ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Мисирков, мислиш дека му е гајле на некој за уставното име???
Еве сега се препукувам со други(од друг форум), викаат дека Демо(Н)кратска им било прифатливо име....
Јас им викам, Знаме сменивме, устав сменивме па сега и име.....
И дека редно време е да се повлече граница..
Они..
Па ништо не губиш со тоа........
Господи боже...
za zal i edni od mojte najbliski prijateli i rodnini razmisluvaat taka ..."mi e gajle za imeto ako imam pari vo dzepot " so se zamaras so tie raboti ..epten si glup" i takvi izjavi ....i posle se cudime kako albancite se poveke pobeduvaat i dobivaat ..tie se slozni a nie sme seirdzii ....nasite predci se prevrtuvaat vo grobovite sega
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Предлогот на Република Македонија за нивната Македонија е да ја прекрсти во Бела Македонија или Егејска Македонија, така овие проблеми ќе бидат надминати. Грција има проблем со името, не Македонија :vozbud:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Кога ке видите во принцип, Демократска Република Македонија не е лошо. И тоа ке бидеме така само за грците и за меѓународните заедници. За сите други земји ке бидеме Република Македонија. Југославија прво го сменила името во Федеративна , па потоа и + Социјалистичка па нема веза.
Он топик :
Што се деси со кривичната пријава?
ти ќе се викаш за твоите комшии и твоите пријатели ЧОВЕКОТ Петко и ќе ти пише во личната карта ЧОВЕКОТ Петко, а дома смееш да се викаш Петко и тоа поради тоа што комшијата не му чинело како се викаш :tapp::tapp::tapp::tapp:

што тебе к*р те боли за кривичната пријава ?:baeh: има кој да се грижи за тоа, додека ти би ја поштувал твојата Мајка Македонија и да не шириш глупости, туку да се налагаш сите да го имаат ставот да си ни остане РМ :wink:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Мисирков, мислиш дека му е гајле на некој за уставното име???
Еве сега се препукувам со други(од друг форум), викаат дека Демо(Н)кратска им било прифатливо име....
Јас им викам, Знаме сменивме, устав сменивме па сега и име.....
И дека редно време е да се повлече граница..
Они..
Па ништо не губиш со тоа........
Господи боже...
Имаш право, во школо на едни што им кажав да излезат вчера на протестот ме прашаа "А ќе има некој познат таму?"
Каков познат да ви се сневиди во децата, државата ќе ни ја продадат вие Врчакот и Нонето ги барате да ви се лигават на микрофон.
И младинава е расипана, толку им се разбудила националната свест.
 
Г

Гоццццце

Гостин
ти ќе се викаш за твоите комшии и твоите пријатели ЧОВЕКОТ Петко и ќе ти пише во личната карта ЧОВЕКОТ Петко, а дома смееш да се викаш Петко и тоа поради тоа што комшијата не му чинело како се викаш :tapp::tapp::tapp::tapp:

што тебе к*р те боли за кривичната пријава ?:baeh: има кој да се грижи за тоа, додека ти би ја поштувал твојата Мајка Македонија и да не шириш глупости, туку да се налагаш сите да го имаат ставот да си ни остане РМ :wink:
Види, јас бев и сум ЗА Македонија да го задржи уставното име, но кога ке мораш , најдобро е овака.Но знам дека доколку не се согласиме за името , гадовите ке опнат вето , значи нато здравје другпат, а и ќе имаме притисок од косово и нашите албоси (читај барање и припојување територии, и слично) .
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
:nesvest: ништо не се мора ;) јас ти предлагам да фатиш да не се мешаш повеќе во овој дел. ти предлагам http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=18940 и не иди повеќе овде. НЕ :nenene: ти ни штетиш на нас Македонците а ако толку сакаш ново име, иди кај грците можеби ќе те прекрстат тие тебе
 
Г

Гоццццце

Гостин
A доколку бираш помеѓу територија и име што ке одбереш?Бегаш од реалноста.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
дете, тебе не ти е арно. на политичарските спонзорирани телевизии ти тоа го веруваш ? :pos2:
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Види, јас бев и сум ЗА Македонија да го задржи уставното име, но кога ке мораш , најдобро е овака.Но знам дека доколку не се согласиме за името , гадовите ке опнат вето , значи нато здравје другпат, а и ќе имаме притисок од косово и нашите албоси (читај барање и припојување територии, и слично) .
Ништо не мора. Мора само да се умре.
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Што мислите бевме над 2000души вкупно од плоштад и пред грчка амбасада???
п.с Ако се организира уште некој протест за МАКЕДОНИЈА кажувајте побрзо
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
прееска најавија на телевизија, дека некој najavil протест за 2-3 дена.. :vozbud:ама нема кој да иде да протестира! поради тоа што вие се сложувате со менување на нашето име, за кое што вашите баби и дедовци биле убивани! :nenene::nenene: луѓето со таков став, за мене биле и ќе останат како добри бугари, срби или грци. ама и не како добри Македонци
 
B

Borg_Drone

Гостин
Имаш право, во школо на едни што им кажав да излезат вчера на протестот ме прашаа "А ќе има некој познат таму?"
Каков познат да ви се сневиди во децата, државата ќе ни ја продадат вие Врчакот и Нонето ги барате да ви се лигават на микрофон.
И младинава е расипана, толку им се разбудила националната свест.

:vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2:

Што не им кажа дека Нимиц лично ќе дојде на плоштад....ќе дојдеа од мерак да му свирнат по неколку ластици..
А и да им кажеше дека ќе се дели гага парче торта и по една порција 10-ка со кромид...да видиш што ќе направеа...немаше ни да прашаат ...ќе ти кажеше само...
ИДАМ!!:pos2:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
ps. на телевизија прееска гледав, била анкета го прашувале народот, дали СЕ за промена на нашето име. 87% беа против. значи и ти припаѓаш во тие! АХА! ти си овде непожелен со такво мислење! :pusk:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom