Веб дизајн, ваши страни

Giso`Yo

The Real YoYo
Член од
29 јануари 2007
Мислења
119
Поени од реакции
0
Епа ај и од мене нешто. Се работи за независен портал од областа на музичките настани и дешафки. Поврзан секако со истоимениот настан Гитаријада Гевгелија 2008.
Gitarijada.com , јас го работев дизајнот и хтмл структурата, друг базите и пхп-то. Исто така направен е и custom CMS.
Поздрав !
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Абе јас сакам да направам страна за клан, не да направам туку да ја закачам ако може да ми обајснете преку каде и како плс??
 

Кузма

Vamos Campeones
Член од
7 мај 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
Абе јас сакам да направам страна за клан, не да направам туку да ја закачам ако може да ми обајснете преку каде и како плс??
Колку што ги имам гледано клан сајтовите, сите се на php fushion или php nuke. Е сега, јас би ти го предложил нашиот македнски бесплатен хостинг www.mkd.net .
Кај нив во CMS скриптите, колку што можев да забележам нема ниту php fushion ниту php nuke, па ќе треба ти да си ги симнеш од интернет и да се ги upload-ираш на хостингот. Кога ќе го направиш сето тоа, пиши ни па да ти објасниме како да инсталираш една од нив, доколку незнаеш.
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Епа пробав преку мкд.нет ама не можам да уплоад ај дај линк што треба да слегнам.. :)
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Ок ќе пробам ако може преку таму супер ќе биде.. :) фала..
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Ако продоллжете со постирање на НЕ ВАШИ дела (готови џомла портали и темплејти, форуми и скрипти) ќе почнам со банирање од тема, крајно темава ќе се заклучи на неодредено време.

Последна опомена
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Не сум модератор ама ќе го цитирам модераторот:

deXterche напиша:
Ако продоллжете со постирање на НЕ ВАШИ дела (готови џомла портали и темплејти, форуми и скрипти) ќе почнам со банирање од тема, крајно темава ќе се заклучи на неодредено време.

Последна опомена
www.veruvam.com е Joomla портал, а и темплејтот е основниот што доаѓа со Joomla-та па нема шо да се коментира за страницата на оваа тема.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Мое дело :) http://gjoleapartments.mkd.net Ќе се купи и домејн наскоро.
Добра страница, но мој совет: кога правиш вакви сајтови кои се чисто за презентација мислам дека е најдобро да се чисто HTML.

п.с. Апартманите се супер, хехехе :)
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
Добра страница, но мој совет: кога правиш вакви сајтови кои се чисто за презентација мислам дека е најдобро да се чисто HTML.

п.с. Апартманите се супер, хехехе :)
Фала. Шо знам за чисто ХТМЛ. Нели треба кон web 2.0 da преминуваме :) Можеби е тоа така зошто не сме навикнати на вакви сајтови. Обично кога стегаме на некое дугме, очекуваме рефреш на страната :) Ако мислеше на времето потребно за вчитување...денес секој има брз интернет. Поздрав и спремај 50е од ден за првиот апартман :vozbud:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
O ветре, како е?
И дипломската ли ти е нешто слично?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom