Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ме интересира рам за МТБ ништо екстра пр. како RAM HT 2 или сличен. Или пак ако некој продава солиден МТБ

Немате идеја ?
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Кај Лазе нов ХТ2 е окулу 7000 мислам, а ХТ1 окулу 5000...незнам точно.
Имам еден другар шо имаше ХТ2 шо му стои само, па ако го продава ке ти пишам на профил.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Кај Лазе нов ХТ2 е окулу 7000 мислам, а ХТ1 окулу 5000...незнам точно.
Имам еден другар шо имаше ХТ2 шо му стои само, па ако го продава ке ти пишам на профил.
Подобро да се најде цел велосипед бидејќи заклучив подобро цел нов/половен отколку да се замарам со ситници бидејќи нема да пасува се на тој рам. Само незнам дали ќе се најде нешто за 16 000 денари.
 
Член од
9 ноември 2008
Мислења
28
Поени од реакции
3
Дали некој знае каде можам да најдам road bike во Македонија?

Дали постои некоја продавница во македонија када што можи да се најди road bike од типот на Bianchi Brava, Trek 1000, Trek 1.2, Felt F90, Windsdor Bristol, Specialized Allez итн. ?

Ја најдов оваа продавница во скопје преку златна книга. Продавницата дава линк од trekbikes.com

Кросмак
Максим Горки 10/2, Скопје

Дали некој бил и може да ми кажи што всушност продавницата нуди?

Иначе јас сум од Прилеп и овде нема ниедна продавница за велосипеди, освен оние обичните од железо sobim, cross.

Фала однапред.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Слабо дека тука ќе добиеш одговор. И јас прашувам со месеци веќе ама залудно. Кај нас пазарот за велосипеди ти е една голема НУЛА. Во Бугарија и Србија како се организирани само да видиш...
Пробај преку сајтот на

http://www.probike.mk/

или

http://bikestop.com.mk/

да ги контактираш можеби ќе сакаат да ти средат нешто, ама не прашувај за цена :kesa:

Е да се пофалам зедов нов алу-велосипед со магнезиумска предна суспензија со штелување на тврдината, диск 160мм, Shimano Acera менувачи 24 брзини, алу-педали, Кенда гуми 2,1х26 (екстра меки)...

:pos2::pos2::pos2:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Денес се возив со велосипед со MITEMAN . Прошетав 2 села (добрејци и просениково) околу 10 км. :helou:
 
Член од
3 јануари 2009
Мислења
190
Поени од реакции
1
Порано се возев почесто со велосипед.Но го баталив,го немам возено 2-3 години.Вчера го видов така цел прашина,и ми се врати желбата пак да го возам.
 

ive

Член од
19 март 2007
Мислења
199
Поени од реакции
3
А може ли некој да ми каже т.е да ми даде календар на натпревари во Road Biking на територијата на Македонија?
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
За жал немам велосипед(моментално).Доколку би имал а се надевам дека за летово ке имам нема да се симнам од него.Ем не се загадува животната средина ем е здраво за развојот на телото и за добра рекреација.
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
најдобра рекреација е возње точак. кога немам работа по цел ден возам
 
Член од
6 декември 2007
Мислења
191
Поени од реакции
15
А може ли некој да ми каже т.е да ми даде календар на натпревари во Road Biking на територијата на Македонија?
И јас би сакал да знам. Ајде ако има некој???

Дури и би сакал да се натпреварувам доколку може во аматеркса класа :helou:
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Лани извозив околу 3,000км со велосипед. Со претходниот велосипед имав поминато 10,000+ км.
Оваа сезона се подновив со нов алуминиумски CROSS, 24 брзини, перфориран диск, амортизер (магнезиум), Shimano Acera опрема, Кенда гуми, дома имам опрема за бајкинг, ракавици, дрес и тн...:duel:
 

DarkEyE994

Возам-_-Точак
Член од
4 март 2009
Мислења
285
Поени од реакции
9
се развозувам кога ќе има време.
А го фана точко,го топе!!
 
C

Crazy Diamond

Гостин
јас денеска со едни другари од маало бевме до крстот на Водно.секојдневно го вртам Ново Лисиче и градов со велосипед
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
sekoj
dnevno do rabota i nazad....no ziveam najgore vo zgrada bez lift taka da veslanjeto do rabota e gola voda za skalite
 

Kajgana Shop

На врв Bottom