Бугарија ја избрка Македонија

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ne kaza dali i finladcite beha loshi koga minalata godina pred cel svet vi narichaha FYROM?I te li sa dvulichni?
Ај бе не напињај!!!

Не се правдај со другите, бидејќи немате изговор!
Америка и Русија не нарекуваат МАКЕДОНИЈА зашто не се поистоветуваш со нив. Ама вие бугарите сакате да им глумите ортаци на Грците и гзот да им лижете.

Така марш на Грчки форум!
 
Член од
7 февруари 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
Ај бе не напињај!!!

Не се правдај со другите, бидејќи немате изговор!
Америка и Русија не нарекуваат МАКЕДОНИЈА зашто не се поистоветуваш со нив. Ама вие бугарите сакате да им глумите ортаци на Грците и гзот да им лижете.

Така марш на Грчки форум!
I nie vi narichame Republika Makedonija.Vo bileteralnite odnosi nema da namerish dokument na koj da ste narecheni ot nas FYROM.:baeh:
 
B

Borg_Drone

Гостин
Ајде - одкога чекам да го воведете англијскиот ?! :helou:

Па ти само изрази желба не е проблем и јас сум за да се воведе тоа правило(дозволени јазици само да бидат македонскиот и англискиот), се надевам дека администраторите ќе го прочитаат вашиот пост....:wink:


I nie vi narichame Republika Makedonija.Vo bileteralnite odnosi nema da namerish dokument na koj da ste narecheni ot nas FYROM.:baeh:
Си кажа што си кажа..
Ајд мрш сега во Централна АЗИЈА!!
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.186
Поени од реакции
5.119
Lugje slusnav na vesti deka i Rusija e na stranata na Grcite , ne gi znam rabotite , dali otsekogas bile ?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Lugje slusnav na vesti deka i Rusija e na stranata na Grcite , ne gi znam rabotite , dali otsekogas bile ?
Русите биле на страната на Грците,да.
А и у принцип секогаш се на страната што не е Македонија.
 
B

Borg_Drone

Гостин
На мене ми е интересно како ке ви нарекуват Србите на Евровизијата во Белград ? :toe:

Но, надевам се дотогаш да се оправите со грците и проблемот да не постои повеке !
Па дали навистина ке има Евровизија во Белград ? :toe:
Ме боли стапот и за сврбите и за бугарите и за грците , и за албанците...( со сета почит кон оние што се исклучок....ретките што се 1% за нив тоа правило не важи)
Ја реков сите во една корпа и сите да ве испозапалат.....

Ајд сега и ти мрш во Централна Азија, барај си ги корењата таму.......
И кажи ми ако го најдеш гробот на Хан Кубрат......
Да одам после тоа и ЛИЧНО ДА МУ СЕ ПОСЕРАМ НА ГРОБОТ:vozbud::smir:

ОФФ
Простете на изразот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom