Билјард

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Абе ова со летањево беше намерно :wink: Да видиме како ќе изреагират типкана од Пауер. И, не ви препорачвам да пробвите и вие :helou:

А кој ми кажвит таму за горен фелш, нека не се секират, не е од то :wink:. Не чинет спунтојне ич, цели измрдани се. Од то ќе да е.
Хазард, ми даваш појке желба да те решам и да ти е срам в очи да ме опулиш :baeh:
Па, глеај сеа ти.

И уш нешо да си прашам јас. Дан знајт некој како да ја пикнит белана во средна од три спунта, ама ко да е влезена (смејт само после среднине дупки да мават).

Ај чао.
Sakas da kazis belana da e od mestono za razbivanje?? Inaku so nekolku probvenja ke uspejs, pa posle od ko ke znajs kaj se mavat belana i vo koj spunt i lesno e posle, ama sega-zasega neznam. A za to da letnit nadvor belata so goren fels, ke ti pokazam deka e taka, na lice mesto, da ne se raspravame sega. Pozz
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Да, од местоно за разбивање.
Не знам, :toe: ваљда со фелшој нешо требит зш без фелш заминвит на друго место :pos2:

А то со фелшот горен, ќе ми го покажиш. А јас сепак мислам дека и без фелш летат :helou:
Не ми враќај на ова зш инает голем сум.


Поздрав:wink:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812


Ова е изводливо, со јак лев фелш, затегнат билјард и убај спунтој... Гарантирам дека е изводливо пошо иам глеано финтаџии на јуроспорт кај шо го прает ова.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57


Ова е изводливо, со јак лев фелш, затегнат билјард и убај спунтој... Гарантирам дека е изводливо пошо иам глеано финтаџии на јуроспорт кај шо го прает ова.
Ne ti e potreben jak fels. Imam stavano so jak fels od eden spunt. Mislam deka mojt da se izigrat vo spuntot odma posle levata sredna dupka so dobar desen fels. Ne mozam da zborvam na pamet, morat da se probat.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Ќе пробам вечер да напрам :wink:
Фала за идеите.
 
Член од
13 јуни 2007
Мислења
206
Поени од реакции
15
пулгрл... па кажи кај ќе ојш и кога.. па можит да удриме една пријателска партија :) ..
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Од 3 пати, нема човек на форумов што може. Да ме остајш цел ден на билјард да вежбам, можда ќе успеам, шознам јас...
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Од 3 пати, нема човек на форумов што може. Да ме остајш цел ден на билјард да вежбам, можда ќе успеам, шознам јас...
Епа тоа и мене ми е интересно. Оти пред едно 7-8 год. играв со еден другар и додека ги редев топките и тој вика гледај за во средина (баш како на сликата) и од 1 му успеа а не е којзнае што на билиард, го тепам секој ден :vozbud: И сега сигурен сум уште 100 пати да проба нема да му успее
 
Член од
13 јуни 2007
Мислења
206
Поени од реакции
15
poolgirl ... кааааај си бе тиии.. вчера шо се деси на билјард бе ? ... :) .. а башка шо играв со еден другар шо немат појма билјард.. леле.. бруки бруки.. вечер ќе играме пак ?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Играме, во 10 пауер долу се чекаме... Сеа ќе бидит тотален масакр. :)

Туку Даре, кажи кој ти го објасна последниот потег како да изиграш. :)
 
Член од
13 јуни 2007
Мислења
206
Поени од реакции
15
последниот, а воедно и решавачкиот потег ми го кажа мистер Фантом.. тенкју вери мач.. :wink:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812

Kajgana Shop

На врв Bottom