Идеи за Македонија

Член од
21 октомври 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
абе луге еве предлог: дајте тие што знаат нека направат некоја страничка некое блогче каде што ќе може било кој да upload-ира слики документи... да оушта линкчиња и тим нека ги прегледува да не бидат некои антимакедонски.... и од таму земајте ги тие слики, документи и правете асални клипчиња за youtube затоа што тоа највеќе се користи :) :salut:
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
абе луге еве предлог: дајте тие што знаат нека направат некоја страничка некое блогче каде што ќе може било кој да upload-ира слики документи... да оушта линкчиња и тим нека ги прегледува да не бидат некои антимакедонски.... и од таму земајте ги тие слики, документи и правете асални клипчиња за youtube затоа што тоа највеќе се користи :) :salut:
Еве прилог од мене..за таа страничка:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11260506?dopt=Abstract

Тука се презентирани мислења од шпански научник за генетската врска на денешните Македонци..но и за грчиштана..а кои на глас крекаат дека биле тоа што не се..Македонци...
Тие се генетски најблиску до своите собраќа од Етиопија..но читајте си самите..
Јас го користам овој сајт насекаде ...за негирање на тезите дека грците кога си се преставуваат како самонаречени наследници на старите антички Македонци..
И после тоа има само МОЛК..

Greeks are found to have a substantial relatedness to sub-Saharan (Ethiopian) people, which separate them from other Mediterranean groups. Both Greeks and Ethiopians share quasi-specific DRB1 alleles, such as *0305, *0307, *0411, *0413, *0416, *0417, *0420, *1110, *1112, *1304 and *1310. Genetic distances are closer between Greeks and Ethiopian/sub-Saharan groups than to any other Mediterranean group and finally Greeks cluster with Ethiopians/sub-Saharans in both neighbour joining dendrograms and correspondence analyses.:nesvest:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Да Живее Б'лгарија. Македонија е Б'лгарска. Сите са Б'лгари.
Dali ne ve mrzi sekoj 5 muniti da se odlogirate i da se logirate so novi nickovi,dali za vakvo pisuvanje nekoj te plaka ili mozebi isplatata e vo natura odnosno seks so krava,kuce,ovca...Premnogu bureci izede i mislam deka ke jades BAN i toa uste denes?Makedonija na Makedoncite a za drugite ako ostane mesto...
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
Нема попуштање !!! Младите се децидни и тие знаат што сакаат
Тие ќе доведат до тоа што треба да биде и го заслужува Македонија !!!
Ангелина Маркус
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Еве една идеја: кога Воскопулос и останатите Македонци од Беломорјето, преку Виножито или инаку, ќе контактираат со Брисел (во врска со срањата што Грција ги прави таму, а и општо), нивните барања да ги испраќаат и на Македонски јазик.

За да се знае точно за што се работи и кои се тие луѓе и која е нивната националност.
Не знам дали да се смеам, онака, манијакално, или да плачам, исто така.
smej se...pozdravo e ...!!! :)
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
1
Zdravo do site,

Iako retki, jas veruvam temi kako ovaa se od najgolema vaznost i celosno ja podrzuvam temata i site sto ja imaat podrzano preku nivnite odgovori i idei.

So ista namera, ja kreirav internet stranicata kaj:
www TOCKA macedoniancommunity TOCKA com

Za sega e samo po Angliski, Makedonski prevod so kirilica e vo izrabotka. Se nadevam tie koi pisuvaat vo temi kako ovaa, ke najdat vreme i tamu da gi predlozat nivnite idei, koi ke se rangiraat i potoa ke se pratat do vladata i do relevantni nevladinski organizacii.

Pozdrav,

Igor
 
Член од
10 ноември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
Da ne se ohrabruvaat partiskite poltroncinja.
Da im se odzemat koncesiite na site mediumi koj se provladini.
 
N

n/a

Гостин
1.Да се бутне ова дпбне-овчешкава стока од власт некако...
(незнам како - колко кошта ја не питам) :
-пуч- пуч,нема проблем.
-Граѓанска војна- Граѓанска војна - кој му ебе...
:toe:
2.Да се натрпа у еден нов Голи Оток тоа што ќе преживее и да ги искористи остатокот од своите `креативни` идеи таму за клесање камен...
3.Со закон да се забрани постоење партија дпбне и да им се забрани на сите хипици да го користат префиксот ВМРО у нивното име со цел хипичко здружување за крадење пари.
 
N

n/a

Гостин
А ти србче, као многу загрижен за ВМРО? Абе мрсул исекнат!
Искрено да ти кажам...
ме боли курот мене за вмро.
Првата асоцијација ми е Бугарија кога ќе спомне некој вмро.

Ти кажав нешто и за рицинусот,а и онаа методата со закопување до гуша не е лоша.
Ај ти... грците знаеле што треба со такви неработници и зли јазици...:vozbud:
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Искрено да ти кажам...
ме боли курот мене за вмро.
Првата асоцијација ми е Бугарија кога ќе спомне некој вмро.

Ти кажав нешто и за рицинусот,а и онаа методата со закопување до гуша не е лоша.
Ај ти... грците знаеле што треба со такви неработници и зли јазици...:vozbud:
Да да уште да не беше пизда србска па да ги оствареше сите овие работи...
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Искрено да ти кажам...
ме боли курот мене за вмро.
Првата асоцијација ми е Бугарија кога ќе спомне некој вмро.

Ти кажав нешто и за рицинусот,а и онаа методата со закопување до гуша не е лоша.
Ај ти... грците знаеле што треба со такви неработници и зли јазици...:vozbud:
A na sto te asocira koga nekoj ke ti spomne SDSM?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom