Депилација

Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
malce e oftopic ama neznnaev kaj da pisam . Sorry
Koj e najbolje nacin za odstranuvanje na vlaknata okolu poloviov mi organ? Samo ne depilacija , posto sum rekol veke depiliranje e za zeni ne muzi.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
се депилирам повеке од десет години и можам да кажам дека нема подобра депилација од онаа во салон каде што стручни луге се грижат за тебе
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
se depeliram so vosok ponekogas znam da fatam i bric vo raka ako e neophodno inaku me boli depilacijata :(

normalno deka najubavo e kaj kozmeticar da se odi na depilacija barem jas taka praktikuvam
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
36
Поени од реакции
2
jas redovno se depiliram na kozmeticar so topol vosok i ne me boli tolku mislam deka so tek na vremet se naviknuvas na bolkata , no sakam da odam na trajna depilacija na nekoi delovi pa ako bil nekoj ve molam da mi kazete kolku e efikasna :raz: pa da se oslobodam ednas za sekogas od nekoi vlakna:salut:
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
Пробав се што може да вади влакна,ама двата палци ги кревам за депилација со топол восок.
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
99
Поени од реакции
1
Ja imam probano i so vosok i so aparatce ama kozava mi e nezna i posle toa nedela dena nemozem nisto kratko da odlecem
i zatoa pocnav da si koristam od kremite za depilacija ;)
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Што ви е бе на вас, па што убава крема за депилирање има од Veet, јас и на нозете и на рацете си се депилирам со неа, супер ми е, ни болка, ни ништо. Зошто восоци и слични глупости, зошто да ве боли?
А под пазувите вие со што се бричите?
Јас си користам машинка, мразам бричеви и никогаш не сум користела брич за ниеден дел од телото.
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
ладна депилација е најхигиенска. јас таа ја практикувам , и топлата е супер само не е толку хигиенска. не е убаво. креми никако го зголемуваат бројот на влакненца, немојте ни да помислите да почнете,
брич no way no how па не сме у 18 век хахаха
е за таа машинката не знам ( слушам после неко време поткожни многу искачале ама ја не можам со тоа еднаш пробав и ми искочија сите црева од стомак за еден цм , никад вишеееее,

ЛАДНА ДЕПИЛАЦИЈА ДЕФИНИТИВНО
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Што ви е бе на вас, па што убава крема за депилирање има од Veet, јас и на нозете и на рацете си се депилирам со неа, супер ми е, ни болка, ни ништо. Зошто восоци и слични глупости, зошто да ве боли?
А под пазувите вие со што се бричите?
Јас си користам машинка, мразам бричеви и никогаш не сум користела брич за ниеден дел од телото.
AР ју кидинг ми..?????????????????

Veet убава како да не... исто ти е како со брич само шо не се замараш толку..Veet ги заострува влакната . се зголемува нивниот број.. и нормално пребрзо изникнуваат пак.. А додека со депилација нормално малце боли али ги вади од корен немаш влакна скоро еден месец , и ги изретчува ... Има болка едно 10-15 мин зависи шо депилираш али после барем знаеш дека цел месец глава нема да те боли за тоа.. ни пак има да се секираш дали си подникната или не...

Веет за мене НЕ! :nenene:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Ме интересира, а со восок се депилирате и под пазуви?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Се депилирам и стварно е најсупер во козметички салон, навикната сум и не ме боли воопшто..брич имам само 3 пати ставено на нозете во моменти кога ептем сум се брзала а немало време за на козметичар и слично..иначе под пазуви се бричам со брич, сакав да пробам и таму со восок ама некако не ми е сигурно, незнам дали може да штети на нешто мада со не ми се верува...
Машинка не сум пробала, зашо мсилам дека боли а и со восок ми е супер
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
точно... со машинка не ретко почнуваат да растат поткожни... кои прилично ме нервираат а и зависи од кожа до кожа, од влакно до влакно...

креми: вит е исто ко и брич ако не и бетер пош можеш да добиеш инфекција ( лично искуство) башка прегадно смрди...

ленти: плачка сум... ако не се најде некој да ме држи за нозе да не претам тогаш е ок

топол восок: некако најбоља опција ми е. башка у козметички салон ми е срам да вриштам и плачам...


брич: е кај овој дел се нервирам.. таман ќе мис е изретчат влакната на нозете и јас у брзање ќе стегнам брич и пљукниму се што неколку месеци си била раат и под конец
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Лелеее, значи така викате за Veet, а?
Јас со Veet и на нозете и на рацете си се депилирам и ок ми е... викате да почнам со восок или ленти да си се депилирам, а?
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Лелеее, значи така викате за Veet, а?
Јас со Veet и на нозете и на рацете си се депилирам и ок ми е... викате да почнам со восок или ленти да си се депилирам, а?
100 пати подобро! Вит исто ко брич е а и смрдеата е неподнослива...
Со восок бареам месец си раат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom