Татарите ни доаѓаат на гости...

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Абе ние да формираме партија, а колку ќе гласаат тоа е наша работа. Али на вас ви прпа батко. Ве страв. Немај да се повампират па после што ќе праите. А сакате ваша партија у Македонија, а Македонска таму не. Ејгииидииииии. Кај го има тоа бе?
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Па и нашиве сеа треба да купат некоја земја у тој крај и оп еден споменик на Александро! А?
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
велешки пички.......и предавничкА ВЛАДА
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Како бе од цел град не се најдоа 50-тина младичи да му ја здробат главата на Каракачанов и останатите. Не знам како го оставиле така да парадира таму. :toe:
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
изгледа сите велешани загинаа во солун..за времето на солинските атентатори...крајно сум разочаран од велешани..градот на Кочо Рацин изгледа е потонат во целокуната македонска летаргија...тоа е лошо :kesa::kesa:
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Стварно бе малце воспитна...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Како бе од цел град не се најдоа 50-тина младичи да му ја здробат главата на Каракачанов и останатите. Не знам како го оставиле така да парадира таму. :toe:
Па како ќе се најдат 50тина младичи од Велес кога повеќе од пола град му е борчлија на Каров за "фалц" или легален Букарски пасош.Се што мрда од Велес до пасош се дограби,таму е најголемиот неформален Бугарски конзулат во Европа,Битола и Скопје се само канцаларии за врски.Овде паѓа вистинската пара бе.Рипнале сега па бараат и по 2000 евра за фалц Бугарски пасош.Со еден ќе платат не само споменик,туку и мавзолеј.:(
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
vcera pisa eden bukar, deka ne ni e potreben skandal so to kucheto karakachanov.

i moram da se soglasam.

podobro sho nemalo tepacki, imame DRZAVA, dokolku drzavata ne go sredi toa, togas e vreme za "ajdutluk".
 
Член од
7 февруари 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
Како бе од цел град не се најдоа 50-тина младичи да му ја здробат главата на Каракачанов и останатите. Не знам како го оставиле така да парадира таму. :toe:
Toj Karakachanov e obikolil cela Makedonija koe znachi shto vsichki ste pichki.:vozbud:Dobre che ste vie che da mu se chuva imeto budali s bidali.:tapp:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
vcera pisa eden bukar, deka ne ni e potreben skandal so to kucheto karakachanov.

i moram da se soglasam.

podobro sho nemalo tepacki, imame DRZAVA, dokolku drzavata ne go sredi toa, togas e vreme za "ajdutluk".
Aбе само малку да го олабаеа визниов режим,па немаше ни Каракач ни никој да се прибере овде,ја користат состојбава со визново ГЕТО.
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Sramota, na makedonska zemja, podignaa tatarski spomenik, a baska celiot isprskan, more trebal nekoj na glava da mu se posere, barem da lici na nesto
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Држава ли е ова бе? На институциите мислам. Кај се ЕБР?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
Одвај чекам да се раздени!Да видам дали градоначалникот на Велес ќе си достој на зборот!
 
Член од
7 февруари 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
дојди ти го искинам тој сурат татарски , дојди да се прошеташ и јави се

GORAZDS

Mersi za pokanata.Ako dojda ti garantiram che moga i v liceto da ti pljuvam i nishto nema da smeesh da mi storish oti si strahlivec.:helou:
 
Член од
7 февруари 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
“Имајте предвид, че в'в Велес поне 90 % от строежите са незаконни. А и к'штата на кмета на Велес Аце Коцевски беше так'в строеж – незаконен, може би сега не е, откакто е станал кмет. Самијат Аце Коцевски започна политическата си кариера от партијата на Анте Маркович, последнијат југославски с'јузен председател. Партијата се казваше С'јуз на реформаторските сили на југославија”, напомни Канзуров.
http://www.focus-news.net/?id=n899720

Vidi se tova sa jugosloveski dela,na onez s promitite mozoci,a ne na makedonci.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom