ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
БРАВО МАКЕДОНЦИ !

Оставете новинари , самите знаете дека повеќето од нив се измамници . Со овој протест МЛАДИНАТА ПОКАЖА И ДОКАЖА , ДЕКА НИКОЈ НЕМА ЛЕСНО ДА ПОМИНЕ , АКО СИ ПОИГРУВА СО ИДЕНТИТЕТОТ НА МАКЕДОНЕЦОТ !

ГРКИНКАТА ЈА СВАТИ ПОРАКАТА
БЕЛА МАКЕДОНИЈА Е МАКЕДОНСКА
ОБЕДИНЕТА МАКЕДОНИЈА Е ПРАВО НА МАКЕДОНЦИТЕ

СВЕТОТ НИ ГИ ОТВОРИ ПОРТИТЕ СО ПРОГЛАСУВАЊЕТО НА КОСОВО!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ок народе дајте да резимираме... Серпико направи прекрасна и воодушевувачка работа за толку краток период успеа да собере и да организира - да не дигне и да не натера да се заангажираме да сториме нешто за својата земја - да го искажеме нашиот став кој дефинитивно не беше да се урла на канцеларијата за врски на гејлада. Целата беше МИРЕН ПРОТЕСТ очигледно нешто што поптполно не одговара со замислата за "мирен протест" на некои..... Имаше прекрасна организација кога на Тв го видов огромното знаме се чуствував прекрасно се течеше по ред онака како што беше договорено на форум но тоа што се случи е едноставно невозможно да се спречи кога се собира толкава народна маса... едноставно ќе се соберат поголема група истомисленици и тоа е..... колку сака редари да имало тие пак ќе се провлечат, еден по еден и пак ќе се соберат.... сега друга е опцијата тие истите да биле организирани претходно да удрат таму каде што не треба и кога што треба најмалку.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Јас во 6:10планирав прво да јадам па да идам на плоштад...отидов во 7ца, и кога излегов слушнав од спротива комити пеат...наеднаш се собра многу народ и почна да се пее.
Повеке имаше девојки одошто мажи.

И полицијата не маваше...добиа наредба да го расчистат просторот окулу амбасадата и не избркаа. После тоа дел отиде кај влада дел се врати на плоштад.

Единствено не требаа камењата, друго се беше добро.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
баш ХАХАА..автогол..радувајте се

апокалиптико, за на плоштад нема збор...собирот беше злоупотребен
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
не требало по грчката амбасада туку по нашата влада. која што на вестите кажаа дека 90% Позитивно одговориле дека ќе прифатат... значи не е РМ. биле ЗА некој предлог кој што нејќат јавно да го објават!!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Sto ripate be. Bidna. kako i sekogas, taka i sega, sekoj sobir ima mal del plevel.

Cestito za organziacijata, ama kade steee makedoncinjaaaaaa......malku, malku!

Cest za tie koi dojdoa/otidoa, bea, no malku.
Imeto se brani so iljadnici, stotici iljadi gragjani, ne so stotici do iljada.

Bez ogled sto predlogot e DRM, a so mali bukvi pisuva deka ke se koristi vo intl. organizacii i ke im se preporaca na zemjite taka dani se obrakaat i bilateralno i sto nasive se mislat kako da ne go odbijat, na najbezbolen nacin za niv oti foteljata e meka i ubava, a koga ja nemas, boli.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
АКО САМО СЕ ОСМЕЛАТ ДА ПРИФАТАТ НЕШТО СПТОТИВНО ...
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Posto site ste mudri i site znaete KAKO treba , i nie sto mavavme po ambasada sme divjaci ke ivi kazam edna rabota. Nie uste pred da pocneme da mavame znaevme sto ne ceka , akcija od zelkite , pendraci i takvi raboti no bevme spremni za se, ja imavme lubovta kon makedonija kako dvigatel nesto sto ni davase sila . Sakate mirni protesti? Protestirajte si , nikoj ne ve terase da doagate pred Grcka AMbasada , ostanete si na plostad . Bitno ja postignavme celta , svatija lugeto od Vladata deka imeto ne SMEE da se menuva , posto ako se smeni imeto ova vecerva sto bese ke izgleda kako Detska igracka vo sporedba so toa sto ke sledi. A za gubrinjata zelkite sto gi branite sekoja vi cest , nenormalni edni (pred moi oci vidov kkako mavaat 14 godisno devojce so pendrak po grb, na sto lici toa) , neka idat taka u Kondovo neka mavaat krvta da im a e....
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
како што те прашаа за знамето...

друго ми е прашање...ке се организираме ли пак за два дена...тешко..
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
da bese idejata da se krsi ambasadata, taka i ke bese najaven sobirot, a stom ne bese, mozevte vie, patriotite, posebno da se organizirate za taa rabota i junacki da otidete da se razbavate po prozori i avtomobili.

Zapameti, ne e junastvo da skrsis prozor, junastvo e da go zacuvas ili mi ti so zborovite na Bruce Lee: the brick can not fight back!

Ke go dadat li imeto RM za DRM? Ke se predade li Makedonija?

P.S. plus so mali bukvi napisano deka ke moze da koristime makedonski i makedonec!
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
центарец...да ти кажам каква штета направивте во земја ке пропаднеш


кој ги брани желките??? истото важи за вас и за нив..јунаци..македонци македонци тепаат..кај бевте во неделата и вие и желките?????
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Еве ви едно видео клипче од пред амбасада

[media]http://www.youtube.com/watch?v=Kquu_VOGJAc[/media]

Пораката на видео клипот покажува дека грците можат да ни се фатат
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
Posto site ste mudri i site znaete KAKO treba , i nie sto mavavme po ambasada sme divjaci ke ivi kazam edna rabota. Nie uste pred da pocneme da mavame znaevme sto ne ceka , akcija od zelkite , pendraci i takvi raboti no bevme spremni za se, ja imavme lubovta kon makedonija kako dvigatel nesto sto ni davase sila . Sakate mirni protesti? Protestirajte si , nikoj ne ve terase da doagate pred Grcka AMbasada , ostanete si na plostad . Bitno ja postignavme celta , svatija lugeto od Vladata deka imeto ne SMEE da se menuva , posto ako se smeni imeto ova vecerva sto bese ke izgleda kako Detska igracka vo sporedba so toa sto ke sledi. A za gubrinjata zelkite sto gi branite sekoja vi cest , nenormalni edni (pred moi oci vidov kkako mavaat 14 godisno devojce so pendrak po grb, na sto lici toa) , neka idat taka u Kondovo neka mavaat krvta da im a e....
ПОНЕКОГАШ ЧОВЕК МОРА ДА УПОТРЕБИ СИЛА !
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
тикви недозреани...сила што не употребивте скендер бег кога ви го ставаа...сила на ретровизори...уаууу сила и пол...


знаеш ли какво оружје му дадовте на грчкото лоби...знзете ли колкав напор уништивте...ебаве децата....

кој е силен нека оди во тетово да покажува сила
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Posto site ste mudri i site znaete KAKO treba , i nie sto mavavme po ambasada sme divjaci ke ivi kazam edna rabota. Nie uste pred da pocneme da mavame znaevme sto ne ceka , akcija od zelkite , pendraci i takvi raboti no bevme spremni za se, ja imavme lubovta kon makedonija kako dvigatel nesto sto ni davase sila . Sakate mirni protesti? Protestirajte si , nikoj ne ve terase da doagate pred Grcka AMbasada , ostanete si na plostad . Bitno ja postignavme celta , svatija lugeto od Vladata deka imeto ne SMEE da se menuva , posto ako se smeni imeto ova vecerva sto bese ke izgleda kako Detska igracka vo sporedba so toa sto ke sledi. A za gubrinjata zelkite sto gi branite sekoja vi cest , nenormalni edni (pred moi oci vidov kkako mavaat 14 godisno devojce so pendrak po grb, na sto lici toa) , neka idat taka u Kondovo neka mavaat krvta da im a e....
Taквите како тебе се најлесно манипулирани од повисоки инстанци, али не си ти крив, толку ти сече. Аууу, си мавнал со камен накај амбасадата? Мажиште. Херој.

Протестот беше злоупотребен. Факт. Многу е лесно да се потпали и подбуцне маса луѓе која никој не може да ја контролира. А токму тоа се случи. Не помогнаа повиците не организаторот толпата да се врати кога се упати накај амбасадата.

Поддршка и пофалба до организаторот, кој со најдобри намери го организираше протестот. Пофалба до сите кои дојдоа, а оние од Скопје кои не дојдоа (и кои имаа "поважна работа") се типичен пример за бескичмењаци.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom