СТОП ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО СО ГРЦИЈА

СТОП ЗА ПРЕГОВИРИТЕ СО ГРЦИЈА

  • Да се стопираат преговорите!

    Гласови: 273 83,2%
  • Преговорите мораат да продолжат

    Гласови: 55 16,8%

  • Вкупно гласачи
    328
Член од
22 март 2008
Мислења
40
Поени од реакции
0
oti e šipter...

PS: jaz ne piša na kirilica štoto sam bugarin , nemam makedonska kirilica i administratorite kje me banirat ako ioš edin pat piša so bugarska azbuka.
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
HolyGanGster, ти не си бугарин, ти си МАКЕДОНЕЦ од бугарија... а ако живееш во МАКЕДОНИЈА тогаш си бугарофил...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Абе зошто не сваќате дека во привремениот договор нема клаузула што кажува што ке се деси доколку една од страните ја прекрши? А ако се прекинат преговорите со Грција, ке биде доста заебано за двете страни, особено за Македонија. Имаме среќа што Џорџ Буш е на власт во Америка кој ја поддржува Македонија. Ако се прекинат преговорите, гарант Македонија нема да биде примена во О.Н. под уставното име, додека Буш е на власт... А кога ке замине, имаме големи шанси Америка да ни го заврти грбот!

Треба итно да се продолжат преговорите, притисокот е на страна на Грција, па имаме доста добри шанси за да прифатат име слично на Демократска Република Македонија.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Абе зошто не сваќате дека во привремениот договор нема клаузула што кажува што ке се деси доколку една од страните ја прекрши? А ако се прекинат преговорите со Грција, ке биде доста заебано за двете страни, особено за Македонија. Имаме среќа што Џорџ Буш е на власт во Америка кој ја поддржува Македонија. Ако се прекинат преговорите, гарант Македонија нема да биде примена во О.Н. под уставното име, додека Буш е на власт... А кога ке замине, имаме големи шанси Америка да ни го заврти грбот!

Треба итно да се продолжат преговорите, притисокот е на страна на Грција, па имаме доста добри шанси за да прифатат име слично на Демократска Република Македонија.
Privremeniot dogovor, ima striktno definirana opcija, dokolku edna strana go prekrsi, a toa e podnesuvanje zalba pred Megjunarodniot Sud vo Hag, za site pottocki od dogovorot(dokolku bidat prekrseni) osen prvata, t.e da rasprava za validnosta na samata donesena rezolucija.
Daj prvo procitajte go Interim Agreementot, pa potoa pisuvajte na forumov..

Citat:

F. FINAL CLAUSES

Article 21

1. The Parties shall settle any disputes exclusively by peaceful means in accordance with the Charter of the United Nations.
2. Any difference or dispute that arises between the Parties concerning the interpretation or implementation of this Interim Accord may be submitted by either of them to the International Court of Justice, except for the differences referred to in Article 5, paragraph 1.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.395
Поени од реакции
2.348
Хехе море како не сфаќате америка е ДВОЛИЧНА Буш е дволичен претседател пред пензија А АКО ДОЈДЕ БАРАК ОБАМА ОНАА ЦРНЧУГАНА НИ СЕ ИБА МАМАТА НА СИТЕ зошто барак е финансиран од грчки бизнисмени.... американците имаат направено договор со албанците на косово за поделба а по можност и целосно превземање на оваа пуста македонија грците играат само споредна улога тие се само пиунчиња како ќе им свирне Буш така играат И ДА ГО СМЕНЕВМЕ ИМЕТО И ТОПОНИМИТЕ И КУЛТУРАТА И ЈАЗИКОТ И ИСТОРИЈАТА ДА ЈА ИЗБРИШЕВМЕ И СЕ ДА СМЕНЕВМЕ ПАК СЕ ЌЕ ОСТАНЕШЕ ИСТО НЕМАШЕ ДА НЕ ПРИМАТ ВО НАТО како што реков грците се пиуни во гнасниот заговор меѓу Буш и албанските косовари за распарчување и одземање на Македонија, нас ќе не избркаат од сопствените домови( ќе се повтори егзодусот на егејците) бидејќи нема да има кој да се бори со албанците а и нема да има со што да се бори албанците имаат јака мафија која ги снабдува со оружје, а од друга страна тоа им одговара на американцие зошто целата индустрија за оружје ја држат кој друг ако не самите американци огромни суми на пари се у прашање...албанската мафија е меѓу првите во светот бизнисот со дрога цвета во косово косово е легло на оружје, дрога радикални групи и што уште не имаат доволно да си купат не 1 не 2 на знам колку уште американски претседатели косово е

ТЕМПИРАНА БОМБА У ПРЕВОД

договорот кој што го имаме склучено со американците може само за нас да се одрази негативно и да ни се врати како бумеранг или како сопствен камен по глава што викаат старите
ШТО МИСЛИТЕ ЗОШТО АМЕРИКА СКЛУЧИ БИЛАТЕРАЛЕН ДОГОВОР СО НАС????
Од многу едноставна причина за да не разбие одвнатре да може од наша сопствена територија албанските екстремисти да ги снабдува со оружје.....СЕ Е ОВА ЗАГОВОР А НАРОДОТ СЕ ЛАЖЕ КАКО ОВЦИ ВО ТРЛО СМЕ ЕТЕ ТОА И КЕ ОСТАНЕМЕ ЗАСЕКОГАШ :tapp:
ОВА Е ВИСТИНАТА
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Хехе море како не сфаќате америка е ДВОЛИЧНА Буш е дволичен претседател пред пензија А АКО ДОЈДЕ БАРАК ОБАМА ОНАА ЦРНЧУГАНА НИ СЕ ИБА МАМАТА НА СИТЕ зошто барак е финансиран од грчки бизнисмени.... американците имаат направено договор со албанците на косово за поделба а по можност и целосно превземање на оваа пуста македонија грците играат само споредна улога тие се само пиунчиња како ќе им свирне Буш така играат И ДА ГО СМЕНЕВМЕ ИМЕТО И ТОПОНИМИТЕ И КУЛТУРАТА И ЈАЗИКОТ И ИСТОРИЈАТА ДА ЈА ИЗБРИШЕВМЕ И СЕ ДА СМЕНЕВМЕ ПАК СЕ ЌЕ ОСТАНЕШЕ ИСТО НЕМАШЕ ДА НЕ ПРИМАТ ВО НАТО како што реков грците се пиуни во гнасниот заговор меѓу Буш и албанските косовари за распарчување и одземање на Македонија, нас ќе не избркаат од сопствените домови( ќе се повтори егзодусот на егејците) бидејќи нема да има кој да се бори со албанците а и нема да има со што да се бори албанците имаат јака мафија која ги снабдува со оружје, а од друга страна тоа им одговара на американцие зошто целата индустрија за оружје ја држат кој друг ако не самите американци огромни суми на пари се у прашање...албанската мафија е меѓу првите во светот бизнисот со дрога цвета во косово косово е легло на оружје, дрога радикални групи и што уште не имаат доволно да си купат не 1 не 2 на знам колку уште американски претседатели косово е

ТЕМПИРАНА БОМБА У ПРЕВОД

договорот кој што го имаме склучено со американците може само за нас да се одрази негативно и да ни се врати како бумеранг или како сопствен камен по глава што викаат старите
ШТО МИСЛИТЕ ЗОШТО АМЕРИКА СКЛУЧИ БИЛАТЕРАЛЕН ДОГОВОР СО НАС????
Од многу едноставна причина за да не разбие одвнатре да може од наша сопствена територија албанските екстремисти да ги снабдува со оружје.....СЕ Е ОВА ЗАГОВОР А НАРОДОТ СЕ ЛАЖЕ КАКО ОВЦИ ВО ТРЛО СМЕ ЕТЕ ТОА И КЕ ОСТАНЕМЕ ЗАСЕКОГАШ :tapp:
ОВА Е ВИСТИНАТА
Се сложувам со секој збор напишан -БРАВО
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Хехе море како не сфаќате америка е ДВОЛИЧНА Буш е дволичен претседател пред пензија А АКО ДОЈДЕ БАРАК ОБАМА ОНАА ЦРНЧУГАНА НИ СЕ ИБА МАМАТА НА СИТЕ зошто барак е финансиран од грчки бизнисмени.... американците имаат направено договор со албанците на косово за поделба а по можност и целосно превземање на оваа пуста македонија грците играат само споредна улога тие се само пиунчиња како ќе им свирне Буш така играат И ДА ГО СМЕНЕВМЕ ИМЕТО И ТОПОНИМИТЕ И КУЛТУРАТА И ЈАЗИКОТ И ИСТОРИЈАТА ДА ЈА ИЗБРИШЕВМЕ И СЕ ДА СМЕНЕВМЕ ПАК СЕ ЌЕ ОСТАНЕШЕ ИСТО НЕМАШЕ ДА НЕ ПРИМАТ ВО НАТО како што реков грците се пиуни во гнасниот заговор меѓу Буш и албанските косовари за распарчување и одземање на Македонија, нас ќе не избркаат од сопствените домови( ќе се повтори егзодусот на егејците) бидејќи нема да има кој да се бори со албанците а и нема да има со што да се бори албанците имаат јака мафија која ги снабдува со оружје, а од друга страна тоа им одговара на американцие зошто целата индустрија за оружје ја држат кој друг ако не самите американци огромни суми на пари се у прашање...албанската мафија е меѓу првите во светот бизнисот со дрога цвета во косово косово е легло на оружје, дрога радикални групи и што уште не имаат доволно да си купат не 1 не 2 на знам колку уште американски претседатели косово е

ТЕМПИРАНА БОМБА У ПРЕВОД

договорот кој што го имаме склучено со американците може само за нас да се одрази негативно и да ни се врати како бумеранг или како сопствен камен по глава што викаат старите
ШТО МИСЛИТЕ ЗОШТО АМЕРИКА СКЛУЧИ БИЛАТЕРАЛЕН ДОГОВОР СО НАС????
Од многу едноставна причина за да не разбие одвнатре да може од наша сопствена територија албанските екстремисти да ги снабдува со оружје.....СЕ Е ОВА ЗАГОВОР А НАРОДОТ СЕ ЛАЖЕ КАКО ОВЦИ ВО ТРЛО СМЕ ЕТЕ ТОА И КЕ ОСТАНЕМЕ ЗАСЕКОГАШ :tapp:
ОВА Е ВИСТИНАТА
Ajde dosta so paranoja....preterano e....A ako navistina mislis taka, barem spakuvaj se na vreme, da si odis...A kade ke odis????:toe:
 
Член од
22 март 2008
Мислења
40
Поени од реакции
0
čist bugarin od sofija sam si . :) običam makedoncite što sa luge so mantalitet i problemi kao bugarite , so edna kultura , ezik i pismenost. pozdravi!
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
čist bugarin od sofija sam si . :) običam makedoncite što sa luge so mantalitet i problemi kao bugarite , so edna kultura , ezik i pismenost. pozdravi!
дали си чист, незнам... кога последен пат си се капел??? Македонците и бугарите немаат ист јазик, бугарскиот е многу поган... а за која култура говориш ?
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
čist bugarin od sofija sam si . :) običam makedoncite što sa luge so mantalitet i problemi kao bugarite , so edna kultura , ezik i pismenost. pozdravi!
Гледам сам чепкаш таму каде што не треба .Ајде кога почна изјасни се децидно и точно .Искрено не сретнав до сега бугарин кој македонците ги поштува и прифаќа како посебен народ со јазик менталитет и култура без привезоци во комшии. Пиши јасно и гласно , си се пишал како историчар.
 
Член од
22 март 2008
Мислења
40
Поени од реакции
0
vo makedonija jaz ne sam istoričar , jaz sam profesor po istorija štoto vie haber si nemate kakva vi e istorijata. ne mi pravi zabeležki......


PS: nema bugarin koj smeta "makedončinjata" kako posoben narod.
 
Член од
22 март 2008
Мислења
40
Поени од реакции
0
:) kako tolko sakate da me nakeruvate makedonec - dobro! ioš 2-3 miliona bugari gi narekuvat makedonci + ili - edin nema da bide tolko golema zaguba :)
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
Хехе море како не сфаќате америка е ДВОЛИЧНА Буш е дволичен претседател пред пензија А АКО ДОЈДЕ БАРАК ОБАМА ОНАА ЦРНЧУГАНА НИ СЕ ИБА МАМАТА НА СИТЕ зошто барак е финансиран од грчки бизнисмени.... американците имаат направено договор со албанците на косово за поделба а по можност и целосно превземање на оваа пуста македонија грците играат само споредна улога тие се само пиунчиња како ќе им свирне Буш така играат И ДА ГО СМЕНЕВМЕ ИМЕТО И ТОПОНИМИТЕ И КУЛТУРАТА И ЈАЗИКОТ И ИСТОРИЈАТА ДА ЈА ИЗБРИШЕВМЕ И СЕ ДА СМЕНЕВМЕ ПАК СЕ ЌЕ ОСТАНЕШЕ ИСТО НЕМАШЕ ДА НЕ ПРИМАТ ВО НАТО како што реков грците се пиуни во гнасниот заговор меѓу Буш и албанските косовари за распарчување и одземање на Македонија, нас ќе не избркаат од сопствените домови( ќе се повтори егзодусот на егејците) бидејќи нема да има кој да се бори со албанците а и нема да има со што да се бори албанците имаат јака мафија која ги снабдува со оружје, а од друга страна тоа им одговара на американцие зошто целата индустрија за оружје ја држат кој друг ако не самите американци огромни суми на пари се у прашање...албанската мафија е меѓу првите во светот бизнисот со дрога цвета во косово косово е легло на оружје, дрога радикални групи и што уште не имаат доволно да си купат не 1 не 2 на знам колку уште американски претседатели косово е

ТЕМПИРАНА БОМБА У ПРЕВОД

договорот кој што го имаме склучено со американците може само за нас да се одрази негативно и да ни се врати како бумеранг или како сопствен камен по глава што викаат старите
ШТО МИСЛИТЕ ЗОШТО АМЕРИКА СКЛУЧИ БИЛАТЕРАЛЕН ДОГОВОР СО НАС????
Од многу едноставна причина за да не разбие одвнатре да може од наша сопствена територија албанските екстремисти да ги снабдува со оружје.....СЕ Е ОВА ЗАГОВОР А НАРОДОТ СЕ ЛАЖЕ КАКО ОВЦИ ВО ТРЛО СМЕ ЕТЕ ТОА И КЕ ОСТАНЕМЕ ЗАСЕКОГАШ :tapp:
ОВА Е ВИСТИНАТА

Super scenario za eden holivudski 'blokbaster' ... nema sto.
A da se prasas koj faktor (ekonomski, politicki, voen) , sme nie (Makedonija) , vo reginov i vo svetov , pa edna Amerika da ni se upikuva taka perfidno i taka zad grb da ni pravi opstrukcii?
Pa ako Amerika saka nas da ne nema , kje ne nema za eden den.
Neli gledate kako publici nashive politicari trchaat po Bush."On okom , nasive skokom".
Na Amerika i trebalo da podpisuva bilateralni dogovori so edna Makedonija , so cel polesno da ja raznebiti odvnatre. Pffff....
Nie edno shto sme sploteni vnatre ... sto da ti kazam.
Pocni od Petkovski, po Gerovski , preku Frchkovski ... pa se do Stardelov.
Daj malce , da ne se precenuvame.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom