Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
Навивање овде ќе почне само со формирање на Балканска лига, тогаш ќе видеме и стадиони полни и јаки кореографии.Ќе се вложува максимално во фудбалот и Вардар ќе се врати на старите патеки. Балканска лига е мој животен сон.

Моментално од федерацијата ја ебат работата и сфака част за тие што уште навиваат.Не гајам интереси кон ниедна мак.екипа но ми се полни срцето кога сите заедно навиваат за репрезентацијата.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.625
Поени од реакции
1.170
Navistina se gadovi ovie deliive kopiraat neznaat sami da izmislat:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:abe toj sto go napravil klipov poubavo neka se ubie
 
I

InF3cTeD

Гостин
Навивање овде ќе почне само со формирање на Балканска лига, тогаш ќе видеме и стадиони полни и јаки кореографии.Ќе се вложува максимално во фудбалот и Вардар ќе се врати на старите патеки. Балканска лига е мој животен сон.

Моментално од федерацијата ја ебат работата и сфака част за тие што уште навиваат.Не гајам интереси кон ниедна мак.екипа но ми се полни срцето кога сите заедно навиваат за репрезентацијата.
а и овоа во болд е реткост кај нас пошто сите знаеме како и кој навива за репрезентација...односно навивачките групи одвоени со нивни обележја..
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.221
Поени од реакции
2.317
Одлично издание имаа Комитите на ракометниот натпревар Вардар - Колдинг, бев на овој натпревар во живо и можам да кажам дека Комити навиваа 60 минути без престан и имаа одлична кореографија.

Еве најдов некој клипови



Јас не припаѓам на ниту една навивачка група, но сум голем фан на Вардар и често одам на натпреварите на ФК и на РК Вардар, и со сигурност можам да кажам дека Комити прават одлична атмосфера.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.247
Поени од реакции
8.036
да бе сигурно тоа дека си од ск и не си пошол на утакмици надвор од тоа засмрденото ск пример ела во Битола ете на ракометен натпревар да видиш шо е и како е па после кажвај ?
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
да бе сигурно тоа дека си од ск и не си пошол на утакмици надвор од тоа засмрденото ск пример ела во Битола ете на ракометен натпревар да видиш шо е и како е па после кажвај ?
Добро бе дечко не пати од комплекси. Тој не ти го навреди градот или нешто друго. Што дека ќе отиде во битола на ракомет? Да не ќе види нешто посебно?
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.221
Поени од реакции
2.317
да бе сигурно тоа дека си од ск и не си пошол на утакмици надвор од тоа засмрденото ск пример ела во Битола ете на ракометен натпревар да видиш шо е и како е па после кажвај ?
Абе провинцијалец, како прво јас никаде во мојот претходен пост не ве спомнав вас, не ја спомнав битола не ги спомнав чкембари и не те навредив, ти се сам се јавуваш тука во оваа ситуација само го покажуваш твојот комплекс, иначе за тебе Скопје е држава, во споредба со Скопје, битола е село.

Во врска со чкембари, точно е тоа дека правите добра атмосфера во сала, важите за една од најдобрите групи во Македонија, ама верувам и ти ќе се сложиш со мене во овој момент неможете да се спроедувате со КОМИТИ.
Така да, ако бидеш барем малку реален ќе признаеш дека КОМИТИ се неколку класи пред вас.
Погледни ги и клиповите, бројка, навивање, кореографија... за кореографијата може да се каже дека е една од најдобрите на овие наши простори. Неможе било која група да направи ваква кореографија.
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
ПРОСТОТИЛУК!!!Дечкото ни навреди, ни кажа нешто шо не треба.А на крај краја вистина е дека комити направија одлична атмосфера и сега...:toe:!Последен пат комити ги гледав на финалето на купо Победа-Вардар и немам збор 10-ка.Ме потсетија на старите времиња во МАК-фудбалот и Прилеп!!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.376
да бе сигурно тоа дека си од ск и не си пошол на утакмици надвор од тоа засмрденото ск пример ела во Битола ете на ракометен натпревар да видиш шо е и како е па после кажвај ?
Не ти доликува на годините друже, ниакде не беше прозван во неговиот пост за да реплицираш на ваков начин . :wink:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.691
Поени од реакции
2.964
abe so mu se pustivte na ckembarcevo koa znaete deka patat,a slusnat sk i gotovo TRN U OCI ali kako sto e poznato NI EDEN PAMETEN BITOLCANEC NE SE RODIL, NA ZALOST taka da ne mu vrakajte u idnina na vakvi maloumni postovi
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.247
Поени од реакции
8.036
Не ти доликува на годините друже, ниакде не беше прозван во неговиот пост за да реплицираш на ваков начин . :wink:
ништо страшно само ме изиритира што се претставува како неутрален а а е од ск и сигурно член на к....и па пали фитли овде за тоа беше и ништо лошо не му реков само да прошета низ Македонија да види по другите градови шо е и како е ништо страшно :toe:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.845
Поени од реакции
72.508
За да се подобри навовањево факт е дека ни фалат и вечерните утакмици МИЛИНА:pipi: Еве еден клип од другар што снимал од јужна од пред три години кога игравме со Пелистер и тепавме ми се чини 1:0 :vozbud:Мечот беше лудило, и штета што од тогаш немавме ниту една вечерна утакмица. П.С.Извиунете на лошата снимка:vozbud:
 
Z

ziko bt

Гостин
За да се подобри навовањево факт е дека ни фалат и вечерните утакмици МИЛИНА:pipi: Еве еден клип од другар што снимал од јужна од пред три години кога игравме со Пелистер и тепавме ми се чини 1:0 :vozbud:Мечот беше лудило, и штета што од тогаш немавме ниту една вечерна утакмица. П.С.Извиунете на лошата снимка:vozbud:
дефинитивно вакви утакмици ни требат каде каде се прај подобра атмосвера навечер ај можи за некоја година ке има барем по еден редовен вечерен термин
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Па вечерните термини се далеку попривлечни за гледање, и сигурно би имало повеќе публика отколку вака како што е. Ама ФФМ треба да инвестира, со помош на општините и граѓаните, на секој стадион да има рефлектори. А и некој тимоој стварно треба да ги среда терените, не личи на ништо. Има тимоој од прва лига што играа да не речем на “селски“ стадиони. Не е работа тоа...Пак ќе се вратим на тоа што го кажав одамна, треба да учимо од Хрватска. Воведе стандарди, на пр. тим кој нема стадион што бере најмалку 8.000 не смее да игра у прва лига, или пак што нема рефлектори. Ама треба да се најде спонзори за тоа, Т-Хоум влезе таму и имаат пари, треба да се заангажира малку ФФМ. Камо да воведат пак вечерни термини, ќе биде многу појако.
 
Z

ziko bt

Гостин
Па вечерните термини се далеку попривлечни за гледање, и сигурно би имало повеќе публика отколку вака како што е. Ама ФФМ треба да инвестира, со помош на општините и граѓаните, на секој стадион да има рефлектори. А и некој тимоој стварно треба да ги среда терените, не личи на ништо. Има тимоој од прва лига што играа да не речем на “селски“ стадиони. Не е работа тоа...Пак ќе се вратим на тоа што го кажав одамна, треба да учимо од Хрватска. Воведе стандарди, на пр. тим кој нема стадион што бере најмалку 8.000 не смее да игра у прва лига, или пак што нема рефлектори. Ама треба да се најде спонзори за тоа, Т-Хоум влезе таму и имаат пари, треба да се заангажира малку ФФМ. Камо да воведат пак вечерни термини, ќе биде многу појако.
грешка си за 8.000 гледачи дека треба да собира за да исполнува стандарди чист пример ти е С.Белупо 4.000 ке да беше стадионот а ги пуштиа и со таков и во Куп Уефа и треба да се огледаме на нив ама како и да е стадионите ни се мизерни па не е лошо да се реновира уше по некој стадион како шо беше случајо со Прилеп,Тетово и Струмица па и нека се монтират рефлектори сеа слушав дека и Србија така ке монтирале во сите прволигашки стадиони па и кај нас не е лошо да се напрај така ако се види дека се на се прволигашите играт на 7-8стадиони
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom