Депилација

Б

БејбиГрл

Гостин
Ладна депилација.Воопшто не ме боли ако одам на козметичар па завршувањето на циклусот,еднаш отидов пред да ми дојде и тогаш почувстував болка,и за сега си знам.
Брич користам само за под пазувите зашто козметичарката ми кажа дека лошо било да се депилирам таму,незнам нешто ми кажа лошо било за жлездите не се секавам што точно.
Со креми немам никакво искуство(освен што сум осетила колку лошо мирисаат) а не ми планирам да ги употребувам.
Супер ми е вака со депилацијава,еднаш месечно ќе идеш,ќе те средат за кратко време и немаш гајле
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Лелеее, значи така викате за Veet, а?
Јас со Veet и на нозете и на рацете си се депилирам и ок ми е... викате да почнам со восок или ленти да си се депилирам, а?
И јас ти советувам да ја замениш кремата со депилација.Не со ленти,ќе се замараш дома само, а и на крај секогаш останува нешто не фатено убаво :) Најдобро оди на козметичар.
Имам една другарка што и беше супер со креми(мислеше дека и е супер) и од коа поча со депилација сфати дека имало нешто подобро :)
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Гледам вака сите брич користите за под пазуви... што мислите за машинките?
Добри се за под пазуви или не?

П.С. Фала БејбиГрл, баш ќе пробам кога ќе ми никнат. :)
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Ee јас арно ти кажах :) оти Veet не го бива :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Брич користам само за под пазувите зашто козметичарката ми кажа дека лошо било да се депилирам таму,незнам нешто ми кажа лошо било за жлездите не се секавам што точно.
E da i jas ova ko da go imam potslusnato od negde i zatoa bric samo za tamu koristam, inace depilacija is the best. Kremite se za nikade, prvite dva tri pati so niv se pravev ali se otkazav, voopsto ne bev zadovolna..
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Па нормално, нежно е местото, како прво сигурно многу боли, а после жлезди и се друго.
Туку, не ми кажавте што мислите за машинките за под пазуви... исто е, подобро или полошо?
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Па нормално, нежно е местото, како прво сигурно многу боли, а после жлезди и се друго.
Туку, не ми кажавте што мислите за машинките за под пазуви... исто е, подобро или полошо?
Лошо е,и машинката штети на жлездите,и таа како и при депилација со восок ги кубе влакната од корен.А и што имам слушано ептен многу болело,јас лично не сум пробала да за ги кажам за сигурно, ама дека е штетно да
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Лошо е,и машинката штети на жлездите,и таа како и при депилација со восок ги кубе влакната од корен.А и што имам слушано ептен многу болело,јас лично не сум пробала да за ги кажам за сигурно, ама дека е штетно да
Фала на советот, изгледа само брич ми преостанува за под пазуви. :icon_lol:
Туку, мене не ме боли, не знам зошто, само на почетокот ми беше непријатно и како да ме голицкаше... сега ништо. :toe:
Ама штом е штетно... ќе почнам и јас со брич. :pipi:
По се изгледа дека стариот брич си е најдобар. :pos:
 
Член од
17 мај 2008
Мислења
75
Поени од реакции
0
Za sreka ne sum nekoja vlaknesta po priroda pa taka od radoznalost pocnav das e depiliram na nozete ne deka imase potreba...na drugo mesto ne e opasno barem ne za mene,vi kazav zasto.
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Брич не користам, ми се случи еднаш во брзање да се осакатам, сега имам лузна за цел живот.
Ладната депилација континуирано ја применував, подобро се вадат влакната, се проретчуваат со тек на време а и не жеже.
Сега купив машинка од Philips за по дома, боли многу, но само на почетокот, се привикнува кожата по некоја секунда.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Јас за нозе машинка користам... И се помалку и помалку ме боли... Навикнав веќе... За под пазуви, брич... А за препони кога како... Некогаш и со брич али гледам да не се бричам зашто ми се задебелуваат влакната... И сега или идам на депилација, или со машинка (јесда ме боли малку поише)
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Мене до пред некое време ми беше страв да се депилирам под пазувите, ми велеа многу болело ама пробав и воопшто не ме болеше.
Се депилирам со топол восок и не ми претставува некоја болка, а брич користам само кога многу ми се брза :pipi:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Еднаш во живот се имам депилирано на нозете и никогаш повеќе.Многу боли.Златен брич си имам.А и +немам потреба многу.
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Не сум влакнеста воопшто, највеќе имам на интимниот дел од телово ми мое...кога прв пат отидов на депилација(ладна, несмеам со топол восок ми пукаат од старт капилари) и козметичаркава реакција лелел па зар ти прв пат се депилираш да се сите како тебе вака без влакна останав јас без работа, и стиснав зуби и цела ме тасмоса и место да си продолжам пак брич закачив и сеа кој ми е крив и немам гз да отидам пак на депилација ја згуснав прашумава бааги, ај сеа чаре дај те шо да прааам???
На рацете и стомак немам воопшто ич, ни бркови немам а имав другаки кои и бркови деплираа(женско со брк бе цццЦ)
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
На рацете и стомак немам воопшто ич, ни бркови немам а имав другаки кои и бркови деплираа(женско со брк бе цццЦ)
Тоа не се бркови, сите женски имаме, нормално е тоа, ти бидејќи не си по природа влакнеста можеби немаш. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom