Бугарија ја избрка Македонија

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Не е само авотрот и јас од истиот член веќе од поодамна добивам пораки последна беше оваа со песнва што не ја прочитав..
Кажет ми како да го пцујам од сега пошто веќе стврано нема што не му спомнав:bbor:
Ухх значи не сум бил единствен на пик хаха прости татари..и мене ми ја пратија “лириката“ хахах

ама ова беше најдобриот ПП од јузер ПИТО:

sveta vi znae mnogo dobre koi ste i sto ste be tap enicar.Vie ste bulgari s psihicni problemi t.nar Bucefalizam.ama ia da te pitam az nesto tebe.ste mi dadesh li adresa na maika ti obestavam ti da ia eba iako ste ti se rodat bratceta ymni bulgarceta ne prosti makedoniski seliani kato tebe.

:kesa:


Иначе ПИТО има 0 мислења :jaj:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Не ги разбирам...нели не признавте под уставно име,за кој ѓавол сега се правите на удрени...или што во ЕУ сте па сте главни,пу пу не важи признавањето...банирање не за вас но протесна нота сигурно...и заземете став еднаш засекогаш да си знаеме на што сме со вас...барем за името ако не за ништо друго
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
О колку се патетични ни самите не се свесни.
Више не се ни нервирам, прашалници имам над глава. Се чудам како може да се собрани во една држава толку глупи луѓе.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Ухх значи не сум бил единствен на пик хаха прости татари..и мене ми ја пратија “лириката“ хахах

ама ова беше најдобриот ПП од јузер ПИТО:

sveta vi znae mnogo dobre koi ste i sto ste be tap enicar.Vie ste bulgari s psihicni problemi t.nar Bucefalizam.ama ia da te pitam az nesto tebe.ste mi dadesh li adresa na maika ti obestavam ti da ia eba iako ste ti se rodat bratceta ymni bulgarceta ne prosti makedoniski seliani kato tebe.

:kesa:


Иначе ПИТО има 0 мислења :jaj:
Не се замарај и мене ми го пушти истото.Кај да е ќе му го исклучат интернетот во лудницата.:pos2:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
О колку се патетични ни самите не се свесни.
Више не се ни нервирам,прашалници имам над глава.Се чудам како може да се собрани во една држава толку глупи луѓе.
хехе каков феномен њали? :helou:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Мистичен, не е далновидно да се брани идентитет с насаждане на омраза.
А со што се брани, со цвеќиња? Со песна и љубов? Збориме за некој кој те негира дека постоиш, нормален резултат на тоа е омраза кон него.

Знам, много е лесно и дава резултат. Редиците са сплотени, националното чувство е на висота и т.н. Но каква е перспективата???
Перспективата е дека за негаторите нема перспектива. Според тебе, која би била позитивната перспектива? Да клекнеме на лагите?

ште се реши даден проблем, и ште т'рсим с'здаването на нов за да провокираме патриотарство и укрепване на идентитета. И се влиза в една спирала от кризи.
Тогаш, не се мешајте во туѓ идентитет и не генерирајте кризи. Многу е едноставно. Гледајте си го вашиот идентитет.


Затова казах - не т'рсете проблемите, решете сегашните и си живејте живота.
:smir:
И јас затоа кажав, не генерирајте кризи поради болни апетити кон идентитет на друг народ. Живејте си го животот, гледајте си во вашиот двор, не кај комшијата.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Очигледно често одиш на бугарските форуми и посебно на ВМРО ?! :wink:

Да, отидов со намера да се запознаам и дружам, ама кога видов што зборуваат и како........тогаш ми се згрози...и сватив дури тогаш дека сте ептен опседнати со нас..
Значи гледаш пак јас сум отишол со добра намера...не сум отишол да јадам трици за бугарите..........и за историјата.......

А вие......како сте ми возвратиле....???
Тоа додуша таму го направив зошто видов тука цело време доаѓате мрсите муда, и сакав да знам дали сите бугари се такви........
И на крај испадна тоа што го викаат сите, ИСТИ СТЕ...
И не ги вади Работите од КОНТЕКСТ...постирај го цел пост..


