Кошаркарски куп на Македонија 2008

Статус
Затворена за нови мислења.

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Jas pak ke kazham...

Napred Lozari! Konecno i titulata kaj nas.
Не цитирам целосно за да не биде постот предолг.

Тимот на Струмица играше под голем притисок, промашија многу слободни фрлања на крај и направија грешки, ама мора да признаете дека беа подобри. Не е дека не можеја да го задржат резултатот, го држеа резултатот цело време. Имавте среќа, имавте поголема поддршка (нормално, се игра на домашен терен).
Фени шутираше тројки на секој напад точно, исфорсиравте и погодивте неколку од тие, тренерот на нашите ги советуваше да не одат на 3 по никоја цена.
Лани во Битола пак неправедно Вардар Осигурување ни го зеде купот пред нос, изнервирани кошаркарите не отидоа да си ги земат сребрените медали, заради тоа и оставија црна дамка во сопствената кошаркарска историја.
Било како било. Само прочитав коментар погоре кој губи има право да се лути и да плаче, ние не плачеме, спортски ви ја честитаме победата, ама знаеме кој е вистинскиот победник.
Не забележав баш најдобро ама слушнав коментари дека Самарџиев правел чекори кога ја погоди тројката, плус имаше уште неколку секунди време а кога се случи тоа тие рипнаа да се радуваат. Не велам дека Струмица за тие неколку секунди ќе направеше чудо, ама во кошарката не се знае ништо до последен момент.
На крајот паднавме и психички уште еднаш ќе кажам заради огромниот притисок. Знам која нервоза е, тоа се неверојатно стресни моменти за нив.
Ние обожавателите и навивачите ќе ги бодриме до крај, барем да успеат да бидат шампиони во сезоната како и лани.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Маршот и вие не го измисливте....можеби први сте го преработиле од делије ама неможат да се обвинат дека од вас го презеле...позз
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.539
Поени од реакции
47.985
Маршот и вие не го измисливте....можеби први сте го преработиле од делије ама неможат да се обвинат дека од вас го презеле...позз
тачно тоа си е така али пошто ние први го избацивме овде си се рачуна наш sd и не е срамота да превземеш мелодија ама и текст да земеш тоа е малоумно мене многу ми смета и кај на во група редовно се расправаме на темава али колку толку си имаме оригналност а за овие Лозари и Ајдуци више не ми смета нека крадат да ги ебам бар ке напреднат малце и нема да дават се едни исти песни...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Струмица шо изигра подобро изигра и тука нема шо..ама судиите ни га ебаа мамата со таа техничката :tapp: Честито За Фени!
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Ако има некој слики од петоко шо бевме кавадарци да му пушти многу ке ми се најди во живото :)
ова е еднисвтената слика што ја најдов зато помагајте :)
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
Едно прашање! Стварно ли полицијата тепаше струмицки навивачи? А и затоа судењето! Ако има некој снимено нека ти ја пушти утакмицата и гледај само 1 четвртина, да ги видиш двете лични шо ги досуди златевски (педерот со белата коса) на Ѓуров под неговиот кош.
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Едно прашање! Стварно ли полицијата тепаше струмицки навивачи? А и затоа судењето! Ако има некој снимено нека ти ја пушти утакмицата и гледај само 1 четвртина, да ги видиш двете лични шо ги досуди златевски (педерот со белата коса) на Ѓуров под неговиот кош.

Не да ги тепаа .. Ги посераа ... но тоа ке биде наплатено дупло во СТРУМИЦА .. а тој ЗЛАТЕВСКИ ни ја е*а мајката ... :nesvest:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Стварно не беше фер, али ако. Ова нека ви послужи како поука за следната година.
Поголемо мито за судиите, и не по една него по две тегли ајвар да им дадете. Една за во полуфинале, ама за финалето, две. Значи можи од сега да си тргнете по три тегли на страна.

Честитки за Фени.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Еви ги моите впечатоци од ова финале на куп.

Прво беше многу досадно иако јас како неутрален гледач кој сум гледал многу такви натпревари како во евро лига така и кај нас во домашно првенство (Пелистер - фени кога му ја дупнаа главата на судијата беше боља утакмица од ова финале) ми беше многу досадно прво плувреме. Едино последните 5 - 6 минути личеше на право финале и на дерби. Имаше голема борба и како да кажам дигнатиот нос на тасовски и останатите струмички кошаркари го изгубија овој натпревар, а давитков плачкото не можеше да с епомири со поразот и криви му беа судиите (Заштоне му беја криви кога водеше со 15 разлика?) Се на се добро е што некој нов го освојува купот и тоа е добро за кошарката, затоа што преголемото доминирање на Работнички ги избрка гледачите од салата и го правеше првенството а и купот не интересен. така да се надевам дека фени како лани струмица ќењ се пријави во евро куповите и достојно ќе не преставува таму.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
1
odgovor na prasanjeto Dali bea tepani strumicani od policijata?

da bea tepani. se sluci toa na krajot od utakmicata koga 3-4 ajduci bea pretepani od policijatai potoa vneseni vo malata sala vo koj nikoj ne znae sto im se desi ponataki.

a i koja navivacka grupa da bese nemase nikakvi teoretski sansi da pravi incidenti imase a da ne pomine bez tepanje imase 60 zelki i okolu 150- 200 policija kako i 40 dusi obezbeduvanje (securiti) taka da bravo za organizacijata
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Не треба да се цимоли
натпреварот беше одличен иако сум навиач на струмица
изгубивме поштено падна концентрацијата во последните 6 минути
погодиа по ред 3-4 тројки фени
и фати паника во тимот
имаше само една глупа пресуда на судиите
али јебига

ферски си изгубивме
одсгодина здравје прваци
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Сега ми се јави еден навивач на Чавезе и ми вика абе тие аеродромците многу убава песна имат ќе им ја украдиме.

Вие ли га смисливте Дале Чавезе бе ?
Таа песна ја пеат и на Бока навивачите, и на Мајнц навивачите, и уште многу навивачки групи, ама сигурно се ја украдиле од вас, нема што јаки сте.
Немој да се правиш многу паметен.Што кој к.р одма после нашето прво пеење на дале чавезе вие одма после неколку дена ја пеете истата.Што не ја промовиравте вие првви у Македонија?
А за тоа како ја пеете.....
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Не цитирам целосно за да не биде постот предолг.


Било како било. Само прочитав коментар погоре кој губи има право да се лути и да плаче, ние не плачеме, спортски ви ја честитаме победата, ама знаеме кој е вистинскиот победник.
Не забележав баш најдобро ама слушнав коментари дека Самарџиев правел чекори кога ја погоди тројката, плус имаше уште неколку секунди време а кога се случи тоа тие рипнаа да се радуваат. Не велам дека Струмица за тие неколку секунди ќе направеше чудо, ама во кошарката не се знае ништо до последен момент.
На крајот паднавме и психички уште еднаш ќе кажам заради огромниот притисок. Знам која нервоза е, тоа се неверојатно стресни моменти за нив.
Epa toa ti zboram devojko, padnafte psihichki, shto ne smee da se sluchi na eden prvak. Ako nekoj trebashe da padne fizichki, toa beshe Feni, pa da izgubefme so 30 razlika, a ne samo so 15.
A takva cestitka ne ni treba. "Aj cestita, ali ne zasluzuvate cestita, treba vie nas da ni cestitate." Ebati sportski duh. Ubavo si kaza CopyOfDeath, si prizna deka se bese fer i korektno. Taka da stvarno izleze koj gubi ima pravo da se luti i place. Sekoj si dobiva shto zasluzuva, pa ne sudete vie koj shto zasluzil. I pak ke kazam, stanuva zbor za dve dosta ramnopravni ekipi. Ali Feni ne go ima pobedeno Strumica? Samo na srekja ve tepame non stop i po zasluga na sudiite? Super bea sudiite dodeka beshe 15 razlika neli? Za toa Kavadarchani povekje vikaa "sudija peder" otkolku shto navivaa. I za toa na Kavadarchani 3ca od prvata petorka im imaa po 4 fauli, a od tie eden i ispadna predvreme. I za toa ni ponistija eden kosh plus i dopolnitelno slobodno frlanje bash na krajot. Ali pak ni se vrati toa vo naredniot napad. Se se vrti, se se vrakja. Don't hate, kje ve molam.
A za toa kolku sekundi imashe, samo tie vo salata kje znaat i igrachite. Znam ja slusnaf komentatorot kaza uste 12 sekundi, ali Samardziev sutna uste po 5-6 sekundi vo napadot, i posle pogledna nagore kon saatot, i pocna da slavi. Toa e greska na reziserot na natprevarot, trebashe da dade saat dole za da gledaat lugjeto pred televizorot. A i razmisli, ako imalo ushte 6 sekundi do krajot, nemashe da shutne Samardziev takov shklj shut bez da gleda, tuku kje dodadeshe. A i ne bi dozvolil da ostave 6 sekundi na saatot, za da ima vreme drugiot tim da vrati.

Aj dosta vekje serete i se zalite, beshe pomina, ostavete ni da si slavime za ovaa pobeda, i ne se obiduvate da ja unishtite. A za toa dali kje sakate da se dokazhite, kje ima vreme, pa ke vidime koj e bolje.
 
V

Viktoranius

Гостин
Едно прашање! Стварно ли полицијата тепаше струмицки навивачи? А и затоа судењето! Ако има некој снимено нека ти ја пушти утакмицата и гледај само 1 четвртина, да ги видиш двете лични шо ги досуди златевски (педерот со белата коса) на Ѓуров под неговиот кош.

Ај да ја разјасниме ситуацијата за тепањето.

Тоа тепање беше наредено од директорката на Фени Дивна Пешич поради одземаниот транспарент на Лозари во Струмица.
Желките не удираа, удираше кавадаречката полиција и тоа без причини. Почнавме да пееме ВО ЦЕЛА ТИКВЕШКА ОКОЛИЈА и за тоа јадевме пендраци. Едноставно не тепаа за ништо.

Лозари кога ќе дојдат во Струмица ( ако дојдат ) овој пат нема да им биде одземен транспарентот, туку ќе им го одземеме здравјето !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom