NBA Аll-StАr 2008

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Официјално почнува во 2 и 20 (веројатно ова за стартот на мечот, нели претходно има химни, џезери ... )
Барем така пишеше вчера во една од најавите.
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Мислам дека пак ќе победи западот али не е важно кој ќе победи важно е да гледаме атракција
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Исток рулз. Не дека имат појаки играчи, Филаделфија е на исток. :)
 

Roddick

dr_funk
Член од
30 септември 2007
Мислења
71
Поени од реакции
1
И јас сум за Истокот само сум малку разочаран што Гарнет нема да игра али и без него Ди-Вејд и Супер Двајт ќе ни понудат страшни атракции. Нека почне што поскоро не ми се чека веќе. :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Јас сум за Западот, поради Коби Брајант!Напред
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Јас сум за Западот, поради Коби Брајант!Напред
И во игра влегува КОБИ БРАЈАНТ! Коби Брајант почитувани гледачи е права нинџа(коментар на коментаторот на ОБН).
Запад ќе гази бе!
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Колку се изнервирав сношти, станувам во 01:55, до кабловската телевизија е - нема МРТ :tapp:
Koj победи? Имаше интересен натпревар?
Поздрав

п.с. После обавезно ќе ја гледам снимката од утакмицата :smir:
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Колку се изнервирав сношти, станувам во 01:55, до кабловската телевизија е - нема МРТ :tapp:
Koj победи? Имаше интересен натпревар?
Поздрав

п.с. После обавезно ќе ја гледам снимката од утакмицата :smir:
Победи Истокот 134-128 :vozbud::eek:jea:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ви реков! Ви реков! Исток рулз! ЛеБрон не е нормален, Кид пак какви топки му местеше... Двајт коа му ја залепи на Минг останав подзинат... Дефинитивно вечер за паметење.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Не сум импресиониран, очекував повеќе. Но добро, го немаше арогантниот Коби да солира, па да го повлече и Леброн со себе. Убава игра на Истокот, како што типував... победи над ѕвездите од Западната конференција. Неколку атрактивни потези, главно забивања на Бош во првата четвртина и неколку цепелини на релација, Кид-Џејмс-Хауард, и Амари во комбинација со тимскиот колега Неш. На спротивната страна, динамичното дуо од Денвер, Ајверсон и Кармело, како и миленикот на публиката, малиот Крис Пол кој пукаше рафално со спалдинзи од сите страни. Имаше преку 12/3 асистенции. Други играчи кои би ги издвоил, Реј Ален стандардно со неговиот мек шут на пет пати ја скина мрежичката на западот и тој имаше двоцифрен број на поени. Неш, Данкан, Вејд и пред се ''повредениот'' Коби потфрлија, како и Јао Минг кој не се забележуваше на теренот, доби блокада од Хауард и толку. Едноставно немаше некој така се издвои од другите, Џејмс од втор план со нормална игра на солидно ниво стигна до признанието МВП. Слабо, бар за мене... изгледа моите очекувања беа преголеми. И да, крајниот резултат 134-128 за Истокот.


п.с. Поздрав до јас од
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
гледав до 3та четвртина, одличен натпревар. многу атракции, забивања, асистенции. ист (на кои и типував) тепаа!
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
Vo kolku casot e snimkata na mtv
Пушти мтв2 . Ја има снимката моментално . :)

Али фак , на албански е и на крај е .
Незнам зашто нема на мтв1 или мрт реприза , вчера ова време имаше за 2рата вечер :raz::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
39
Поени од реакции
1
Покатастрофален олстар не сум гледала! Ни атракција ни ништо! Се едно исто па исто! Нема ништо интересно како на времето ко играја Винс Кратер,Кевин Гарнет,Шек...А да играше Коби ќе тепаше западот дефинитивно!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom