Фан Клуб: АБА

  • Креатор на темата Viktoranius
  • Време на започнување

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Шо бе ке прават клуб ке прават невешто.... Треба други човеци да влезат за да се направе клуб, а не да викат свештенски лица од нивната религија и да се молат на тренинзите и после тренинзите:smir:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Zaev najverojatno,ako ne e i dogovoreno veke ke sponzorira vo Milenium,ekipata e prijavena za vtora liga i rabotata e skoro gotova...znaci Milenium vo vtora liga so decata,eventualno nekoj centar i tolku,bez nekoi pogolemi ambicii,tuku generacijata 93 da se ocelice,pa dogodina zdravje so dobra baza od niv samite,i bez samoubistveni skapi zasiluvanja,da se naprave stabilna ekipa za prva liga.
Za ABA ic ne mi se veruva tava,od pricina so sigurno znam deka Kozuv saka da igra u prva i imat mnogu seriozen i bogat sponzor,mabetite za Vitaminka i nejzinata zelba da vleva u kosarkata pak se aktueliziraa,i svarno ne znam na cie mesto ke ode ABA,a od druga strana Dzajmi mi kaza deka nema namera edno evro da dade za da igra u prva,taka da se e tolku neseriozno,kako mali deca da praat mabet.A inaku i amerite so se crkvenjacite,tenko predat,mnogu tesko da dadat salam para za seriozna ekipa...idejata im e vtoroligaskio kostur i dva tri nigera preku crkvata rekreativci basketasi kako taj so bese Vesli Fluelen li ili taka nekako...i ako bide nesto od tava,topovska hrana ke sme i predmet na zaebancija.Zivi da sme pa da videme,ama skoro da sum 100 posto siguren oti Dzajmi si igraa tasak i e neseriozen...pa slusajte mu ja izjavata,,ako ne pokanat ke igrame,,...pazi,pazi,ceka pokana,ne biva Lakers e ABA,pa da se povikuva na tradicija i minat trud.Pa i mene da me pokanat ke podzberam veteranite strumicki i ke igram,u najmala raka ke sme egal so ABA.Ama kak so e trgnalo u MAK Basketo,Amak,pa Rabotnicki,saa gledam i MZT go skamat,se e mozno
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Zaev najverojatno,ako ne e i dogovoreno veke ke sponzorira vo Milenium,ekipata e prijavena za vtora liga i rabotata e skoro gotova...znaci Milenium vo vtora liga so decata,eventualno nekoj centar i tolku,bez nekoi pogolemi ambicii,tuku generacijata 93 da se ocelice,pa dogodina zdravje so dobra baza od niv samite,i bez samoubistveni skapi zasiluvanja,da se naprave stabilna ekipa za prva liga.
Za ABA ic ne mi se veruva tava,od pricina so sigurno znam deka Kozuv saka da igra u prva i imat mnogu seriozen i bogat sponzor,mabetite za Vitaminka i nejzinata zelba da vleva u kosarkata pak se aktueliziraa,i svarno ne znam na cie mesto ke ode ABA,a od druga strana Dzajmi mi kaza deka nema namera edno evro da dade za da igra u prva,taka da se e tolku neseriozno,kako mali deca da praat mabet.A inaku i amerite so se crkvenjacite,tenko predat,mnogu tesko da dadat salam para za seriozna ekipa...idejata im e vtoroligaskio kostur i dva tri nigera preku crkvata rekreativci basketasi kako taj so bese Vesli Fluelen li ili taka nekako...i ako bide nesto od tava,topovska hrana ke sme i predmet na zaebancija.Zivi da sme pa da videme,ama skoro da sum 100 posto siguren oti Dzajmi si igraa tasak i e neseriozen...pa slusajte mu ja izjavata,,ako ne pokanat ke igrame,,...pazi,pazi,ceka pokana,ne biva Lakers e ABA,pa da se povikuva na tradicija i minat trud.Pa i mene da me pokanat ke podzberam veteranite strumicki i ke igram,u najmala raka ke sme egal so ABA.Ama kak so e trgnalo u MAK Basketo,Amak,pa Rabotnicki,saa gledam i MZT go skamat,se e mozno
Да да тоа за Милениум е точно.Другара сезона ќе играме 2лига со деца од 92,93 и 94 години:helou:
 
Член од
16 април 2009
Мислења
112
Поени од реакции
28
Ако веќе се откажува некоја екипа, можам да кажам дека со сигурност на Кожув ќе му биде понудено местото, бидејќи заврши 3то место. А во случај да се откаже некоја екипа, Кожув 100% ќе го прифатат.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Ништо од прва лига таа година., ке имаме барем две екипи втора лига и ке има дерби:vozbud::vozbud:
 

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
АБА сепак во прва лига, денекса се откажа еден клуб, мислам Плејмејкер.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
8.758
АБА сепак во прва лига, денекса се откажа еден клуб, мислам Плејмејкер.
епа одлично!!! Овче Поле ќе има уште еден "пациент" за оваа година :) добра екипа имате ама реално со тој состав ќе водите борба за опстанок
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Имаш некој подетални информации?
Да сигурно е ова,мислам за тоа дека Плејмејкер се откажале,спонзорот откажал и сите играчи се слободни...
Не знам за тоа дали Аба ќе игра ама ништо чудно!
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Да сигурно е ова,мислам за тоа дека Плејмејкер се откажале,спонзорот откажал и сите играчи се слободни...
Не знам за тоа дали Аба ќе игра ама ништо чудно!

Па кога се спомнуваше дека МЗТ ќе згасне, како прв кандидат за замена за влегување во Првата лига беше спомнувана екипата на АБА Струмица... добра екипа се, но сега за сега се далеку зад другите екипи... ако нешто не се засилат, мислам дека како што кажа Pupone ќе се борат за опстанок :toe:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Па кога се спомнуваше дека МЗТ ќе згасне, како прв кандидат за замена за влегување во Првата лига беше спомнувана екипата на АБА Струмица... добра екипа се, но сега за сега се далеку зад другите екипи... ако нешто не се засилат, мислам дека како што кажа Pupone ќе се борат за опстанок :toe:
Ќе видиме, мене ми кажаа порано дека ќе играле АБА во прва лига ете по се изгледа и ќе играт, и не зборете пред време дека ќе се борат за опстанок слушнав дека ќе се засилуват со нови играчи :wink:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
2 Американци има во АБА донесено. :smir:
 

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
епа одлично!!! Овче Поле ќе има уште еден "пациент" за оваа година :) добра екипа имате ама реално со тој состав ќе водите борба за опстанок
Сигурен си?
Бидејќи на пријателската утакмица вчера Аба изгубија само 2 разлика, плус имаат 2 играчи(црнци)нови, ке биде интересно.
:vozbud:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
8.758
Сигурен си?
Бидејќи на пријателската утакмица вчера Аба изгубија само 2 разлика, плус имаат 2 играчи(црнци)нови, ке биде интересно.
:vozbud:
абе сигурен сум бидејќи ја гледав утакмицата во која Овче Поле го контролираше мечот, на крајот се опуштија па имаа негатива од неколку поени на 2 мин пред крајот но потоа си ја сватија сериозно работата и за една минута направија пресврт и замисли Овче Поле не играше цело време со најсилниот состав, а околу црнците да ти кажам дека едниот што игра бек оној со брадичката нема веза, има убав шут ама не прецизен, додека другиот кој што играше крилен центар(14) тој е нешто подобар и би бил од корист за тимот
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ќе видиме, мене ми кажаа порано дека ќе играле АБА во прва лига ете по се изгледа и ќе играт, и не зборете пред време дека ќе се борат за опстанок слушнав дека ќе се засилуват со нови играчи :wink:
Мислам дека бев јасен...
ако нешто не се засилат, мислам дека како што кажа Pupone ќе се борат за опстанок :toe:
Сигурен си?
Бидејќи на пријателската утакмица вчера Аба изгубија само 2 разлика, плус имаат 2 играчи(црнци)нови, ке биде интересно.
:vozbud:
Ама вчера Овче Поле скоро цел натпревар играше без Ристиќ и Караџов и си пробуваа тактики пред почетокот на сезоната со неколку ротирања на играчите и нивните позиции... додека пак АБА играше како да се игра првенствена утакмица за бодови... цело време водеше Овче Поле со 7-8 разлика и на 5 минути до крај се опуштија и поведе АБА, но Овче Поле "додаде гас" и си победија... нека вие со среќа во Првата лига оваа година :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom