Рок Фест 2008

Статус
Затворена за нови мислења.

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
NEXT GENERATION - Победници на Рокфест 2008.... Нека им е Честито Победата !!!:vozbud:
знаеФ сепак добри беа штета што не бев јбг, ај и јас да им честитам
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
VANDAL - Победници на Рокфес 2008... Нека им е честито победата. јес
 
Член од
17 март 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Хаха еве за сите што кењаа 2 недели по форумов дека собирале шмизли и уште не знам што за да гласаат за Next Generation дечките тепаа од жири!!! Vandal tepaa od publika, a vtori od publika Next Generation...освен ако немало шмизли у жири... хаха
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Хаха еве за сите што кењаа 2 недели по форумов дека собирале шмизли и уште не знам што за да гласаат за Next Generation дечките тепаа од жири!!! Vandal tepaa od publika, a vtori od publika Next Generation...освен ако немало шмизли у жири... хаха
лелееееее закоооооон:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:е победи еден од моите најомилени бендови во македонија, ај нека им е со среќа и нека имаат уште 1000 други победи како оваа:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
17 март 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Освен ако имало шмизли у жири да се поправам. =)

A sto napravija Parallel Universe???

Ne znam so napravija Parallel Universe ama toa so bese neli nagrada za najdobar gitarist na vecerta (nagradata bese Yamaha elektricna gitara) ja dobi nivniot gitarist.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Zuks напиша:
A sto napravija Parallel Universe???
гитаристот им зема гитара.
VANDAL ќе имале сфирка в МКЦ, кога сакале.
инаку шмизли...за момент помислив дека сум го утнал местото.
Паралел Јуниверз - пријатно ме изненадија.
Вандал - најдобри од бендовите шо се натпреваруваа на Рокфес
некст генерејшн - се кажува реакцијата на публиката (поготово таму меѓу првите редови па до средина негде)
Софар - не се слушаше жената (барем не како на полуфиналето) инаку в ред беа
Етоаин...- жалам што ќе го кажам ова ама...цитрони
 
Член од
18 март 2008
Мислења
43
Поени од реакции
0
Koj ispushtil- Next Generation, 3D, Jekyll, Furion, Forbidden Apple, na 19ti na CRE-ACT-IVE fest 01 vo Castro. detalno
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
haha ne ne gresis :D

revolt bea tie ako ne se lazam ali tie ne vlegoa vo finale
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
дада, револт беа тие, моја грешка:smir:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
мора да искоментирам неколку работи околу финалето.
Прва работа озвучењето беше многу полошо ама многу од тоа што беше доле ни монитор се слуша ни ништо среќа што сум невероватно музички талентиран и се одржаав у темпо:D:D:D друго исто така глеам се збори за некст генератион ( ја така си ги викам ) мене ептен ми се свиѓаат ама малце се поразлични од другите и нормално мора да се исќењаат нели, а каде ќе го ќењаат ако не на форуми, така да ич кур да не ве боли рок фест е напраен за да се распаѓаат бендови од него и кој ќе продужи го поминал тестот:D:D поздрав до сите на фестов имаше добри музичари.
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Не ве пратам шо зборите за Next Degeneration (у мое друштво така си ги викаме), ама како the f*ck може да победат од жири, шо се деси со Universe. Партал направија дечките и само гитара доби Дамир. Али ај коа можеа Етаоин лани да победат....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom