taman da si legnam i gleam kako igraat basket cska-olympiakos ...se postavuva prasanjeto za kogo da se naviva..dali za ruskite evrei ili za pobratimenite gate 7 navijaci na timot ods pireja...navivam za pobednikot,za grcite,mi se puni dusata koga grkot crnja im dava kos u posledna sekunda otkako gi kradea cela utakmica.....bez mnogu emocii na kraj,zasluzena pobeda na grcite ,ali jbg sea ,vo drugite utakmici rusite tepaa i sea oni kje idat na F4....
vise e 21 casot,a na majka mi i treba neso za torta.trknuvam do vero i kupuvam nekoja slag pena ,i duri koga dojdov doam zabelezav deka e grcka............'' si legnuvam,i si mislam,sovrsen den,neli,pa ne bas ,mi vika patriotot vo sebe ama sepak ja na sebe si napraviv fini stvari vo koi uzivav i od koi nemam namera da se otkazam.....
брат ти реков браво уште кога го напиша ова ама не можев да останам само на тоа па се опуштив со пишување малку па отворив и нова тема и нов блог...:vozbud:
ти си ми инспирација... треба да си среќен поради тоа:pipi:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Не, не...
Кој остави пари на било што грчко - да не може ни фотошоп да го оправи.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Блазесии на државата со ваква младина :drk: .....девојка ...... :drk: добар филм си направил во главата ама штета што во реалноста е нешто сосема друго..... ај сеа кај мама нека те истеши малце ако си повреден или нека ти запее несшто да те смири... :uvo:

bogami,drzavata treba da bide srekjna so lugje kako mene....cist sum ko solza i nema nisto da i bide od moite stavovi..... gleam deka i majka mi stanala popularna,toa e samo dokaz na tvojot prostotilak,ako gi bojkotiras grcite si golem covek a ako spomenuvas majka na nekogo so ne go znaes si mravka ..... prodolzi da ries ,mozebi nekogas i kje ti uspee..........
 
Член од
18 март 2008
Мислења
153
Поени од реакции
0
Кој купува грчки производи да даде господ курот настрна да му моча!
Кој купува грчки производи да даде господ жена му да го остави
Кој купува грчки производи да даде господ жена му со швалер да ја фати!(Македонец)
Кој купува грчки производи да даде господ ќерка му да ја ебаа цело маало!
Кој купува грчки производи да даде господ од социјалното плави картони да не добие!
Кој купува грчки производи да даде господ син му педер да стане!
Кој купува грчки производи да даде господ куќата да му се запали!
Кој купува грчки производи да даде господ домашните миленичиња му се изебат меѓу себе!
Кој купува грчки производи да даде господ да го ебе црнец!
Кој купува грчки производи да даде господ да фати сида!
Кој купува грчки производи да даде господ да стане лепрозен!
sekoja cest drugar
konecno nekoj so moe mislenje
te poddrzuvam celosno
a toa so kerkata ti vreti najveke
ama komsijata da mu bide cigan:pos::pos::pos:
 
Член од
18 март 2008
Мислења
153
Поени од реакции
0
:drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk:
bogami,drzavata treba da bide srekjna so lugje kako mene....cist sum ko solza i nema nisto da i bide od moite stavovi..... gleam deka i majka mi stanala popularna,toa e samo dokaz na tvojot prostotilak,ako gi bojkotiras grcite si golem covek a ako spomenuvas majka na nekogo so ne go znaes si mravka ..... prodolzi da ries ,mozebi nekogas i kje ti uspee..........
 
Член од
8 март 2008
Мислења
81
Поени од реакции
4
Македончето уште не ја вади кубурата, не е до таму дојдено.Денеска плачат туристичките агенции да не бојкотираме, да не им пропаднеле парите што веќе им ги дале на грчиштана.Епа кој им е крив. Зар да се солидаризираме и да одиме масовно во Гејлада, да не им пропаднат парите.Епа ајде, навалете...
Кај нас секое чудо за три дена. Првиот ден еуфорија, бојкот, пцуење. Втор ден трезнење. Трет ден веќе ко и порано, пак по виза,па нели космофон е најевтин, па во веро има све,а и морето ни најблизу во Грчка.
КОШМАР......
Добро бе има ли Македонци овде??
Како тргнало , ќе не сје*ат со името пак, а ние нашето:
Е добро де, само војна да нема.
Поздрав до сите Македонци со една позната песна од еден наш познат поет кој одамна сакаше да ни ги отвори очите...

1762

В хилјада седумстотин шесдесет и второ лето
в Охрид од Цариграда дошел салаор.
Се представил пред Арсенија, наша Патрика чеснаго,
и му рек'л слово горко, слово жалосно:
„Царска волја е да тргнеш денеска за в Цариграда,
на тебе од врли Грци голем поплак е.”
Собрал Патрик свое стадо в црква Свјатиј Климентова
благослов му дал последен, р'це заплетил.
Д'лго време липал старец во м'лчаније всенародно
и по бела брада ронел с'лзи горешчи.
„Слушајте ме, мили чеда, јас ќе ида в Цариграда:
на мене од врли Грци голем поплак е.
Грцкиј’ Патрик ќе ни строши славна Охридска столица
и мене до смрт ќе држи в заточение.
Ќе прати владици Грци, лицем светци, срцем в'лци.
Ќе ве дават, ќе ве стрижат, ќе м'лзат до крв,
меѓу народа ќе сејат несогласје и раздори,
да се мразат син со татка и со брата брат.
И ќе викнете до Бога и крило не ќе најдете,
смирени ќе наведете глави доземи.
Ќе ми бидете сираци; така било написано.
Елате ми да ве гушна за последен п'т.
Ч’рна т'га поразила старо, младо, м'жи, жени,
Вси со р'це заплетени с’лзи проливат.
Тој ги гушка, тие т'жни му целуват десна р'ка,
и од р'ка как’ од извор с'лзи се лејат.
Вјахнал Патрик брза коња и неволно уп'тил се.
Тога грмкиј плач народен небо процепил.
Умилил се чесниј Патрик, свалил шапка навезана,
погледал на сино небо, љуто прок’лнал:
„Ох! послушај, милиј Боже! Хаир никога да немат
Стамче беј и Бујар Лигдо, Пејко челеби!
Милостивиј Бог послушал патричка горешча клетва;
слава нихна, семе нихно погубил со шум.
И сега во куќи нихни ткае пајак пајачина
и на пусти стрехи нихни хукат хутове.
 
Член од
5 април 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
Абе.. ај да те надополнам у ова пошо имаш испуштено нешо... ај здравје викенд или кога си по слободен тркни до грчкана амбасада и застани си у ред со оние шо чекаат визи.. не за друго да си обезбедиш ден за шопинг у грчка а уз спат може и за одмор.. пошо по горе напишаново глеам имаш доста пари така.. кола.. узо...бензин... кредит, со женска ти муабет подолг ова она...е.. и уше нешто... раскажи им го денот како ти прошол дека си се изнакупуел грчки ствари и на крај кажи им ЈА СУМ ОД ФИРОМ.. можда ке ти даат виза преку ред..

и ако ова го изреализираш јас лично ке ти дадам медаљ ( од грчка )... а можеш и да прашаш да не има црнци у грчка амбасада.. знаеш онака за побрзо да иде.. по еднаш да ве плеснат.. или па можеби има грци со к*рови поголеми од црнците.. е тогаш дефинитивно ке уживаш ако отидеш да вадиш виза...


КУПУВАЈТЕ ГРЧКИ ПРОИЗВОДИ.. ЗА НАШЕ ДОБРО или можеби лошо



Mozda nema da te poslusa,sigurno ima bugarski pasos...tie se drugari so grciscana
 
Член од
5 април 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
OGROMNA PETKA

Ajde da napravime malku Refresh na temata...

Se povikuvaat site gragani na Makedonija, vo znak na protest za grckata bezobraznost, da ne pomisluvaat da odat vo Grcija se dodeka Grcija ne ja priznae Republika Makedonija pod ustavnoto ime.

- Se povikuvaat site Makedonci, da gi odlozat site planirani turisticki aktivnosti na teritorija na Grcija.
- Se povikuvaat site Makedonci, da ne kupuvaat grcki proizvodi,
- Se povikuvaat site Makedonci, da ne koristat telefonski broevi od Cosmofon,
- Se povikuvaat site Makedonci, da ne trguvaat so grcki proizvodi,
- Se povikuvaat site Makedonci, da ne gledaat sportski natprevari koga nastapuvaat grcki timovi,
- Se povikuvaat site turisticki agencii da ne nudat turisticki aranzmani vo Grcija,
- Se povikuvaat site Makedonci, da gi vratat dobienite grcki vizi,

Kako rezultat na gore realiziranoto Grcija ke dobie makedonsko veto vo iznos od okolu 500 000 000 evra, godisno, i ke bide mnogu pokonstruktivna vo eventualnite pregovori. Se dodeka lelekame po svetot a trosime kaj niv ke bideme FIROM.
:salut:

Pola da te poslusaat, i toa veto ke vredit

NAPREDD
 
Член од
5 април 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
OGROMNA PETKA

Ajde da napravime malku Refresh na temata...

Se povikuvaat site gragani na Makedonija, vo znak na protest za grckata bezobraznost, da ne pomisluvaat da odat vo Grcija se dodeka Grcija ne ja priznae Republika Makedonija pod ustavnoto ime.

- Se povikuvaat site Makedonci, da gi odlozat site planirani turisticki aktivnosti na teritorija na Grcija.
- Se povikuvaat site Makedonci, da ne kupuvaat grcki proizvodi,
- Se povikuvaat site Makedonci, da ne koristat telefonski broevi od Cosmofon,
- Se povikuvaat site Makedonci, da ne trguvaat so grcki proizvodi,
- Se povikuvaat site Makedonci, da ne gledaat sportski natprevari koga nastapuvaat grcki timovi,
- Se povikuvaat site turisticki agencii da ne nudat turisticki aranzmani vo Grcija,
- Se povikuvaat site Makedonci, da gi vratat dobienite grcki vizi,

Kako rezultat na gore realiziranoto Grcija ke dobie makedonsko veto vo iznos od okolu 500 000 000 evra, godisno, i ke bide mnogu pokonstruktivna vo eventualnite pregovori. Se dodeka lelekame po svetot a trosime kaj niv ke bideme FIROM.
:salut:

dAj boze pola da te poslesaat, i toa veto ke e ogromno
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
јас не разбирам какви се тие ПИЧКИ "македонски" што идат и практично му го даваат лебот на некој створ (без разлика дали отишле на одмор или во некоја од нивните, погоре на форумот спомнати продавници или што и да е нивно), а тој створ да не ме признава за жив уште помалку за човек:nerv: ало бе. АЛОООООО. мене ако ме прашувате да сум местото на овие нашиве јас би ги викал гадовите ЈУЖНО МАКЕДОНЦИ во сите сфери на живеење, дали било спорт политика...што и да е:nerv:
идете пак:bravo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom