Филолошки факултет - Скопје

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Леле кое чекање, цели 2 часа пред шалтери, пукнав од нервоза. Значи на 5 септември резултатите.
Туку ме интересира дали откако ги дадовте документите на шалтер ви дадоа ливче со број? Мене типката ми рече толку, слободна си, а не ми даде ништо. :icon_conf
 
Член од
17 февруари 2007
Мислења
82
Поени од реакции
1
И мене не ми дадоа бројче. Т.е на никој не даваа
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Значи во ред е, по име и презиме ќе ги извадат резултатите. :)
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Само кај нас не давале бројчиња за разлика од економски и правен каде што ми рекоа дека давале...
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Ни мене не ми дадоа бројче....Али некако чудно ми изпогледа по документите си викам уште нешто ако ми фали и се убивам после толку чекање. Можда и сум попрајла муабет со некоја кајгаџијка додека чекавме :smir:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
А јас замисли ја изгубив уплатницата таму во редицата на тоа буткање и ми вика не можам да ти ги земам документите без уплатница, па ајде пак по банки за да платам одново. Лудила! :nesvest:
За среќа после 2-3 часот попладне немаше гужва, веднаш влегов.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
А јас замисли ја изгубив уплатницата таму во редицата на тоа буткање и ми вика не можам да ти ги земам документите без уплатница, па ајде пак по банки за да платам одново. Лудила! :nesvest:
За среќа после 2-3 часот попладне немаше гужва, веднаш влегов.
Тој шо седеше на вратата симпатичниот од ко влегов најде уплатница и името и презимето на глас ги кажуваше некоја Љубица, презиме не знам. И никој не се јави...дан беше ти таа? :smir: На еден па пред мене што беше на шалтер му вика не можеш да одиш на превод и толкување немаш два јазици учено...:nesum: греота се изначека сати за на крај јако да го сјебат
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Тој шо седеше на вратата симпатичниот од ко влегов најде уплатница и името и презимето на глас ги кажуваше некоја Љубица, презиме не знам. И никој не се јави...дан беше ти таа? :smir:
:uvo: Мојата е, само јас изгубив уплатница, Ѓургица кажал ама не слушнав никој да вика, ја барав после откако се расчисти гужвата и никаде ја немаше, како земјата да ја голтна. Ама ај памет за друг пат да внимавам повеќе.
А ти кои јазици ги избра? Правев муабет таму со битолчанки околу мене може и сме се виделе. :)

Инаку многу конкуренција на англиски и италијански годинава, се испотепаа кој да влезе.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
:uvo: Мојата е, само јас изгубив уплатница, Ѓургица кажал ама не слушнав никој да вика, ја барав после откако се расчисти гужвата и никаде ја немаше, како земјата да ја голтна. Ама ај памет за друг пат да внимавам повеќе.
А ти кои јазици ги избра? Правев муабет таму со битолчанки околу мене може и сме се виделе. :)

Инаку многу конкуренција на англиски и италијански годинава, се испотепаа кој да влезе.
Глува сум, кај ми се слушна Љубица, ама ај по 3 сати чекање се е можно :uvo: Да ептен имаше за италијански и англиски особено за англиски ко ќе речеше ко оси се туркаа сите:) Инаку јас одбрав германски и англиски превод и толкување. Ти?
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Глува сум, кај ми се слушна Љубица, ама ај по 3 сати чекање се е можно :uvo: Да ептен имаше за италијански и англиски особено за англиски ко ќе речеше ко оси се туркаа сите:) Инаку јас одбрав германски и англиски превод и толкување. Ти?
Македонска книжевност со македонски јазик. :)
Не зедов странски јазици, не одеа во комбинација со ова.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Абе луѓе од кога почнуваме со факс ние бруцошите знае некој? јас имам слушнато две варијанти до сега : некој вика на 1ви октомври друг на 15 септември.....
ај нека каже некој што знае....
merci d'avant....
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Од 1 октомври почнуваме, на 15/16 септември е втор уписен рок.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
ДОБРО БЕ, КЕ ИМА ЛИ РЕЗУЛТАТИ НА ИНТЕРНЕТ ОД ФИЛОЛОШКИОВ ИЛИ КЕ НЕМА?ДА ТИИБАМ 21 ВЕК СО КОМПЈУТЕРСКИ НЕПИСМЕНИОТ СВЕТ:bip::pop:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom