Фан Клуб: АБА

  • Креатор на темата Viktoranius
  • Време на започнување
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Абе одиме си гледаме, зошто да не одиме да гледаме кога нема што да правиме да го утепаме времето. A атмносферата што ја имаше кога играше Струмица ја нема а нема ни да ја има... ГИШ, доста говораш не си дојдел една утакмица да изгледаш на Беласица Ајдук ми се прааш :pos:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Абе одиме си гледаме, зошто да не одиме да гледаме кога нема што да правиме да го утепаме времето. A атмносферата што ја имаше кога играше Струмица ја нема а нема ни да ја има... ГИШ, доста говораш не си дојдел една утакмица да изгледаш на Беласица Ајдук ми се прааш :pos:
Мора ли да одам на Беласица за да сум Ајдук ? И од дека знааш дека не одам на Беласица,ти мош цела Струмица ја праташ кој шо дека оде ?
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Мора ли да одам на Беласица за да сум Ајдук ? И од дека знааш дека не одам на Беласица,ти мош цела Струмица ја праташ кој шо дека оде ?
Не, тебе најного те пратам... Најголем Ајдук се прааш се дигаш члме тука а те нема жив ни на стадионо ни у саалта... :tapp:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Не, тебе најного те пратам... Најголем Ајдук се прааш се дигаш члме тука а те нема жив ни на стадионо ни у саалта... :tapp:
Аман бе командире..од дека заклучи дека јас се дигам члме или шо и да ти значе тава..еден пост напишано имам на таа тема по тава ли ти е тај заклучок ?? кажано е од групата нема да се навива никојпат за АБА и готово,поединци кој сака нека си оде,тебе ич да не ти дрема куро дали одам јас или не..ако нешто ти пречам или сум ти под око имаш пп пишах ти кажи се кој си и шо си ке ја средаме,доста се сере на темата.
 
Член од
21 април 2010
Мислења
165
Поени од реакции
16
Тимчо, ајдуци ниту се навивале ниту пак ќе навиват за тај ебан протестански клуб. Шо се тиче мене там имат ного други задни намери, отколку шо се интересират за кошарка.
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
lesna i ubedliva pobeda na ABA nad eden od potencijalnite kandidati za opstanok vo ligata.Po tava sho go videh od statistikata Hasanov im bapnal okolu 30 kosha.Taj podatok ja ilustrira situacijata u makbasketot...nemam nishto protiv Mario,ama deckoto e okej igrac za 3-2 vtora liga,baven e,ima telefonski asistencii,shut tezok prosek,e u prva liga da dade 30 kosha,moze da se zamisle kakva prva liga imame...a i taj Stimson,garant u USA ne e igral ni za ekipata od negovoto maalo,sigurno im e nosil opremata,a tuka prv plej na ABA e.Ovaa godina aj ke im veruvame na Rajan i drushtvo oti opstanoko im e biten,ama za dogodina daj donesejte neshto posalam oti sepak Strumica zasluzuva da ima pokvaliteten klub, a ne rekreativci
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
dobra igra imavte protiv mzt ama vi treba eden centar deka onoj capel veze nemat i eden trener barem da se razbira neso
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
СТРУМИЦА ДА НЕ СЕ РАСПАГАТЕ,АМЕРИКАНЦИТЕ УШТЕ ВИ ГИ НЕМА
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.578
Поени од реакции
82.237
Клубот АБА потекнува од Струмица и се натпреварува во 2 македонска лига.
Моментално се наоѓаат на последното 11 место, но од полусезона се појачија многу и денеска ја забележија 2 победа над Неготино кој се наоѓа на 4 место на табелата, со резултат од 80 - 67. Во салата имаше околу 700-800 луѓе, што за 2 лига е супер.

Следната утакмица е со Хераклеа, и ќе ја добијат без сомнежи.
Напред АБА, да стигнеш до 1 лига, па да гледаме градско дерби.:wink:
Ха, ха, свашта ќе чуеш од децава...

Прво и прво, се пишува АББА и (второ) не е никаков клуб туку бивша музичкагрупа од Шведска.

Ги молам модераторите да ја преместат темава во соодветниот подфорум (музика).
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.406
Поени од реакции
2.510
Ха, ха, свашта ќе чуеш од децава...

Прво и прво, се пишува АББА и (второ) не е никаков клуб туку бивша музичкагрупа од Шведска.

Ги молам модераторите да ја преместат темава во соодветниот подфорум (музика).
ААААА???
Арно ти е? :jaj:
 
Член од
8 март 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
Ха, ха, свашта ќе чуеш од децава...

Прво и прво, се пишува АББА и (второ) не е никаков клуб туку бивша музичкагрупа од Шведска.

Ги молам модераторите да ја преместат темава во соодветниот подфорум (музика).
ШШшшшшшт .... Другар ... додека никој не слушнај бриши си мислењето ... Не се бламирај :P Пошо и чавките ако прочитат ќе ти се смеат :| :kesa::kesa::kesa:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Заебанција е ова некоја или стварно отидоа во аут?
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
zaebancija e...a ovoj muflonot so postot za ABA i pravopisot
me zbuni,ne znam dali se zezashe ili e seriozen
 

Kajgana Shop

На врв Bottom