Јас реков на секој мочан форум вие имате форум Македонија..
Преопседнати сте со нас..одете одморете..


И ќе ти говорам колку што ми душа сака...
Зошто вие сте такви НЕ ЈА!
Лицемерни, и дволични....
Банирајте ги сите татари заради ова што го направија со нас на саемот...како одговор...
 
Член од
7 февруари 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
Не ги разбирам...нели не признавте под уставно име,за кој ѓавол сега се правите на удрени...или што во ЕУ сте па сте главни,пу пу не важи признавањето...банирање не за вас но протесна нота сигурно...и заземете став еднаш засекогаш да си знаеме на што сме со вас...барем за името ако не за ништо друго
Uvazaema!Finlandija nali i tja vi e priznala pod ustavnoto ime?Shto ne se prasha na Evrovizia shto vi narichaha FYROM?Kolko ot tez de psuvat psuvaha finlandcite togava?I ne samo te a site!Takov dogovor ste si podpisale s grcite.Na megunarodni projavi trebva da se narichate FYROM-tui e podpisal vash Kiro Gligorov i toz dokument se oshte e v sila.
 
Член од
7 февруари 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
Читате ли го убаво материалот од "Вест" дека проблемот е дошел од Грција, а БГ само е МОРАЛО да ги почитува правилата на мегународните организации и изјави ? :toe:

Нека п'рво се чита, па тогаш да се коментира ! :smir:
Shto im e da chitat.Tui e rabota za budalite.Te si znajat sichko.Vaznoto e da ima za shto da se psuva.:vozbud:Spomenavat po 10 pati na den majkite na site sasedi i si branat indentiteta.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Банирајте ги сите бугари како одговор на ова..
Јас додуша мислам дека тоа е најдобро решение....доаѓаат се прават нешто што не се.....
Дволични се сите, сите се такви......во иста корпа и со србите, и со грците, и со албанците....

Сите заедно во иста корпа да ги стават и све да ги испозапалат......
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Е ти от самото начало това сакаш. Затова и пусна темата.
јавно напослед'к нјамаш аргументи в дискусиите и не ти остана ништо освен да провокираш.
Аз п'к предлагам канта на темата. Видја се че никој не чете и не разбира с'штността на написаното в'в вестника.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
За жал е точно така !
Ајде бе не ми се правите добри, не замарајте.
Преку глава. МОРАЛО така да се постапи? А бе како не!!! Единствено нешто што мора да се прави е да се умре!
 
Член од
7 февруари 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
Ајде бе не ми се правите добри,не замарајте.
Преку глава..МОРАЛО така да се постапи?А бе како не!!!Единствено нешто што мора да се прави е да се умре!
Ne kaza dali i finladcite beha loshi koga minalata godina pred cel svet vi narichaha FYROM?I te li sa dvulichni?
 
B

Borg_Drone

Гостин
Е ти от самото начало това сакаш. Затова и пусна темата.
јавно напослед'к нјамаш аргументи в дискусиите и не ти остана ништо освен да провокираш.
Аз п'к предлагам канта на темата. Видја се че никој не чете и не разбира с'штността на написаното в'в вестника.

Јас ти дадов одговор.....ти си тој што нема аргументи...
Сум отишол еднаш да видам и тоа на почетокот кога почнав да одам на форуми да видам колку се добри бугарите(зошто гледам цело време напаѓаат по македонски форуми па сакав да видам дали се сите такви, ама тоа ти е сите се такви Живкова пропаганда) спрема македонците, и на крај имаше што да видам.....
Исто лајно сите до еден,....
А и не се секирај, кога видов дека ме прават нешто што не сум одма почнав да ги пцујам....па го напуштив за кратко време тој форум зошто разбрав дека сите се психички пореметени на тој форум..
Без навреда..
Али одморете ова најискрено ви го кажувам.....дај им предлог на тие вашите блгарски модератори и администратори нека ги избришат тие форуми Македонија.....нека гледаат на Маика им Блгарија да и чури право оџакот...нека не се замараат толку со Македонија

Не те разбрав!Овде јазикот е МАКЕДОНСКИ!

Треба едно правило според мене да се воведе..
Дозволени јазици на форумов да бидат само македонскиот и англискиот...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom