Прирачник како да легнеш некоја девојка

Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Прирачникот се состои од тоа како ќе ги изиграш картите за да добиеш full house:salut:
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
15
Поени од реакции
2
Е ова ми беше интересен момент од твојот пост. Затоа уште во старт ќе бидам директна, ако некој се пронајде и навреди, однапред се извинувам. Знаеш кој се теши со вакви проценти?

Лузерите. Впрочем, тие се и единствената категорија на плачипичкарски примероци од машкиот род што се замараат со вакви работи.

Ако си нормален дечко, и знаеш да сврзеш нормален муабет-само тоа ти е доволно да привлечеш нормална женска што сака да и сврзуваат нормален муабет. И понатаму да ја легнеш.
Унга-бунга филозофија, ама кој да ја сфати.
Epa ok , znaci kolku i da se trudis da ostanes samo "pasiven nabljuduvac na forumov (da ne recam Citac) .. nemozev a da ne ufrlam so komentar posebno otkako go procitav ova! Znaci prvo i isnovno najvazno e spored mene da se sfati kolku e se relativno, eve Скулгрл ajde objasni mi ja kategorijata "svrzes normalen muabet" !?? ma daj ova e prodavanje magla definitivno uste poveke sto garant sum siguren deka ni sama vo ova ne veruvas taka ?!! kolku samo bile bedni vrskite vo koi sum vlegol pravejki pardon "svrzuvajki normalen muabet" attention 102 % od devojkite toa ne go sakaat posto na toj nacin moze da funkcioniraat samo drugari (toa e veke drugarstvo, a ne zboruvame za toa tuka taka ?) a neli ako devojkata te oseti kako "drugar" otide jabana rabotata i toa e poveke od jasno koj sto saka neka kaze !!

Postoje tri tipa muškarca (po Majklovoj klasifikaciji): fini dečko, kreten i pravi mužjak.

Fini dečko je neko ko stavlja ženu na pijedestal i ispunjava joj sve želje i to je posledica vaspitanja. Taj retko dođe do kreveta i obično završi kao drug (jeziva kategorija). On je nesiguran i to se vidi iz aviona - po njegovoj priči, pogledu i pokretima. Nema šanse da će izazvati nešto drugo osim sažaljenja u očima žene. Ovo je najniži tip muškarca i čini ga 90% populacije, na veliku žalost žena.

Kreten je neko ko izaziva emocije u ženi (uglavnom negativne). Ali to su ipak emocije i on ima dobre šanse da završi u krevetu kod većine žena. Taj čovek je neviđeni egoista i sebe uvek stavlja na prvo mesto. On je toliki izazov za ženu da će većina njih pogaziti sve svoje principe samo da bi se oprobala u igri sa njim. Sve bi bilo lepo da nema te njegove negativne strane koja često radi protiv njega. Ne bi bilo loše da se ponekad oprobamo i u toj ulozi jer bi to veoma poboljšalo naše samopoštovanje. Osnova njegovog uspeha je što ga je baš briga ako veza ne uspe. Sve bi to bilo lepo da taj čovek u suštini nije prazan. Toliko o kretenima.

Pravi mužjak se takav rodi, ali ta veština može i da se lako nauči. To je čovek koji je siguran u sebe, voli sebe i zna šta hoće u životu. Njegova priča, pogled i pokreti privlače ženu kao da je omađijana. On je na prvom mestu džentlmen i samo se po tome razlikuje od kretena. Njegova tajna je u tome što je sebe postavio na pijedestal i dozvoljava da mu priđe samo ona žena koja to zaslužuje. Posmatrajte Breda Pita ili Džordža Klunija i saznaćete o čemu pričamo.

Mislam deka se e kazano so ova neli ?! se ponatamu e stvar na izbor a za toa ne se rasprava :nenene:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Пошто темава е отворена одамна,а гледам сега некој постира и ја оживеал,прво ќе го прашам Никола(творецот на темава): Дали повеќе имаш јадено ќотек со постапкиве шо си ги наведил во првиот пост или имаш повеќе женски опнато? :smir:

Зборувам во делот кај шо треба да бидеш фраер/мангуп/сељак....Кај нас таквите само знаат со бапки/фрактури да си појдат дома а и да не ги препознаат на врата кога ќе си стигнат.Ова не дека мене ми се десило или пак дека ми се гади од такви селски мангупи(а ми се гади),ама со вакво пристапување за опнување на девојка јас лично можам само ќотек да јадам од некој наоколу шо нема да му го фатам окцето.

Некои делови од текстот беа добри но што и да направи некој,ако не го бива ќе утне со еден муабет или со едно единствено зборче во целото заведување.ЈБГ,секој не може да биде Карлос Зума.

Иначе од моето сромно искуство,секогаш сум постигнувал нешто кога сум бил КАМЕН пијан и појма неам шо сум и зборувал на дотичната ама арно ете упалило.Маката е во тоа што не можам да споделам тука што била финтата кај што сум успеал да заведам пошто не се ни сеќавам што сум и зборувал :kesa:Од кај да знам,можда и јас во такви моменти сум бил арогантен,главуч,сељак и слично....

Некој можда ќе рече дека некако феминистички сум настроен,ама битно ми е шо во ниеден момент не се осеќам како таков :smir:
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Види кој ми зборува за доминантност... типот кој напиша километарски пост (наречен прирачник) објаснат чекор по чекор како да легнеш девојка. И тоа ли е доминантност??
Јас никогаш на пример не би сакала да легнам со тип кој е „доминантен“ на начинот на кој ти го опиша.
Ова е шаблон, буквално, извештачено..
И ако ти треба тебе шаблон, правило и прирачник за да легнеш некоја девојка, или ако ова е твоето искуство кое го пренесуваш, запрашај се кој е доминантниот во случајот. Ти што угодуваш на барањата на една девојка???
Тешко...
 
I

InF3cTeD

Гостин
џабе му се прирачници и шо и да е на некој кој шо е тапа и незнае да се снајде како да ја легне некоја....ако е фраер и знае како треба нема да му треба прирачници и слични ствари
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.545
Поени од реакции
6.218
Postoje tri tipa muškarca (po Majklovoj klasifikaciji): fini dečko, kreten i pravi mužjak.

Fini dečko je neko ko stavlja ženu na pijedestal i ispunjava joj sve želje i to je posledica vaspitanja. Taj retko dođe do kreveta i obično završi kao drug (jeziva kategorija). On je nesiguran i to se vidi iz aviona - po njegovoj priči, pogledu i pokretima. Nema šanse da će izazvati nešto drugo osim sažaljenja u očima žene. Ovo je najniži tip muškarca i čini ga 90% populacije, na veliku žalost žena.

Kreten je neko ko izaziva emocije u ženi (uglavnom negativne). Ali to su ipak emocije i on ima dobre šanse da završi u krevetu kod većine žena. Taj čovek je neviđeni egoista i sebe uvek stavlja na prvo mesto. On je toliki izazov za ženu da će većina njih pogaziti sve svoje principe samo da bi se oprobala u igri sa njim. Sve bi bilo lepo da nema te njegove negativne strane koja često radi protiv njega. Ne bi bilo loše da se ponekad oprobamo i u toj ulozi jer bi to veoma poboljšalo naše samopoštovanje. Osnova njegovog uspeha je što ga je baš briga ako veza ne uspe. Sve bi to bilo lepo da taj čovek u suštini nije prazan. Toliko o kretenima.

Pravi mužjak se takav rodi, ali ta veština može i da se lako nauči. To je čovek koji je siguran u sebe, voli sebe i zna šta hoće u životu. Njegova priča, pogled i pokreti privlače ženu kao da je omađijana. On je na prvom mestu džentlmen i samo se po tome razlikuje od kretena. Njegova tajna je u tome što je sebe postavio na pijedestal i dozvoljava da mu priđe samo ona žena koja to zaslužuje. Posmatrajte Breda Pita ili Džordža Klunija i saznaćete o čemu pričamo.

Mislam deka se e kazano so ova neli ?! se ponatamu e stvar na izbor a za toa ne se rasprava :nenene:
по оваа логика може да се сметам мегу фините дечковци :kesa:

PS:интересна тема
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ако ја замислиш жената како риба, имаш неколку категории. Едни се закачуваат на лепче, други на варена пченка, трети на бел црв, четврти на канадски црв...останати на друго рипче...Целата проблематика е околу мрсењето конци поставувањето на вистинската јадица.

Искусни рибари ги знаат овие работи.
 
Член од
25 април 2009
Мислења
47
Поени од реакции
6
zeni

значи, ова е напишан текст од мене и пуштен на еден друг форум па после се рашири насекаде.
не мислам дека една ипол година, која помина од неговото прво појавување, ја пореметува неговата улога и вистина.
Кога го пишував ова бев на 22 години, сексот ми беше примарна цел, па и плус, бев под големо влијание на советите на неколку луѓе, кои ми ги покажаа овие работи.
Значи се работи за заедница, за луѓе кои се строго специјализирани во активноста, легнување на жени.
јас тогаш имав можност да присуствивам на нивните активности и начинот на кој дејствуваа за да ги заведат девојките.
И сето тоа ми остави простор да го напишам овој текст ( во смалена верзија, исфрлени се пишувањата од колегите од интернет)
и така да започнеме...

Заведувањето е наука со многу строги правила... Иако изгледаат мистериозни патиштата на љубовта, постојат определени шеми во однесувањето на луѓето, во случајов девојките. Правила кои се знаат или може со разговор да се предвидат, и после тоа да се применат во заведувачката игра. Ако успееш во девојката да ги внесеш чувствата на восхит кон тебе, чувството на верба и сигурност, чувството дека ете ти си вистинскиот човек кој таа толку време го барала, чувството на фасцинација од се што е поврзано со тебе, има огромна веројатност дека девојката ќе спие со тебе. Значи никакви пари, никакви пијачки, само 30 мин. - 2 часовен разговор (од девојка до девојка си зависи). Се разбира претерано е да кажам дека секоја девојка ќе ја легнеш на тој начин. Но пак ќе кажам, ако ги следиш правилата на играта, ќе имаш можност за пенал. Добро сега, ако машкото добро изгледа тоа е плус, но не е пресудно.


Идејата не е да кажам дека сите жени ќе ги легнам со мојот сладок говор и однесување, туку да ја одвикнам машката популација од идиотски пуштања како што се частење на пијачки, и малку да започне со нормални методи...

Македонија е мала средина, местата на кои излегуваат луѓето се знаат, многу е тешко да се примени мојот следен совет до машки... (дај боже веќе да си ги знаете и да ги применувате:))

Во почетокот е идејата за постојана девојка, постојана девојка мора да се има. Не зборувам за девојка во која ќе бидете (верувате дека сте) максимално заљубени (иако и тоа е +), девојка која ќе си ја имате за редовен секс... Уште поубаво е ако успеете да имате повеќе девојки...

Од кога сте на раат со редовниот секс, ова го барам со цел да не издавате сигнали на попален мајмун...тоа за жените е голем turn off (тие знаат да го намирисаат очајот) тргнувате во град...на некои места каде не ве знаат и почнувате да се пуштате на други девојки...да се пуштате на по 5 девојки од вечер на секоја со различна варијанта...од сите одбивања (дај боже да ги нема) вие учите се повеќе и повеќе за работите сврзани со жената и нејзиното заведување...спокоен сте бидејќи и ништо да не се случи и да немате никаков успех таа вечер...ќе можете следниот ден да си одите кај девојка ви и да се утешите...и како станувате се подобар и подобар во играта, ќе приметите дека работите ќе ги правите инстинктивно, и дека се повеќе и повеќе жени ќе сакаат да спијат со вас..

Горенаведеново важи и само важи во случај кога вашата цел е секс и само секс заради секс...никакви врзувања, никакво чувство на вина, никакви премислувања ...што не значи дека еден ден нема да ја напуштите борбата и да се ситуирате со некоја (сите тоа го прават)..само ќе ги имате сладките спомени..и знаењето кое ќе може да им го предавате на синовите(хахаха..глупости ама ај)...но тоа е друга тема ај да не го тупам..за тоа колку родителите не учат како да се снаоѓаме..

Целта на тоа што сакам да го загатнам тука е..има милион фини дечки кои не можат да имаат редовен секс, а една од причините е и нивната инфантилна поставеност спрема девојките..нивното воспевање на девојките како совршени суштества и ставање на пиедестал... и после тоа во муабетот со нив се усеруваат и не знаат што да кажат... Друга работа во врска со тоа дека едно пали кај една друго кај друга...

Колку да и си мислиме дека сме посебни, дека којзнае колку се разликуваме од другите, има механизми кои на сите нас ни се заеднички, не водат низ животот... јас ги потенцирам токму тие особини кај луѓето..начините на кои треба да се експлоатираат желбите и потребите на луѓето се со цел за нивна манипулација... зошто сега велам манипулација..заради тоа што секогаш кога девојка сака да има секс со некого таа е на некој начин изманипулирана... дали од машкото или од самата себе... девојката сака да биде освоена, да биде уловена, да биде доминирана... колку и да се мислат девојките за слободни, самосвесни... нив им треба силна машка рака... тоа се двете спротивности, тоа е јин и јанг кој владее со светот...

Жената е плодната почва во кое семето на мажот ќе се развива до нов човек... јас го разбирам тоа, и разбирам зошто девојките инстинктивно сакаат да водат љубов со доминантното машко..инстинктивно сакаат нивното дете да биде најубаво и најсилно и заради тоа го бараат најдобриот мажјак за да се спарат со него... е сега.. јас зборував во погорните постови за идеја, како да се направи девојката да верува дека ти си доминантното машко... или да парафразирам... како некое мутле (под мутле мислам некое фин дечко кој едноставно е премногу збунет и несигурен за да легне нешто) може да стане најголемиот ебач во светот ако доволно добро ја познава женската психа и доволно добро (не доволно добро туку совршено добро!) знае што и кога да каже... затоа што играта е безмилосна... и нема место за грешки... од запознавањето до легнувањето има множество на точно определени нешта или фази низ кои мора да се помине... флексибилноста и варијациите во постигнување на секоја од тие фази се бескрајни... но резултатот секогаш треба да биде ист... жените треба да се пренесат низ неколку состојби за да бидат приемчиви за идејата за секс со машкото... (ако е расположена од старт... не ви требам јас)... е сега... клучот на успехот е микс од поголем број на фактори...

1 случај. Девојката има дечко, и се допаѓаш, но не сака да се чувствува виновна ако го лаже дечко и...
Ова е глупава женска логика, која значи дека си на пат да ја легнеш, и покрај дечко и...

Основата на се е дека ако таа ти каже дека си има дечко, може да се ослободи и да дозволи ти да ја ебеш, бидејќи тоа не е веќе нејзина грешка зошто таа претходно ти кажала за дечкото, а ти тоа си го игнорирал... значи во нејзиниот ум -таа немала избор во тоа што се случило...

2 случај..девојката може (а може и да нема) дечко, но не се чувствува сигурно и ти го кажува тоа за да те успори во твојата намера за секс со неа...

Сега кога ќе почнеш да ја заведуваш..заборави дека таа си има дечко... ако си има и не и се допаѓаш.. ќе ти каже самата... немој да правиш грешки... таа нема заборавено на него...

Девојките кои имаат дечковци се во принцип потешки за освојување... затоа најпаметниот пат до нејзиното освојување кое човек треба да го превземе е во станувањето на другар со неа... откога човек ќе стане другар со неа (особено ако се работи за посериозна врска... таа ќе почне да ти се исповедува... да ти кажува секакви детали... ти сите тие работи во иднина ќе можеш да ги искористиш за да ја опнеш... ништо полесно од станување на љубовник на девојка со која си веќе добар другар... немој само да се сељачиш со изјави од типот... ми се допаѓаш... остави природата да го стори своето... кога си со некого подолго време, се навикнуваш на него... и идејата за секс станува се поприфатлива... свесно или потсвесно...

Немој никогаш да го земаш здраво за готово зборот на девојките дека се зафатени.. тие понекогаш не знаат нешто нормално да кажат, па викаат дека се зафатени бидејќи знаат дека тоа е нешто што ги плаши машките... но нивните тела ги издаваат, и заради тоа секогаш треба да се набљудуваат... самите тие ќе си кажат..

Кај некои девојки се гледа дека тие навистина се искрени во тоа што го кажуваат и навистина сакаат да останат верни...
но кај други се гледа дека сакаат само врска со нивниот дечко, и дека ја прифаќаат идејата на секс со тебе... ако ти се поставиш дека не сакаш да и правиш никакви проблеми и глупости како инсистирање на врска со неа понатаму... останува само секс за една ноќ... никакви заебанции после тоа...

П.С. Девојките не сакаат да им се лигавиш и да бидеш фин со нив.. фините дечки (тие ги гледаат како оние кои ќе им обезбедат иднина на нив и нивните деца...се погодни за мажи.. ако сакаш да ја ебеш девојката тогаш не треба да си фин туку треба да си сељак.. треба да си фраер... треба да си оној кој прави проблеми... кој се рчка со сите и никогаш не се скрасува на едно место... за добрите и фините дечки нема место во играта... но затоа бракот со т.н. фраери е ужас за секоја жена... сега како ќе им се погоди... но во принцип дифтарите не стануваат добри сопрузи...

Затоа... поентата на постов е да се искористи таа женска слабост..која го тера жените да се заљубуваат во крајни лузери.. да се имитираат нивните однесувања..
можеби.. за секој си е индивидуално..

Бидејќи тоа е патот до сексот...

Што е кул фраер... кул фраерот е тешко сељачиште кое к.. не го боли за чувствата на женското и си гледа секогаш него да му е по ќеифот... тој не почитува ни родители, не почитува ни женска ни ништо... сега логичното прашање тука е .. зошто девојките се затрескуваат по такви идиоти...

Фраерите се релаксирани кога се наоѓаат околу девојки.. нив не ги мачи стравот од одбивање, тие не се секираат дали утре со таа девојка пак ќе комуницираат...

Од искуството на девојките се гледа дека тие ги мразат лигушите... ги мразат оние кои се подготвени да направат се за нив, да одговорат на секоја нивна желба...жените сакаат предизвик... сакаат некој да им ја запали жижицата... и барем за кратко време тие да светат со неа...


и така тоа е мојот текст.. како минува време, се се подзамислувам да напишам нешто поголемо, некоја книга или барем да организирам некој семинар, каде ќе се собереме глутница машки и ќе заведуваме девојки.
Сеуште незнам, али интересна е перспективата, во секој случај
:wink:

Da go ispostueme avtorot !

Zenite se cudni nema priracnik ... zeni se zeni sakaat mazi nekad sakaat i zeni . Najlesno e da ja legnes e da ja izmoris i fatis na kondicija ili nokaut taktika od prva razni shaolin stilovi ima , ja ne oti se razbiram ama onaka ...kolko da kazam neso u ovoj docen cas
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
Абе брат да ти кажам јас на тебе два збора.
Прочитав се, браво убаво си напишал, али кога прочитав дека парите никаква улога не играат ме разочара. Денес се е за пари, ако немаш пари, немаш ништо и ако не пуштиш пијачка не те ни погледнува...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Која и пичка или некој лигуш да ми се беси на муда поради тоа што јас сум тој кој ја има напишано темава, нека си се приберат и почнат да ја разгледуваат како тема, не како кој е позади таа тема.
Јас дека сите пички можам да ве ебам можам,, но сепак убава ми е потврдата.
19 годишни..еј, биле 17 пред малце..
 

lady_QUEER

I love life.
Член од
28 март 2009
Мислења
521
Поени од реакции
28
Мене ми се допадна текстот,и за разлика од повеке членови сметам дека се се учи,има мали пропусти но пак е нормално кога е пишан на база лично искуство.И добар фраер,не се раѓа,он учи од искусен ако го има како таков најчесто во фамилија,друштво.....исто како што се пресликува моделот на родителот во децата.
Затоа и решив да надополнам,од една поженствена гледна точка(знаете си зашто):smir:.
Ако би почнал од првата средба,пази,да речеме се дешава во дискотека првиот контакт,најважно е да не и зјапаш во цицките бар не на првата средба,нозете и стомачето исто(дури и се да се гледа),едноставно не ги тргај очите од нејзините.(може да се свртиш на мементи деее).Запомни,колку подобро се гледа деколтето-толку потешко се помни лицето,а плус 5-6 вотки вечерта,нели не сакаш да ја заборавиш толку брзо.
Користи паразитски зборови како- ,,многу интересно,, или -,имаш кул стил...баш ми се свиѓа косата,фризурата,,и потисни ги природните напори да се издрајфаш,додека редиш такви лаги биди што поприроден во интонацијата.
Да не си се осмелил да збориш само за себе или да се фалиш,многуте приказни со ЈАС ,ке ја надразнат.
Не се откажувај,прави се дека си луд по неа,и немаш намера да се откажеш,девојките сакааат полудени од лјубов момчиња,освен ако не станат големи ,,фластери,,
Отука веке претпоставувам дека сте оставиле некаков впечаток на ниво и сте преминале на повисок степен на по нашки,,удварање,,.

Ако толку многу сакате да лижете по неа и да се подмазнувате на некој,направете го тоа на шефот,на кој може и да му годи,но да се подмазнувате на една жена е апсолутна безмислица.Глупо е дури и таа да ја има можноста да управува со текот на случките во вашите односи,а вие да се однесувате како добро домашно куче и да климате со глава и да се согласите со сите нејзини барања.

Жените на сакаат да се однесувате така,така не ја губите само битката туку целата војна.Жените мразат слабаци,запишајте си то тоа на ливче и лепнете го на мониторот.:smir:


Тоа што жените само мрмкаат нешто,не значи дека треба и вие да им се придружите.Земете стегнете се.
-Вљубено момче,дечко,маж излегува со девојката од соништата,но не и кашал сеуште,дека ја сака.Таа дури не предпоставува.Одат на прошетка и девојката сваќа дека треба да си оди,дечкото погледнува во земја и прашува-,,аааа...ке ми се јавиш кога ке стигнеш дома?...Нај одбивно за жените е маж,кој не е уверен во себе,постојано ја следи во чекор со недеж да слушне дека е -,,паметен,,- згоден,-пријатен,,.......,,Мислиш дека сум згоден,,или,,според тебе ке има ли нешто меќу нас,, се прашања кои ке ви донесат неуспех.Ако не верувате може да ги пробате.:smir:
Не ја оставајте да води!
,,Што ке кажеш да те однесам на вечера во....А?Слични прашања и звучат на жената како ,,Не сум многу сигурен,дали ке ти се допадне таму,затоа те прашувам со надеж ти сама да бираш-,,јас сум премногу страшливец,за да преценам.
Обратно е,жените сакаат да бидат водени,да бидат изненадени,да им носите неочекувани подароци.Не е задолжително да носите една жена на места кои она ги бира,вие може да ја водите на непознати места,кои таа допрва ке ги види,нешто ново што ке ја натера да си помине со вас незаборавно.

Јазикот на телото,вашите гестови и мимики,несигурниот тон во гласот,кажуваат многу за вас.Кажуваат дека сте неуверени и несигурни во себе.Прво вие сте маж,и треба да сте уверени во тоа што го правите.Жените на сакаат мажи кои не се најасно со тоа што го бараат.
Тој е сладок...но меќу нас нема хемија...Да,нема ни да има,додека се однесувате како глушец кој стои пред мачешка канча.

По основа жената обожава да се насладува на играта,на самиот чин на удварањето.Обожава да си игра со жртвата,да биде уважена,следена и посакувана.

По првиот неуспех мажите се предаваат и ја растураат играта на жената во момент кога на неа и станува најинтересно.Првиот неуспех не треба да ве фрли во очај.Тоа не значи дека сте несакан.

Мажот по природа пак е ловец,Сака да освојува територии,да ги чува,да освојува повеке.Така природата ги тера двата пола да се привлекуваат еден со друг.Играјки несигурно вие се претворате во ,,женскар,,,а тоа не е ниту секси,ниту атрактивно за било која жена.Верувајте ми.
Имајте во предвид дека никакво количество на подароци,било да се и суперскапи,нема да го задржи вниманието на една жена врз вас.Е,тука ги немам предвид девојките кои се прехрануваат приемајки подароци од мажи кои не ги поднесуваат.Жените обожаваат да се во друштво на мажи со кои им е интересно.Едноставно зошто им е забавно да го минуваат времето со нив,жената сака да се смее,сака мистерии,сака предизвици...
Осигурете и интересни забави,во никоја смисла не се кршете и не и поклонувајте купишта подароци и комплименти,по никаков начин не ја прави тоа да се чуствува толку добро,отколку кога се забавува вистински со вас.
Атрактивноста е нешто со кое ке ја освоите 100%,ако сакате совет,кога приметите дека на неа и е особено забавно со вас,исчезнете за малку.Дајте и време да го осети недостигот од вас и во него да се појави потребата да ве види повторно.
Добар совет е и ако најдете две жени од вашето потесно опкружување за кои имате мислење дека имаат истенчен вкус и евентуално немате претенции да ги легнете.Натерајте ги да ви направат список од нешта,кои трба да ги промените во себе,за да пројават интерес кон вашата надворешност.Најдобро е да се почне со елементарни нешта како парфеми,облека и фризура.Пронајдете го стилот во кој ке се чуствувате најудобно и дејствувајте.
Запомнете едно,нема 100% промашај.Пробајте да ги освоите и 100 најубави жени кои сте ги виделе,кај една сигурно ке успеете,некоја ке ви пронајде за свој тип на маж.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Напишано од Скулгрл
Е ова ми беше интересен момент од твојот пост. Затоа уште во старт ќе бидам директна, ако некој се пронајде и навреди, однапред се извинувам. Знаеш кој се теши со вакви проценти?

Лузерите. Впрочем, тие се и единствената категорија на плачипичкарски примероци од машкиот род што се замараат со вакви работи.

Ако си нормален дечко, и знаеш да сврзеш нормален муабет-само тоа ти е доволно да привлечеш нормална женска што сака да и сврзуваат нормален муабет. И понатаму да ја легнеш.
Унга-бунга филозофија, ама кој да ја сфати.



kolku si dignale cena nasive BALKANKI
znaci ako naprais normalen muabet
so normalna zenska ( vikat ima ama ne sum videl)
toa u sled znacelo deka sakam da ja legnam
offf leleeee.
 

Ladies'_Man

Страхотен пич
Член од
31 декември 2008
Мислења
156
Поени од реакции
12
Види кој ми зборува за доминантност... типот кој напиша километарски пост (наречен прирачник) објаснат чекор по чекор како да легнеш девојка. И тоа ли е доминантност??
Јас никогаш на пример не би сакала да легнам со тип кој е „доминантен“ на начинот на кој ти го опиша.
Ова е шаблон, буквално, извештачено..
И ако ти треба тебе шаблон, правило и прирачник за да легнеш некоја девојка, или ако ова е твоето искуство кое го пренесуваш, запрашај се кој е доминантниот во случајот. Ти што угодуваш на барањата на една девојка???
Тешко...
Aјде дее...

Никола темата иде у ќорсокак.
Штом Јована рече дека кај неа не пали,готово е.Толку од сонот за привлекување 3 милијарди жени.

Постојат и повеќе типови на жени - просечна,нормална,искомплексирана,згодна.


:smir:

А Јована смири се,уште не сакам да преминам на нешто лично.

Чил аут...
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
мене целава работа така информатичарски ми изгледа како никола да им го хакнал фаерволот на цурите, ама заборајл дека (повеќето) си користат антивирус програми, ти си измислил тројан и мислиш дека нема утредента да излезе антивирус дефиниција за него, чоек не е се портабилно има некои шо не даваат на првата вечер, бараат инсталирање, мислам дека ти е добар совет да бидеш добар у сексот.exe па како добар програм информатичарите меѓусебе ќе го разгласат и сите ќе го испробаат, и многу е битно од кога ќе те прогласат за добар програм да не ставаш одма банери и реклами за да те читаат другите, андерграунд си е андерграунд заеби комерцијала и публицитет :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom