ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
абе кој ја контролират камерава да му...паркингон од мт ќе го гледам...
и стварно тргнале накај грчка амбасада?
 

efendi

Трпение Спасение
Член од
20 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
Куче што лае не каса!!! Џабе се збираат, џабе и пред грчка амбасада. Нека земат како београѓанине нека го искршат Веро. А ја нема да ја палам амбасадата се додека не видам вето. Сега не е време за палење. Требаше да се запали уште 1993. Требаше и киро на клада. Ама на никој тогаш не му сметаше сите си гласаа за сдс. Сеа пишувајте си песни како ви било тешко, а ако стигне вето ја ќе бидм прв што ќе ја запали. Ама сам не идам, него дури кога ќе видам пола Скопје позади мене. Овој протест е утната работа, на погрешно место во погрешно време!!!
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Ни на телма не кажаа ништо, цц а за судиве даваат
ако, затоа има време сега да се спремаме за наредниот протест кој што мора да се направи,читам на едни форуми грчиштава задоволни. нешто као спомнаа дека РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА и во ОН( непреведено на англиски! ) а за меѓу Македонија и Грција, Република Македонија-Скопје! ако е тоа точно тоа е увредливо за нас! како непреведено во ОН. СЕ СЕ СЕ СЕ со ЦЕЛ да исчезнеме од овој свет протестираат грчиштава и тие ќе си ја рекламираат егејската македонија низ светот како Macedonia а ние ќе бидеме Republika Makedonija. значи договорот е за во канта и нема потреба повеќе да се разговара.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
абе кој ја контролират камерава да му...паркингон од мт ќе го гледам...
и стварно тргнале накај грчка амбасада?
незнам незнам, онака нагаѓав прегјеска, ама пак се полни плоштадот
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
ne e utnat. vo pravo vreme e. onaj kilaviot minister kojznae sto donel. ova e proba za novite protesti koisto ke sledat ako ne daj boze nekoj se soglasi da dodava ili odzema od imeto.
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Моментално пред грчка амбасада се пее химната на МАКЕДОНИЈА :)
си гледам од тараса:)
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Куче што лае не каса!!! Џабе се збираат, џабе и пред грчка амбасада. Нека земат како београѓанине нека го искршат Веро. А ја нема да ја палам амбасадата се додека не видам вето. Сега не е време за палење. Требаше да се запали уште 1993. Требаше и киро на клада. Ама на никој тогаш не му сметаше сите си гласаа за сдс. Сеа пишувајте си песни како ви било тешко, а ако стигне вето ја ќе бидм прв што ќе ја запали. Ама сам не идам, него дури кога ќе видам пола Скопје позади мене. Овој протест е утната работа, на погрешно место во погрешно време!!!
колку за инфо, ако не прифатеја тогаш промена ќе немавме леб да јадиме, ЕМБАРГО имавме во најлошо време....

еве и сега ако не натераат да го промениме името, а тоа го стори Грујо бидејќи тој е премиер, зар тогаш и тој ќе е крив ?
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Леле ваму има премногу луѓе и сеуште идат :)
МАКЕДОНИЈА МАКЕДОНИЈА

сега полицијава нешто не брка :(
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
170
Поени од реакции
8
Што си правите бајрам на паметот кој има муда да го смени името доста со заебанции по интернетов ќе го смената името ако сакаат даа им летне главата ај грција нека го смени името нека се вика кур држава ало не мислите.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Леле ваму има премногу луѓе и сеуште идат :)
МАКЕДОНИЈА МАКЕДОНИЈА

сега полицијава нешто не брка :(
која полиција, речи им нека одат кај тетка горде ги барала... ццц тие ако не не зафркнат во нешто кој ли ќе биде /
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom