DotA совети - Генерално

Gohan

I (L) Fußball
Член од
14 февруари 2009
Мислења
420
Поени од реакции
14
Како да потврдам дека сакам да имам некого во мојата листа ме аднуваат и ништо не ми стасува кај треба да отидам ? :toe:
Nekoj ako te add,ke ti izleze desno vo kosot kaj so ti e casovnikot,edno zvicnice i ke odis Accept ako go sakas,ako ne ne :smir:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
абе тинкер 1в1 никој не го тепаааа ( хекс (у случај на лоши рефлекси и орхида може)) ако сака и мортред со 6 дивајна нека дое :baeh::baeh::baeh:
LOL. Ако сакаш да видиме кој ќе тепа. Ти со тинкер јас со баланар или магина во 1v1. Што сакаш имај нема да тепаш никогаш. Можно е само на почеток да тепаш дури кренам HP ама после....
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
LOL. Ако сакаш да видиме кој ќе тепа. Ти со тинкер јас со баланар или магина во 1v1. Што сакаш имај нема да тепаш никогаш. Можно е само на почеток да тепаш дури кренам HP ама после....
Ja bi rekol da se probash so potato.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
LOL. Ако сакаш да видиме кој ќе тепа. Ти со тинкер јас со баланар или магина во 1v1. Што сакаш имај нема да тепаш никогаш. Можно е само на почеток да тепаш дури кренам HP ама после....
Ти звучи познато терминот перма хекс?
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
LOL. Ако сакаш да видиме кој ќе тепа. Ти со тинкер јас со баланар или магина во 1v1. Што сакаш имај нема да тепаш никогаш. Можно е само на почеток да тепаш дури кренам HP ама после....
Нема melee херој, освен pudge кој може да го тепа тинкер 1в1 на страна. Како лагаш да дигнеш хп ако стојам позади твоите крипови и си ги тепам сите мои и сите твои? Кога јас ќе бидам 8 лвл, ти ќе бидеш 5.

Сепак, тинкерот е подобар за тимска игра. Сношти за 50 мин убив 500 крипа, имав BoT,shiva,vyse,bkb,linken,manta. Сакаш да пробаш со нафиден баланар да го убиеш овај тинкер ( не знам баш колку може баланарот да се нафида за 50 минути у пристојна игра ).
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Кој,мозе да ми даде линк за дота да ја данлодирам имам и Гарена ама си немам појма..?? ПОчетник!
ОнлИ Цс:smir:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Имба,купувам на Огре телепорт и не мава повеќе мултикаст.

Каков имбецилски баг.
Околу 25 пати пуштав комбинирано прва-втора,на крипци,херои,неутралци...ноуп,ништо.

Фрлам телепортот,се доближувам на првиот неутралец и види...одма мултикаст.
Морам да го цитирам Ламбе : Ех да можам да го вратам времето... :devil3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom