ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
104
Поени од реакции
1
Ne mario, ne begav, zashto nemorav, ti teknue? Jas koga bev pred grcka vie bevte po doma, ili nekade se pijanchevte. Nema veze, licnite stvari na strana. Aj sea kazi mi, shto dobivme so krsenjeto? Samo da ne zborat po televizja? Treba malku da se civilizirame be ejjj, zashto da bideme ko siptarine, da ne znaeme za samo kontrola? Na miren nacin se moze da se postigne! Idete pak krsete,tepajte prajte! Go obrukavte organizatorot na protestot, bravo, a zaradi nego dojdoa i tvoite drugarchinja sto krsevte! Da nemashe organiziran protest, nemashe da bidete pred grcka, kje gledavte liga na sampioni po doma
 
B

Borg_Drone

Гостин
Гоца во која толпа беше??
Таа со големото знаме???
Зошто и јас бев со таа и јас таму не приметив инциденти...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
104
Поени од реакции
1
ова е преземено , јаска бев во другата толпа со знамето, се беше мирно и спокојно . луѓето од автомобилите не подржуваа ...
кога ги прочитав бурек и останати новинари (чест на исклучоци) сватив кој се и што се ...
Eve sto tocno bese!
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Поздрав до сите кои вчера вечер го изразија своето незадоволство за промена не името не плоштадот Македонија.
Протестот беше одлична идеа браво на Serpico и компанија :smir:
 
B

Borg_Drone

Гостин
Pa ne si primetil incidenti zashto nemashe..... Samo 2 flashi zavrsija vo ogradata na ambasadata i tolku beshe!

Па не, зошто знам дека цела улица што водеше до 7-ца и до влезот на грчката амбасада беше блокирана...

А и на нас ни беше така подалеку амбасадата и не приметив да фрла некој со камења...
 
B

Borg_Drone

Гостин
Поздрав до сите кои вчера вечер го изразија своето незадоволство за промена не името не плоштадот Македонија.
Протестот беше одлична идеа браво на Serpico и компанија :smir:
Фала богу, еден асален коментар....
Досега приметив само плукање и јадење трици....
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ајде помина,нема враќање назад.Убаво беше да се видат толку Македонци собрани за иста цел.Уште еднаш браво за трудот на организаторите.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
jaska бев до оградата на гаражата , тука не сопреа обезбедувањето беа љубезни со нас , од кај мене се гледаше спротивната толпа , видов како ги туркаа првите редови , прокоментирав само да не се испровоцира толпата , но две шишиња веќе летаа во воздух и удрија во оградата . Потоа по пауза од 5 мин фрлија уште 3 толку беше .
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Значи подобро ви беше да седите пред грчка амбасда цел месец на +40 за да одите во егејска Македонија кај родините и на нашето море.
Подобро ви беше кога ви иструраа фраби врз колите
Подобро ви е кога ви идат со клуч и ви го стргат знакот МК на колота
Подобро ви е кога ви лепат лепенки на колата

Браво за тие пред грчка амбасда мирен протест е протест без човекчи жртви

Мирен протест не прават ни екологистите

И да ја запалите 10 пати грчката амбасада пак ќе биде изградена од наши пари што ги даваме за визи

Коренот се брани ало
БРАВО БРАВО за протестот

А новинирате нека дават со косовска митровци и за изборите во Пакистан најголема катастрофа во Македонија се
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Ме потсетивте на 1997, јас втора средно, губење часови може месец дена.
Шатори, муабети, ангажман, патриотизам. Беше убаво.
Може нешто слично треба да направите. Блокада од млади, секојдневно.
Таман овие кои се попалени со матурскиот испит да се искористат:)
 
Член од
23 јануари 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
abe sramota toa so se sluci vcera ,vaka li sakate da go branite imeto ? so 1000 luge na protesti i huliganstveno odnesuvanje sramota golema ne nova makedonija tuku zimbabvia treba da se vika ncncn
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
Од протестот

Се вратив од протестот пред едно два три часа. Дури сега пишувам, зошто немав интернет до сега (факинг мтнет факерс).
Инаку, се се одвиваше добро според мене. Имаше огромно Македонско знаме со карта на цела Македонија, и го носевме по улици, преку влада до грчка амбасада и назад. Некој ќе рече: ауу неорганизирано, па хулигански, па не знам што. Баш ми е галје за тоа.
Само ми е жал, кога тргнавме пред грчка амбасада и ни излегоа војници со митралези, што не им се фрливме, туку постојавме малце и си отидовме. Војнициве демек, имитираат царска гарда за време на протестите во Русија на почеток на 20 век, па ќе стрелаат во народот. Без врска бе, требаше да им се пуштиме. Ама ај, да не правиме голема работа од тоа.
Важно добро беше: пеевме песни, веевме знамиња, Јанко двапати ме даде со блузата Македонија на телевизија (таа за која пишував во првиот мој блог пост). Интересна работа биле овие националистички протести, треба почесто да ги има.
П.С. Јанко нека не јаде бурек (то ест суџук), не отидовме пред Американска амбасада.



преземено
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom