Ок, ај кажете нешто за Прилепчани ...

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
''OK'' шо да кажеме за прилепчани најлош народ во Македонија такво ми е мислењето за прилепчани без да се налутите... али не се сите прилепчани лоши има исклучоци имам и пријатели од Прилеп доста се фини :toe:.
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
Прилепчани Прва Класа !!! :baeh::baeh::baeh::baeh:

Покрај тоа сто сне Тутунари ... Станавме и Морнари !!! :je::je::je:

Тоа Е Прилепска Работа !!! :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
F

fantomX

Гостин
Арх Енеми, чути ебаго, арно чешми напраја од ко ја запреја шареначешма, па сега чешмите ги украдоја некни ебаго. Доказ дека има стока во градоф и то голема. :tapp:
Инаку Пеја арен си е. :)

За пивофесто шо прашувавте, последно ко да заслушав оти последнава недела че од месецов че биди, по Голема Богоројца. Не сум сигурен, ама така мислам че да биди...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Ги наместија пак чешмите.Ништо чудно пак да ги снема:)

Фантоме, изгледа стварно на крајо од месецо че биди Пивофест.
 
F

fantomX

Гостин
Ги наместија пак чешмите.Ништо чудно пак да ги снема:)

Фантоме, изгледа стварно на крајо од месецо че биди Пивофест.
А неее, сега камери че клаеле...:pos2:

За Пивофесто, има еден чоек го знам, нешо реботи во некоја си управа во општинана и последно така ми рече, пред недела дена. Голема Богоројца било на 28 август во четврток, и почнувајчи од 28, че траело до неделата 31 август. Сеа не знам, ама така че да биди...
Че гледам денојве пак да се видам со чоеко, па да препрашам.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
А неее, сега камери че клаеле...:pos2:

За Пивофесто, има еден чоек го знам, нешо реботи во некоја си управа во општинана и последно така ми рече, пред недела дена. Голема Богоројца било на 28 август во четврток, и почнувајчи од 28, че траело до неделата 31 август. Сеа не знам, ама така че да биди...
Че гледам денојве пак да се видам со чоеко, па да препрашам.
По свадба тапани.Украдоја сега камери му текна.Него, оди прашај пак кажи нешто ако дознајш има и други на форумов шо чека:)
Јас слушнав па, на 30 и 31 август и на 1 септември че бил.Попара, дај види прашај ко че можиш и пиши пак:)
 
F

fantomX

Гостин
Да не чекате за џабе, или утре че пишам, а ако не утре понеделнички. Викендов не че да е тука чоеко.
Можи и да е ко шо велиш, од 29. Пошо ја слушнав, по Голема Богоројца, можи и да е така.
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
Прилепчани се закон.Одлепени скроз на скроз :helou:

Прилепчанки се најекономичните девојки во цела Македонија.Кило пиво и клопец. :smir:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
По свадба тапани.Украдоја сега камери му текна.Него, оди прашај пак кажи нешто ако дознајш има и други на форумов шо чека:)
Јас слушнав па, на 30 и 31 август и на 1 септември че бил.Попара, дај види прашај ко че можиш и пиши пак:)
Море и камерите ќе ги отркадат со се фонтани :pos::pos:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Море и камерите ќе ги отркадат со се фонтани :pos::pos:
Ништо чудно.Какви само гадови има.Да ти е срам да кажеш дека ти се сограѓани.Тие и го рушат имиџот на Прилеп.
 
K

KomitaMKD

Гостин
Реплика од Солунски патрдии: "Во Прилеп многу курназлаци нема оти таму има од курнази покурнази" .
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Реплика од Солунски патрдии: "Во Прилеп многу курназлаци нема оти таму има од курнази покурнази" .
Точно е.Скоро сите лоши и добри страни на Прилепчани се изнесени во "Солунски патрдии":)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Највеќе ги почитувам прилепчани заради:

Фестивалот со пивото
Итар Пејо
Крале Марко:vozbud:
и се разбира за јаките цури што ги имаат:vozbud:

И општо нај океј ми се од сите други луѓе од другите градови.
 
F

fantomX

Гостин
Aee, шо разбрав...
Не е уше сто посто сигурно ама е многу веројатно. Пивофест можи ич да нема годинава. Можно било да има на крајо на месецов, ама многу веројатно е дека ич нема ни да има. Оти така, и ја не знам, ама терсене работа....:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom